1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Elephone

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од prichina, 20 Февруари 2015.

1. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,810
    5,012
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    http://www.elephone.hk/

За фирмава нешто да ми кажете збор два, за мене ова е новопечена и сакам да знам дали постојат оформени мислења за неа. Сабајле другарка ми прати линк од ова телефонче http://www.elephone.hk/g7.html, го видела во амц дека ги промовираат, видов линкот, во сооднос со спецификациите телефончето има добра цена, а дизајнот на прв поглед е топ...

На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Enis-Phantom

Enis-Phantom
    Gaining Experience

326
    396
    18 ноември 2013
    Машко
    Како што знам елефон иако е новопечена има доста добри рецензии низ нетов кај нас сега тазе се појавува во странство знам ги има од подолго време и јас викам супер телефон за тие пари :) инаку и во анхоч мислам ги донесоа завчера а вчера во амц :)

На STEFF и prichina им се допаѓа ова.
  3. bobmkd

bobmkd
    Gaining Experience

361
    190
    18 ноември 2008
    Машко
    На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
  4. TATA_MATA

TATA_MATA
    Practice makes perfect

1,611
    1,845
    25 Март 2013
    Машко
    Elephone ги следам веќе година-две и важат за солидни телефони, многу често вадат нови модели и имаат конкурентни цени, но имај на ум дека знаат многу често да утнат со квалитет

5. damil

damil
    On your way to fame

714
    711
    2 Јануари 2015
    Машко
    Колешка имаше некој 5 инчен модел. Одлично изгледа, а и не приметив некој лаг или слично при користење. Лично ми се допадна.

6. B^nDIT

B^nDIT
    Gaining Experience

1,124
    311
    6 Февруари 2010
    Машко
    Го немам пробано, ама од тоа што знам 5/5

7. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,581
    3,521
    11 Декември 2008
    Машко
    Ги донесоа и Анхоч пред некој ден:
    http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?advsearch=1&search_str=elephone&search_type=2

Незнам какви се и што се, сум слушнал и претходно за нив претежно пофални зборови.

Не е лошо да земеме еден да се истестира, ако не друго барем да се спореди со другиве кинези (Doogee, THL, итн).

На maci и STEFF им се допаѓа ова.
  8. Arkturus

Arkturus
    Gaining Experience

274
    221
    17 Јануари 2013
    Машко
    Шо бидна со темава, не купи никој p6000 да кажи шо како?

9. Trixx

Trixx
    Gaining Experience

118
    128
    16 Јануари 2011
    Зема едно другарче G4-ка минатата недела и се разочара. Power копчето, т.е. делот за стискање кој се наоѓа на самата маска е ефтина некоја пластика и после 3-4 дена му напукна на пола и испаѓа ако ја извадиш задната маска. Исто и екранот е демек HD ама везе нема кога ќе го споредиш со друг HD екран - боите и оштрината се многу слаби. Другото сега за сега е ок како што вика.

На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
  1. viksa86
    Одговори:
    15
    Прегледи:
    1,828
  2. Luxell
    Одговори:
    0
    Прегледи:
    673