1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски компоненти...

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од FATAL ERROR !, 21 oктомври 2012.

 1. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Постои ли фирма во Македонија што активно се занимава во продажба на електронски делови како што се отпорници, кондензатори,интегрални кола, микропроцесори и слично. Да има можност за испорака преку пошта, пример и порачувам неколку делови и да ми ги пратат деловите, но ми треба навистина луѓе што си ја знаат работата, порано порачував делови од една фирма па во доставата секогаш фалеше по нешто :mad:
  Пишете овде контакти...
  Незнаев кај да иде темава па тука ја ставив, преместете ако е грешно...
   
 2. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Алфа Електроник од Битола ?
   
 3. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  ^ Така некако :D (несакав да споменувам како анти реклама но ти веќе кажа) s*it во боја :) Секојпат ми недостасува по нешто од кај нив :(

  BTW ми продаваат банани, на пазар ги има 3 за 100 :D Хахахахахах
  http://i46.tinypic.com/2j0z38n.png
   
 4. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
  Loging Skopje? Јави им се и ваљда ќе се договорите. Не дека ги фалам, ама кога и да сум отишол по некој конектор или кабел (не по отпорници и чуда) го имале.
   
 5. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Контакт нешто ?? loginsys.com.mk ова е?
   
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
 7. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,707
  7 oктомври 2011
  kalfa
  vo alfa cenite ti se na pola od loging a na otpornici i kondezatori i 70% poevtini, a za fleksibilnost isti se kako loging - nema otstapuvanje .
  I da sekoj den vo 16h isprakjaat roba za toa se japonci nema sansa da te zaboravat.
   
 8. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,174
  3,898
  5 Декември 2009
  Машко
  Знам кога бев средно, за елементи нарачувавме од ГАЦ Електроникс - Скопје. Се наоѓаа некаде у близина на Железничка ако не се лажам.
   
 9. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,746
  22 oктомври 2012
  Машко
  После железничка, на почетокот на подземниот премин од страната на Т.Ц. Скопјанка ;)

  http://maps.google.com/maps?q=41.989234,21.449953&num=1&t=k&z=18
   
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,444
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас редовно пазарам во БТ електроника, доста снабдена и многу поефтина од Логин (Скопје зборам). Иначе знам уште и за МТВ електроника позади буњаковец, само незнам дали уште работи.
   
 11. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,649
  1,444
  27 Јануари 2011
  Машко
  Со Алфа Електоник има супер искуство. Пакетот ти стигнува следнот ден.
  Јас практикувам нарачки по Skype, не по телефон. Вака ке му напишеш што бараш и ке добиеш одговор има нема или можна замена. А имаат и огромен каталог.
   
 12. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
  Каде е таа продавница позади Буњаковец и како се вика?
   
 13. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  920
  631
  11 ноември 2015
  Машко
  Нај често порачувам од Алфа Битола, искрено незнам колку пари сум им оставил, последно голема нарачка кога правев за едно појачало знам дека од 12 транзистори имаа само 9 и беа некаде 90 денари еден и морав од Логинг да ги порачам останатите 3 и знам дека беа од прилика некаде 180 денари еден. Само заради цената не порачувам од Логинг, стварно за некој компоненти имаат претерано со цената, али од друга страна свака час за пакувањето што го прават, секој дел посебно пакуван во кесенце. :)
   

Сподели

Вчитување...