• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Alex M

Gaining Experience
1 февруари 2016
118
75
Толку. И мене сега ме тагнаа во групата на ФБ, со ова Black Friday соопштение...Штета...Очигледно Филип Морис, со мизеријата Ајкос, фрла многу пари за затварање на Vape продавниците...
 

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.109
5.451
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Значи само Полска останува за PG/VG и Ароми сега за сега од "познативе" а за 100mg/100ml никотин треба да се бара алтернатива пошто гледам дека и Кипар сајтот е бар 7 дена "аут оф ордер".

Ќе мора изгледа да се батали "спортов"

Испратено од Redmi Note 7 преку IT.mk форум апликација
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.214
12.933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Ароми од секаде праќаат, барем така мислам, не би требало да биде проблем. На пример, Французиве за нивни Божиќ секогаш досега имале попусти.

Три-четирите Инавери остануваат во игра.

За никотин е т’нко.
 

xhktw

x
2 август 2009
1.411
1.805
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800H
Storage
512GB - M.2 NVMe SSD
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz
Video card
RTX 3050
Mouse
Logitech G305 Lightspeed Wireless
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Monitor
34" MSI MAG342CQPV 100Hz, 3440x1440 UWQHD Curved
OS
Windows 11
И lepetit да не ги заборавиме, DIY бази со концетрати за солидни цени. А и опрема колку сакаш. :)
 

krema

Epic
24 јуни 2009
13.704
13.354
youtu.be

Hadron Pro DNA250C​


wtwVyZL.jpg


skBHCwl.jpg
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.001
11.879
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Јас го нарачав во неделата и уште не е пратен. Си седи како ордер. Ова ми е четврта пратка што глави. Изгледа невиден баксуз сум. Ништо не нарачувам до пролет :)
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.214
12.933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
и уште не е пратен. Си седи како ордер.

И кај мене така правеше, тамам се мислев да им пишам и тргна. Затоа што дотогаш никој немаше искуство со нив, веќе почнав да се плашам да не е превара (или пак да речат дека не можат да пратат до кај нас, па кој ќе се расправа со враќање пари), ама ете немаше проблем, само малку чекање.
 

xhktw

x
2 август 2009
1.411
1.805
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800H
Storage
512GB - M.2 NVMe SSD
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz
Video card
RTX 3050
Mouse
Logitech G305 Lightspeed Wireless
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Monitor
34" MSI MAG342CQPV 100Hz, 3440x1440 UWQHD Curved
OS
Windows 11

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.214
12.933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Бреј, ова е доволно големо за да може да се смета како ладно оружје или референтниов уред од десно е многу компактен? :D

За затепување со него таман е. :cool:

PTT51kE.png


И @krema може да посведочи со фотодокументација. :)
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.214
12.933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.109
5.451
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Инфо.

Cyprus проработил.
mixnmatch, сега е xmixnmatch
Имаат нов сајт.

Моментално, логин не им работи
(бар јас на мојот акаунт моментално неможам да се логирам... пробав да направам нов акаунт и може да се креира нов акаунт но, сега имаат ставено, да кога правиш нарачка, мораш/имаш обврска-облигација да ја платиш)

Плаќање со paypal, нема како опција(не се ни сеќавам дали имаше порано, мислам дека имаше), опција за плаќање bank transfer и картичка/дебит/кредит,
некаков си JCC Pay,да се надеваме дека се ќе биде како и порано .

Поздрав.
 

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.109
5.451
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје

krema

Epic
24 јуни 2009
13.704
13.354
youtu.be
Код:
Store information
Forwarding Business International LLC
Sharjah Media City
United Arab Emirates
Call us: + 971524545620 (CY): +35799728180
Email us: [email protected]

mixnmatch, сега е xmixnmatch

Се утепав барајќи со (х), никаде не видов дека имат додадено х.
Инаку овојпат се преселиле во емиратите. :)

Ако некој направи искуство со новата продавница нека даде свое мислење овде. Кој знае каков и колкав им е шипингот.
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.214
12.933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.001
11.879
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.109
5.451
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Код:
Store information
Forwarding Business International LLC
Sharjah Media City
United Arab Emirates
Call us: + 971524545620 (CY): +35799728180
Email us: [email protected]Се утепав барајќи со (х), никаде не видов дека имат додадено х.
Инаку овојпат се преселиле во емиратите. :)

Ако некој направи искуство со новата продавница нека даде свое мислење овде. Кој знае каков и колкав им е шипингот.
Шипинг=5€ и нешто ситно за 100мл/100мг Никотин.
 

Alex M

Gaining Experience
1 февруари 2016
118
75
Некој да не има земано PG во блиско минато , од Интерхем ,да потврди дали е ОК ..Бидејќи пред година дена кога нарачав имаше чуден мирис ?? Ме зезнаа Англичаните, имам нарачано и PG и никотин , кој го испратија на 23. 11 . И сеуште го нема...А и тракингот не мрда ...Стои дека е пратено и од тогаш никаков апдејт нема...Они се вадат на некакви неработни денови и штрајк на одредени денови од Ројал Мејл...Но вообичаено пратките од нив ми стигнуваа макс. за 15 дена..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.261
Мислења
920.010
Членови
32.918
Огласи
1.067
Најнов член
darkokocev
На врв Дно