• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

enter.net.mk

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
Posle tolku reklami u spisanieto otidov da go posetam enter.net.mk!!!! ....i vidov deka alexa rankot im e na okolu 800000 :ua: Sramota! Takva firma bi trebala da bide barem u top 100 000 (ama cim ne e... NE e :tainstven:) blogot sto ne go koristam ima rank od 700000 sto e podobro :tainstven:
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Искрено, не се сложувам со тебе ама баш ич! Јас сум задоволен од сите услуги што ги нудат (играчници, списание, емисија) и воопшто не се замарам со ранкот што го имал ентернет на alexa...
Не гледам зошто и ти би го гледал тоа...


П.С. Чим ‘‘твојот блог што не го користиш‘‘ е боље ондак... пфффффффффф
Свашта...
 

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
Ne kazav deka ne sum zadovolen od uslugite kako spisanijeto, emisijata... tie se NAJBOLJI. Zatoa mislam deka e glupo takva firma da ne e u top 100 000. Malku da se potrudat ke stignat do tamu :)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.811
84
На овој сајт највише ме живцира музиката во позадина.Мислам толку е глупава морам гласот на 0 да го ставам.
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Со самото тоа што го кажуваш дека се најдобри, јасно е дека тие се трудат доволно, онаму каде што треба, за да ги задоволат побарувањата на пазарот.
Јас барем вака гледам на успешност на една компанија....
 

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
Tie se potrudile da bidat najbolja emisija i spisanije vo MK... ,ama fakt e deka ja zapostavile stranata so advertajzingot (mozebi ne im e vazna stranata)!!!! Pogledni gi drugite makedonski firmi koj uspeale da gi probijat stranite vo top 10 000... Bi mozele i oni. Samo da sakaat. I ne go mesaj spisanijeto i emisijata so nivnata web strana.
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Страната со адвертајзингот!? Како можеш да кажеш вакво нешто, имаат СОПСТВЕНИ емисија и списание... тоа е далеку повеќе од доволно... А за делот да не ги мешам списанието и емисијата со страната, зошто не би ги мешал?? Па се работи за една иста компанија... кога се спомнува ентер, сигурно нема да се фатам за тоа дека веб страната не чини (според тебе), туку прво ќе ми паднат на памет другите работи кои тие ги нудат...
 

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
NE kazav deka stranata ne cini tuku deka rangot ne cini, a emisijata i spisanijeto se najboli. I zatoa ti kazav da ne gi mesas. Ti ako sakas da se karas za enter karaj se so drug... i ne me zamaraj mene so toa, zatoa so ne si razbral so mislev... DEKA TREBA DA SE POTRUDAT DA GI STIGNAT DRUGITE SLICNI MAKEDONSKI KOMPANIJI VI IT SVETOT. I tolku :bravo:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Јас мислам дека даваат се од себе, за да ги задоволат нивните фанови, слушатели, гледачи, читатели, епа на кого не му чини, нека се обиде да направи нешто подобро, за мене емисијата и се комплет (ЦД и списание) се супер!!
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Ко што повеќе пати кажа ти дека се најбољи, мене стварно не ми е јасно кого ентер треба да бркаат во македонскиот ИТ свет... Далеку од тоа дека се карам, ти си се фатил ко слеп за стап, за нешто што (бар мене) не ми значи ништо, од нив очекувам да продолжат со она што го прават, и сигурно не би им замерил за рангот што им бил не знам ти каков...
 

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
Dobro de toa e tvoe mislenje. Aj da ne se zamarame (i raspravame) so stranata na enter. Dosta mi e za denes od IT world i monitori ;)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Само смирено и културно дискутирајте. Без расправии! :bravo:
 

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
Yep... Sorry. :bravo: Ama sepak mislam deka mozat da go popravat lesno. Posle se timot na enter se kompijuterski i IT eksperti, neli?
 

drownz

Master
8 март 2007
1.454
202
Куманово
iwmnetwork.com
...се мери според Alexo :rolleyes: Се зезам...

Чисто информативно, во последната емисија објавија дека "Google наскоро со свој телефон", иако Google релативно одамна се изјасни дека таков телефон нема да има. И така... ај што "препишуваат" - "препишуваат", но барем да гледаа датумот на преписките... к`хм... хмм... :yawn:
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1.129
780
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Јас изкрено не им верувам на разните страници за статистика и рангирање. Често работите се наместени таму.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
За ова со WEB странава нема да коментирам, а и не ме интересира много, најважно ми е да ми биде од корист нештото, безразлика... Е сега какво рангирање имала WEB странава ми е најмалку важно.
BTW емисијата не ми се допаѓа воопшто и затоа не ја гледам, некој trailer од игра, два-три збора за некој мобилен и нешто за хардвер и плус еден тон реклами - не се по мој вкус. Ова е мое мислење за емисијата, што се однесува до списанието и DVD-то нема да ги критикувам, супер се. Ај поздрав
 

Dac-14

Intern
12 декември 2007
75
0
Абе ЕНТЕР си се ЕНТЕР.Иако повеќе ми се допаѓаа кога беа тие другите во него.Гоце,го помнам само за игри даваше ова тоа.Тогаш мислам дека беше поинтересно и позабавно.Ама сега ЕНТЕР стана ВРВНА и затоа тие мораа да си одат бидејќи не знаеа доволно за да останат.А ти ако гледаш според таму ранг на тоа,тбој избор.За мене ЕНТЕР е супер.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.468
Мислења
901.589
Членови
32.173
Огласи
550
Најнов член
COOLak
На врв Дно