1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

1. dim na struja

dim na struja
    Gaining Experience

207
    218
    23 Март 2016
    Машко
    Друштво незнам колку сте заприметиле али и на 3fvape има 15% плус има и екстра 5% на одредени производи, пример SMOK китчево за смешна цена е сега може не е којзнае што ама за парите се исплати. Само атомизерот да го земеш посебно е поскап.

Buy SMOK G150 150W 4200mAh TC Mod Black Green TFV8 Baby 2ml Tank Kit

Sent from my A7 using Tapatalk

На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

5,951
    10,737
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Башка што е Смок, но види го шипингот, $8.38.

Обично не ги ни гледам работите што Кинезите ги имаат во EU Warehouse затоа што не доставуваат до кај нас, но некои Кинези, веројатно и овие, ја префрлаат нарачката во Кина и надоместуваат со шипинг. Исто ми се случи и со една работа од 2fdeal.

Ете, ставив една работа со слична тежина од распродажбата на Смок што не е од ЕУ магацинот и шипингот беше без пари.

Да повториме зошто не препорачувам Смок производи: шарени се на изглед, но ЕПТЕН често се расипуваат сами од себе, а од Смок нема никаква поддршка. Едно време пробаа да наплаќаат firmware update по долар-два, па откако тоа не им помина, веќе не се замараат со такви работи и само штанцаат нови модови секоја недела. Особено тој EU Edition што им е на толкав попуст, 2 милилитра капацитет за дробно ќе ги потрошиш со едно влечење и веројатно не им се продава и затоа го намалиле толку.

Може некој уред од Смок ќе се погоди, но треба да имаш многу среќа.

А баш се зачудив што ФФФ се „отвориле“ толку. :hay:

На Chicco69 и Ace Lud им се допаѓа ова.
  3. comakot

comakot
    Gaining Experience

116
    50
    23 Февруари 2017
    Машко
    На ФТ кој има порачано со кодот кога беше 10% пишете супорт дават 5% како рефунд

Едит: Видов дека @Metuzalem пишал

4. comakot

comakot
    Gaining Experience

116
    50
    23 Февруари 2017
    Машко
    Со среќа, се мислев и јас да земам N1 греачи ама на крај си зедов FreeMax Fireluke кој одговарат со Uforce 2 а и викаат многу подобар вкус и подобра пареа ваделе па ќе видиме кога ќе стигнат

На nikolaa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. krema

krema
    Professor

8,515
    8,180
    24 Јуни 2009
    Машко
    Сум чекал и по месец дена за да шипнат така да .... :)

6. gokica

gokica
    Модератор

8,275
    9,896
    13 Јуни 2009
    И јас тоа сакав да кажам. Шипингот е скап. Шарловски многу ми го фалеше TFV8. Па го видов ова и го пуцнав иако е бејби. Со 5 грејачи и шипинг 28 долари тотал. Се подумав две три секунди и го мавнав :) Не оти ќе го користам. Ај нека стои ќе го гледам. Ваљда нема да ми пукне во раце тоа модот.

Како и да е на FT со таа цена без шипинг е само атомизерот (биг бејби или како и да се викаше).

На dim na struja му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sharlovski

Sharlovski
    Practice makes perfect

864
    1,952
    28 Јануари 2017
    Машко
    @gokica помеѓу бејбито и обичниот разликата во вкус е 30% башка на помалиот некои ноти ги нема.

@Metuzalem квалитетот на контрола не им е баш нај нај али од то шо сме имале Ресен, ако се работаат нормално модовите, тешко дека ќе имаш проблем. Лупењето боја и козметички грешки се почести од нормално. Тенковите до сега немале промаш, јас имам 10тина поминато. ДНАто (од тие со цифри броејќи што ги нарачувавме) после 1 пад замина, Алиенот беше прилично повеќе малтретиран и си работеше перфектно додека не го загинав.

Не ги преферирам СМОК, има подобар избор за парите, само да кажам од искуство.
    Проштавајте на долг пост или мене така ми се чини дека од мобилен.

Последна промена: 19 Април 2019
    На gokica и Metuzalem им се допаѓа ова.
  8. nikolaa96

nikolaa96
    Intern

28
    30
    17 Март 2019
    Машко
    Фалаа, јас сум сега за сега задоволен од вкус и пареа од n1, на 50w го влечам. Може и дека немам пробано друг не знам како е. Грејачот за помала ватажа по грешка го изгорев, дебил, а баш ме интересираше како ќе е. Овој се користи од 50-100, па ме интересира ако го користам на 40w дали ќе му биде нешто...

На zdrnik му/ѝ се допаѓа ова.
  9. krema

krema
    Professor

8,515
    8,180
    24 Јуни 2009
    Машко
    Нема ништо да му биде, ќе му треба повеќе време додека загрее грејачот а и помалку пареа ќе имаш.

