1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Elephone

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од prichina, 20 Февруари 2015.

 1. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  http://www.elephone.hk/

  За фирмава нешто да ми кажете збор два, за мене ова е новопечена и сакам да знам дали постојат оформени мислења за неа. Сабајле другарка ми прати линк од ова телефонче http://www.elephone.hk/g7.html, го видела во амц дека ги промовираат, видов линкот, во сооднос со спецификациите телефончето има добра цена, а дизајнот на прв поглед е топ...
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  326
  396
  18 ноември 2013
  Машко
  Како што знам елефон иако е новопечена има доста добри рецензии низ нетов кај нас сега тазе се појавува во странство знам ги има од подолго време и јас викам супер телефон за тие пари :) инаку и во анхоч мислам ги донесоа завчера а вчера во амц :)
   
  На STEFF и prichina им се допаѓа ова.
 3. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  361
  190
  18 ноември 2008
  Машко
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,611
  1,845
  25 Март 2013
  Машко
  Elephone ги следам веќе година-две и важат за солидни телефони, многу често вадат нови модели и имаат конкурентни цени, но имај на ум дека знаат многу често да утнат со квалитет
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. damil

  damil
  On your way to fame

  714
  711
  2 Јануари 2015
  Машко
  Колешка имаше некој 5 инчен модел. Одлично изгледа, а и не приметив некој лаг или слично при користење. Лично ми се допадна.
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Го немам пробано, ама од тоа што знам 5/5
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,581
  3,521
  11 Декември 2008
  Машко
  Ги донесоа и Анхоч пред некој ден:
  http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?advsearch=1&search_str=elephone&search_type=2

  Незнам какви се и што се, сум слушнал и претходно за нив претежно пофални зборови.

  Не е лошо да земеме еден да се истестира, ако не друго барем да се спореди со другиве кинези (Doogee, THL, итн).
   
  На maci и STEFF им се допаѓа ова.
 8. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  274
  221
  17 Јануари 2013
  Машко
  Шо бидна со темава, не купи никој p6000 да кажи шо како?
   
 9. Trixx

  Trixx
  Gaining Experience

  118
  128
  16 Јануари 2011
  Зема едно другарче G4-ка минатата недела и се разочара. Power копчето, т.е. делот за стискање кој се наоѓа на самата маска е ефтина некоја пластика и после 3-4 дена му напукна на пола и испаѓа ако ја извадиш задната маска. Исто и екранот е демек HD ама везе нема кога ќе го споредиш со друг HD екран - боите и оштрината се многу слаби. Другото сега за сега е ок како што вика.
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. viksa86
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,828
 2. Luxell
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  673
 3. Rikimaru
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,947
 4. dastaner
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,287
Вчитување...

Сподели

Вчитување...