• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

emailer.php

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Нов сум во користењето на phpbb скриптата за форум и наидов на еден проблем кој неможам никако да го решам.Се работи за фајлот emailer.php односно конфигурирање на испраќање на пораки(е-маилови)откако некој ќе се зачлени на форумот.Може ли некој накратко да објасни како се средува овој фајл?Фала однапред:)
 

glavince

Intern
9 мај 2008
11
2
Најнапред дали имаш проверено дали твојот хостинг дозволува испраќање на меилови преку пхп?

Ако се работи за фри хостинг повеќето од нив не дозволуваат праќање на мејлови.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Најнапред дали имаш проверено дали твојот хостинг дозволува испраќање на меилови преку пхп?

Ако се работи за фри хостинг повеќето од нив не дозволуваат праќање на мејлови.

А како да го деактивирам тоа да не ме замара?
 
1 октомври 2008
278
9
badijala edinstveno resenie e da pobaras od hostot da ti ja dozvolat mail() PHP funkcijata.. i jas go imav istiot problem probav so razni skripti duri od maka i moja napraviv no za zal se pomina neuspesno .. retki se tie hostovi koi dozvoluvaat mail () funckija radi spam.. no probaj da pobaras od adminite na hostot da ti ja dozvolat.. vidi na nivniot forum ili so tiket sistemot za poddrska

A za da disabliras , napravi vo settinzite na phpbb da ne ceka aktivacija tuku direktno da go aktivira acountot
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.962
Мислења
889.933
Членови
31.714
Огласи
207
Најнов член
FilipG
На врв Дно