На nikolaa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. gokica

gokica
    Модератор

8,275
    9,896
    13 Јуни 2009
    Да сме здрави и живи. Модот бар ќе го имам за вати. Па ако ме бендиса бејбито воопшто ќе одам на поголемата варијанта. Благодарам за тоа што ми појасни. Ептен сум дудук за дробно и не се разбирам од танковиве.

11. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,386
    659
    3 Март 2018
    Да се уозбилиме малце, мод со 4 батерии ? Го гледав Wismec Reuleaux RX300 ама као греел, за лаисимото Метузалем стај вето, смокот 2+2 се ризични, следен ?

12. comakot

comakot
    Gaining Experience

116
    50
    23 Февруари 2017
    Машко
    ФТ ми понудија рефунд на пејпал или гифт сертификат, па сега не знам што да одберам оти колку што знам неможам да примам на пејпал него само да плаќам

13. ТАТА_МАТА

ТАТА_МАТА
    Practice makes perfect

1,271
    1,369
    25 Март 2013
    Машко
    Можеш бидејќи ти ги враќаат твоите пари. Нема проблем за тоа

14. comakot

comakot
    Gaining Experience

116
    50
    23 Февруари 2017
    Машко
    Дека викаат 5% ќе рефунд зато прашав да не пуштат на пејпал зато и прашав

15. ТАТА_МАТА

ТАТА_МАТА
    Practice makes perfect

1,271
    1,369
    25 Март 2013
    Машко
    Без разлика. Тие се твои пари и ти ги враќаат назад. Без грижи

16. Ace Lud

Ace Lud
    Practice makes perfect

1,089
    1,879
    7 Април 2012
    Машко
    Реално, зарем имаш потреба од мод со 4 батерии?
    Зарем толку влечеш па мод со 2 батерии не те истерува цел ден?
    И дали цело време си со 1 атомизер?
    Ти ги поставив сите овие прашања затоа што и јас порано бев таков, гледав што поголем и појак мод да земам од страв дека нема да ме издржи цел ден. Влечев со себе 2 RX200 ко 2 цигли. Подобро земи си уште еден со 2 батерии па наизменично терај со двата плус 2 атомизера па ке менуваш вкус.

Sent from my SM-T561 using Tapatalk

bicikle, Chicco69 и на krema им се допаѓа ова.
  17. krema

krema
    Professor

8,515
    8,180
    24 Јуни 2009
    Машко
    Ептен си во право, ова е веке рационално размислување. :)

На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
  18. zdrnik

zdrnik
    Intern

42
    41
    31 oктомври 2016
    Машко
    Прво ќе ти стигнат на paypal, па за ден два ќе ти легнат на сметка. Јас направив refund од ФТ, откажав нарачка (33$), за еден ден ги вратија на paypal и после ден два ми стигнаа на сметка. :)

19. comakot

comakot
    Gaining Experience

116
    50
    23 Февруари 2017
    Машко
    МК пејпал имам зато се прашав пошто на мк пејпал можеш само да плаќаш а неможиш да примаш, ако се сменило тогаш незнам

Испратено од ASUS_Z00A преку IT.mk форум апликација

20. krema

krema
    Professor

8,515
    8,180
    24 Јуни 2009
    Машко
    PP е само транзит за парите.

21. comakot

comakot
    Gaining Experience

116
    50
    23 Февруари 2017
    Машко
    100% од цел форум сум најголем паничар :D

На ТАТА_МАТА и zdrnik им се допаѓа ова.
  22. krema

krema
    Professor

8,515
    8,180
    24 Јуни 2009
    Машко
    Така ти се чини додека не влезеш у шема. :)

23. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,386
    659
    3 Март 2018
    да имам, да не заборавам да го наполнам, инаку јас кубоидот не го трошам :)

24. gokica

gokica
    Модератор

8,275
    9,896
    13 Јуни 2009
    3FVape брзи во одговорите. Ме премисливте па ја откажав нарачката на Смок китот.

Веднаш одговорија. Ќе ми дадат ваучер. Можев да барам и рефунд ама гледам го имаат хеликс на копервејп (за спицата) па ќе го земам од кај нив како прва нарачка заедно со можеби уште една спица.

Него имате ли линк од TFV8 од некој веродостоен добавувач? Ми остана во ум иако знам дека не е мој тип на вејп.

Edit: и јас кујзнае што гледам. Па го имало на FT :)

На zdrnik му/ѝ се допаѓа ова.
  25. Lokvan

Lokvan
    Unstoppable

2,129
    2,923
    12 Јануари 2016
    Машко
    Moмци, Eleaf Pico Dual како се понаша со температурна контрола?
    Видов дека фаќа Лисицaта, ама како е во пракса, има некои информации од прва рака?

Сподели

Вчитување...