Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ELS карго

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
125
180
Што се случува со ова карго и дали некој има слични проблеми со нив?

Треба да добијам пратка испратена на 27.12.2023, во дирекцијата викаат дека не е стигната, на бројот на веб страната не креваат а според бројот за следење на пратка пишува дека пратката ми е доставена..

Не знам што да превземам во случајов и дали е можно некој да си ја има земено пратката од вработените?

За пратката не требаше да се плати ништо само да се подигне.
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.385
6.547
Хаха, не дека другите се цреќе за мирисање ама овие се најотепани според мене.
Од 27.12 имав пратка во локална база и требаше да ми ја донесат. После 4 пати ѕвонење ми ја доставија на 02.01, поточно пред 2 дена.

И да, јас имав за плаќање...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
125
180
Од сега порачување само со плаќање при достава.

Уште не е доставена пратката а ме маткаат од фирмата и каргото, каргото вика дека пратката е само најавена а не е пратена, другиве викаат дека е пратена.

Не знам кој ме лаже во моментов.

To be continued..
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
125
180
Само што пристигна пратката. Екстремно брза достава за цели 28 работни денови.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.178
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно