1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари - индекс на корисни мислења

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 5 Јуни 2015.

 1. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  (линк) > > > Електронски цигари за апсолутни почетници < < < (линк)

  (линк) > > > Лексикон на поими за електронските цигари < < < (линк)  -----

  Бидејќи темата за електронски цигари е пренатрупана, па почетниците - оние на кои најмногу им треба - не можат да се снајдат во неа, решив да направам нешто како индекс со линкови. Прв тоа го направи @JovanKrstevski1 овде, а јас само го проширувам и надградувам. :) Исто така, и малку го истумбав, при поделба на теми кои јас сметам дека би биле корисни за почетниците. Некои теми од почетните страници се застарени, но не премногу - физичките закони се` уште важат, па може и таа опрема да се користи во недостиг на друга. Затоа сакам овде повеќе да бидат опфатени генералните поими (често поставувани прашања), а за конкретните модели и описи секогаш може да се направи посебна тема. Всушност, така и ќе направам, за поголема прегледност. За цените и попустите, најчесто се менуваат, па нема смисла да се пишуваат. Но, ќе ставам и некое мислење за кое што мислам дека е корисно да се знае.

  Да напоменам дека многу често можат да се најдат корисни постови поврзани со темата пред и по линкуваните мислења. За да биде кратко, не ги линкував сите мислења поединечно, но ова би требало да биде доволно за снаоѓање.

  И се извинувам ако не сум спомнал нечиј пост, може не сум го видел или сум сметал дека не е доволно општ.

  И на крај, да замолам во оваа тема да се постираат само мислења со слична корисност, односно дискусија да си продолжи да се одвива во темата спомната на почетокот.


  ОПШТО ЗА ЕЛЕКТРОНСКИТЕ ЦИГАРИ

  Историја на електронската цигара

  Некои здравствени аспекти на електронските цигари

  Уште некои здравствени аспекти на електронските цигари

  Што содржат обичните цигари 1

  Што содржат обичните цигари 2

  Демек клавале формалдехид во е-цигарите

  Корисни странски форуми за ел. цигари

  Најпознати Youtube review-ери

  Лично искуство со електронските цигари 1

  Лично искуство со електронските цигари 2

  Лично искуство со електронските цигари 3

  Лично искуство со електронските цигари 4

  Лично искуство со електронските цигари 5

  Лично искуство со електронските цигари 6

  Општи препораки пред купување електронска цигара

  Препораки за „што да купам“

  Малку поопширна препорака за „што да купам“ (вклучува и понапредна опрема)

  Препорака за „која јачина на купечка течност да изберам на почеток“

  Малку критика за домашните продавници


  ПРОДАВНИЦИ

  Делумен список на продавници во Скопје

  Електронски цигари на Битпазар

  Течности за електронски цигари на Битпазар

  За клоновите

  Нешто за Fasttech (најголемата и најпозната кинеска продавница за е-цигари)

  Некои производители демантираат дека продаваат на Fasttech (а лажат)

  Што значи што на Fasttech (состојба на лагер)

  За колку време стигнува нарачката од Fasttech?

  Како да се расправаш со support-от на Fasttech

  Попусти на Fasttech (BLF важи вечно)

  Распродажба на Fasttech

  Fasttech чисти залихи

  Како да стигнам до „Fasttech чисти залихи“?

  Како да одберам нешто непознато (во случајов течност) од Fasttech?

  Финти за Fasttech

  Shipping на Fasttech

  Царина од Fasttech 1

  Царина од Fasttech 2 (и надолу)

  Ривјуа на Fasttech

  Малезиска пошта на Fasttech има лош tracking

  Спречување на провизија од PayPal (не само за Fasttech)

  Продавница evkoo.com

  Продавница focalecig.com

  Мислење за gearbest.com и cvapor.com

  GearBest и shipping/царинење


  КЛИРОМИЗЕРИ (почетнички е-цигари)

  Препорачаниот комплет електронски за почетници

  Уште еднаш почетничкиот комплет (пократко)

  Совет за почетник што да купи

  Едно мислење зошто токму почетничкиот комплет (понатаму дискусија)

  Препорака за топла пареа (непроверено)

  Почетничкиот комплет излегува поскапо ако деловите се купуваат поединечно

  Најевтино од Fasttech

  Какви глави да одберам за почетничкиот комплет?

