1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Енкрипција за Messenger-и

Дискусија во форумот 'Криптографија // Стеганографија // Енкрипција' започната од LiquidWorm, 7 Април 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  Овој производ доаѓа од компанијата Secway која се занимава со енкрипциски алгоритми за многу познатите инстант месенџери (IM - Instant Messenger) како што се: MSN Messenger, Windows Live Messenger, Windows Messenger, Yahoo! Messenger, AOL, ICQ, Jabber i Google Talk. Пакетите ги има и за Windows и за Linux платформите и доаѓаат во 3 категории:
  Simp Pro: За средни и големи компании. Цена за 2 лиценци е 45$
  Simp Lite: За домашна употреба и е бесплатно.. http://www.secway.fr/us/products/simplite_msn/getsimp.php
  Simp Server for Unix: За Unix, Linux i MacOS X платформите...
  Подетално за пакетите: http://www.secway.fr/us/products/all.php
   
 2. Ismet

  Ismet
  Intern

  250
  4
  7 Април 2007
  Mislam deka ova e super alatka za enkripcija posebno vo denesno vreme kade e mnogu lesno da se prestretnat podatoci.
  Ova alatka bas ke mi zavrsli rabota :D
  thx
   
 3. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  Мислам дека го надоградуваат сајтот прилично секој ден со нови верзии, истражувања и различни енкрипциски алгоритми
  :D
   
 4. D

  D
  Администратор

  3,243
  1,680
  31 Март 2007
  Важно е да се напомене дека Im енкрипцијата работи само доколку двете страни го поседуваат софтверот и го имаат вклучено.

  Интересен програм, и лесен за користење.... едноставно вреди да го имате, не гледам никакви загуби....
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...