• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

enter.net.mk

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
344
Општо не сум задоволен од Ентер.

Да почнам од емисијата. Целата е исполнета со реклами и ако некој го мери времето на емисијата без реклами мислам дека ќе добие под 15 минути, кои се тотално недоволни за цела недела.

Списанието има најмногу 5 корисни наслови, а DVD то нема ни 3 корисни работи во него. Рекламацијата во него е исто така ненормално голема.

Одговорите на маилите им се с**ње. Баш предходново цд го купив онака да видам до каде стигнале со развој, бидејќи го немав купено цела година. Во него прочитав сатија за флеш. Хмм изведов се според него и оп еррор. Читам подолу : " Доколку имате проблеми контакирајте не на [email protected]" Некој ти меил таму. ОК си реков ај да пуштам меил. Одговор нема цел месец.


Страната. С**ње во буквална смисла на зборот. Изгледот воопшто не ми се свиѓа, да не зборувам што е Under Construction не знам од кога(5 месеци најмалце). Уште како јагода на шлагот UNDER CONSTRUCTION е напишано со бели букви на бела позадина.


Се на се: С**ње.
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
ентер списанието ги имам читано само првите 4 броја и толку, многу е почетнички ориентирано. емисијата 2-3 пати сум ја гледал, а исто и тв ептен ретко гледам, попиздуем од реклами.

незнам дали PlugIn уште искача, списанието беше закон првите 30 броја ги имам.
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
А зашто повторно се отвара истава тема...мислам дека се водеше пред неколку месеци..а има нешто од истата во боречки клуб ??!!!???
 
M

Mr.Alien

Гостин
@ DaciSS

Ау, брате, па ти си тотално out од настаните :)) (шала).
Plug in не постои речиси една година - отиде да почива во Алејата на ИТ Великаните, покрај PC Info и ComputerBild, оставајќи го EНТЕР сам.
А колку е ЕНТЕР кадарен да се носи со тоа тешко бреме, да бидеш единствено македонско ИТ списание и редовно и квалитетно, а пред се реално да ги презентираш сите актуелности од оваа комплексна област е дискутабилно. Постоеше тема за ЕНТЕР, таа е затворена....не гледам причина да се отвара истата повторно, бидејќи се е јасно кога ова списание е во прашање.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Би требало малце да се потрудат околу страната. Мислам таму имаат вработени кои се разбираат зашо да не направат одлична страна.
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Jas kupuvav enter spisania, doma gi imam skoro site iako ne se najdobri a najdobrite bea kompjuter bild ama za zal gi nema poveke
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,705
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно