• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Eлектронско плаќање сметки

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,198
3,780
Не отвара и кај мене, вероватно некој ing. стиска таму по копчињата. :D
@omegaRED и @gOJDO се заиграле нешто :)
Истиот проблем го имам и јас само што пробав да звонам во контакт центарот ама класика „сите агенти се зафатени ве молиме почекајте" ....
Тоа дека наплаќаат по хотлајн тарифа. Пази на сметка.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,388
10,350
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Дали имате проблем со логирање на evnonline.mk? И минатиот месец и овој месец не сака да се логира, а не јавува ни дека е погрешен пасворд. Ќе поврти една минута и толку. Пробав и фактура да платам преку она брзо плаќање не сакаше. Минатиот месец пробував неколку дена и еден ден се отвори :)

Јас онака нерасонет ми се виде вода. Ццц :coffee:+:poop:

Не отвара ЕВН ни кај мене.
 

petkotrajko

Gaining Experience
16 јуни 2017
268
228
Плаќам сметки за три домаќинства (два различни јузера) и немам таков проблем. Користам Chrome и интернет A1.

Испратено од Redmi Note 10s преку IT.mk форум апликација
И јаска за три домаќинства плаќам (ама јаска со три јузери сум кутријо...).
И се случва некоош да неќи да се поврзи.
И не се инаетам, оставам за другијо ден, оти можи денески праат некој мејнтенанс на серверо...
И другијо ден, ќо ќе можи, ќе платам...
Шо се брзате вие па дама?
Има и утре ден!
:)

Испратено од телефоно.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,388
10,350
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Да бе стварно, кој плаќа сметка на крај на месец :eek:
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,501
1,642
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Работи сега. Изгледа за викенди не работи :)
 

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
721
720
Се договорив со роднина, електронски да му ги плаќам сметките за пензионерскиот мобилен во телеком.
Он заборавил, па платил во петокот во салон. Заборавил и да ми каже дека платил. Јас платив во неделата, од компјутер и културно ПеЦе-то покажуваше дека сметката (која била платена пред два дена во салон) НЕ е платена и јас ја платив (двојно плаќање).
Во понеделник рекламирав во телеком и они знаеја дека двојно е платена сметката и не сакаа да ги вратат повеќе платените средства. (наводно била голема процедура)
ВНИМАВАЈТЕ, намерно не ги книжат уплатите во салон неколку денови за да повторно ја платите сметката преку ПеЦе.
Ја чекам наредната фактура да видам дали ќе бидат безобразни и повторно да бараат пари...
 

Coach

Gaining Experience
6 декември 2020
51
66
Skopje
Се договорив со роднина, електронски да му ги плаќам сметките за пензионерскиот мобилен во телеком.
Он заборавил, па платил во петокот во салон. Заборавил и да ми каже дека платил. Јас платив во неделата, од компјутер и културно ПеЦе-то покажуваше дека сметката (која била платена пред два дена во салон) НЕ е платена и јас ја платив (двојно плаќање).
Во понеделник рекламирав во телеком и они знаеја дека двојно е платена сметката и не сакаа да ги вратат повеќе платените средства. (наводно била голема процедура)
ВНИМАВАЈТЕ, намерно не ги книжат уплатите во салон неколку денови за да повторно ја платите сметката преку ПеЦе.
Ја чекам наредната фактура да видам дали ќе бидат безобразни и повторно да бараат пари.
Јави се и направи приговор. На другар му се случи ова пред неколку месеци и него му ја уважија жалбата
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,249
3,774
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Zotac AMP Holoback RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Дали имате проблем со логирање на evnonline.mk? И минатиот месец и овој месец не сака да се логира, а не јавува ни дека е погрешен пасворд. Ќе поврти една минута и толку. Пробав и фактура да платам преку она брзо плаќање не сакаше. Минатиот месец пробував неколку дена и еден ден се отвори :)
како шо гледав, денеска исто проверував нешто во врска со сметките, и проблемот им е системски, односно бекенд страна, имаат CORS грешки. кој работи веб девелопмент знај шо кошмар е правилно подесување на CORS.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,161
1,045
Скопје
како шо гледав, денеска исто проверував нешто во врска со сметките, и проблемот им е системски, односно бекенд страна, имаат CORS грешки. кој работи веб девелопмент знај шо кошмар е правилно подесување на CORS.
Што ти се вика професионална деформација. Кога програмер посетува сајт - не ни ја чита содржината - гледа колку брзо се вчитува - одма стиска „Инспект„ Се прегледува....:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно