• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Email Scams

  • Ја почнал/а темата
  • #1

selanec81

Intern
11 октомври 2007
4
0
здраво !

цело време добивам мејлови, разни добивки, милиони, и ништо прати пари па ке ти дадеме милион, што е работава како да ги октриеш кои се вистински а кои лажни, како да ги забраниш да не ти идат на меил поздрав и пишете нешто окулу оваа тематика
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
здраво !

цело време добивам мејлови, разни добивки, милиони, и ништо прати пари па ке ти дадеме милион, што е работава како да ги октриеш кои се вистински а кои лажни, како да ги забраниш да не ти идат на меил поздрав и пишете нешто окулу оваа тематика
Site se lazhni...

Probaj zabrani konkretni adresi ako istite se pojavuvaat chesto... ili najubavo filtriraj kontent.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Zavsi koj mail servis korists. Ako si na Gmail samo belezigi kako Spam i sam gi otstranuva drug pak tko ke dijdat. Ako si na Hotmail treba konkretni adresi da gi blokiras, a za Yahoo neznam bidejki nemam koristeno.

PS. Kako sto rece S site se lazni!
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Ниту една не е вистинита,ако ги соберам сите износи сто сум ги добил сега ке бев најбогат во светот.Филтрирај тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,038
Мислења
837,370
Членови
28,971
Најнов член
Los_cojones
На врв Дно