• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Електронски компоненти

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Да не знаете кај има продавница во скопје за електронски компоненти ?Доколку е во Аеродром уште поубаво :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Не бе,онака прашувам :) На пример кај има диоди,транзистори,отпорници такви мали работи :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
уффф автокоманда знам дека имаше
гац електроникс беше

за во аеродром не знам
после ке погледнам во емитер списанија има листа со такви продавници и ке ти ги пишам
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
902
75
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Electroninvest мислам беше во т.ц. Бисер.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.816
30.674
kalco.ru
Има во скопјанка мислам дека беше емитер продавница за такви ствари и има и во беверли на спрат кај kenwood продавницата одма до неа
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Vo beverli na sprat imas .... mislam deka bese login electronics ... a imase porano dole kaj MNT od kaj muzicko koga se siminjas, taa prodavnica e legenda u skopjevo samo zaboraviv kako se vikase....odamna ne sum bil tamu....najcesto kupuvav tamu uste u sredno koga ucev pred 15 godini :D
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Mi tekna za taa kaj MNT e i pi se vikase(E&P):bravoska: :rakopleskanje: :zhurka:BTW .... momentalno sum satana .... ovoj mi e post broj 666 :LOL:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
гац електроник ТЦ скопјанка 2 462 555
логин електроник ТЦ Беверли 3 127 345

тија успеав да ги најдам ако треба уште пиши ке побарам по постарите списанија
позз
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.820
Мислења
910.927
Членови
32.554
Огласи
790
Најнов член
prvache
На врв Дно