  Какви течности да одберам од Fasttech?

  Батерии во форма на стапче (делумно застарено)

  Полнач за батерија-стапче

  USB passthrough

  Направи сам USB passthrough

  Е-луле


  НЕ СУМ ВЕЌЕ ПОЧЕТНИК, САКАМ ДА ЗНАМ ПОВЕЌЕ

  Фитиљ за електронски цигари

  Општо за глави за клиромизери

  Разлика меѓу топла и ладна пареа (горна и долна глава)

  Зошто Protank 2 а не Protank 3 (обична наспроти дупла глава)

  Видови глави за Protank-ови

  Протекување и врвка за врат за клирозмизери

  Врвка за врат за клиромизери

  Чистење на CE4 клиромизер

  Чистење на BCC глава

  Чистење на глава за Aerotank

  Совети при премотување глава на клиромизер 1

  Совети при премотување глава на клиромизер 2

  Совети при премотување глава на клиромизер со памук

  Совети при премотување глава на Aerotank со памук

  Поправка на набиен пин кај стапчести батерии

  Совети за одржување на клиромизер

  Помошен материјал

  Препорака за омметар

  Препорака за омметар (непроверено)

  Препорака за омметар (непроверено)

  Во што ги држите електронските цигари


  ТЕЧНОСТ ЗА ЕЛЕКТРОНСКИ ЦИГАРИ

  Состав на течноста на електронска цигара

  Предности на правење течности дома

  Разлика меѓу PG и VG

  Нема чист глицерин по аптеките кај нас

  Правење течности 1

  Правење течности 2

  Правење течности 3

  Правење течности 4

  Правење течности 5

  Дозирање Инавера ароми 1

  Дозирање Инавера ароми 2

  Дозирање Инавера ароми 3

  Дозирање Инавера ароми 4

  Препорака за тутунски ароми

  Искуство со бази и ароми од Molin Shop


  ПОНАПРЕДНИ ТЕМИ

  Модови за електронски цигари - општо

  Споредба на електронски и механички модови

  Атомизери (општи принципи)

  Предности на дриперите

  Препорака за прв електронски мод (застарена)

  Препорака за понапреден комплет

  Препорака за понапреден атомизер (делумно застарено)

  Препорака за Кајфун, Немезис и магнети

  Препорака за Кајфун

  Препорака за кантал жица

  Јапонски памуци 1

  Јапонски памуци 2

  Правење сетап на Кајфун 1 (видео)

  Правење сетап на Кајфун 2 (видео)

  Направи сам вертикална намотка на Subtank

  Појачување на копчето на Немезис (со магнети)

  Појачување на копчето на Немезис (не со магнети)

  Неметални дрип типови

  Дрипери за пробување течности (непроверено)

  Дрипери за бркање вкус

  Како да се прави сетап за бркање вкус?

  На кој дијаметар да мотам?

  18650 батерии 1

  18650 батерии 2

  18650 батерии 3

  18650 батерии 4

  18650 батерии 5

  18650 батерии 6

  Полнач за 18650 батерии

  Американци масовно пријавуваат проблеми на iStick 50W во еден месец

  Контрола на температура (општо, кратко)

  Контрола на температура (долго видео на англиски)

  Контрола на температура (искуство)
   
  На Sharlovski, Macedonianist, gego и уште 24 други им се допаѓа ова.
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  На ова место ги листам сите корисни ривјуа што ги најдов во темата, како описи или само слики, најчесто од членови на форумот.


  ПОЧЕТНИЧКА ОПРЕМА

  Клиромизери
  Protank II
  RG200 клиромизер
  X6 батерија и Protank 3 Style + Airflow Control Valve
  Батерија X6


  МОДОВИ (МЕХАНИЧКИ)

  GP Paps
  LPG Style 18350 Mechanical Mod


  МОДОВИ (ЕЛЕКТРОНСКИ)

  Innokin iTaste SVD
  Vamo V5
  Hana Modz DNA 30 clone (Simeiyue)
  iStick 20W + Sigelei 100W
  iStick 20W (само фотографија)
  iStick 20W (фотографија)
  iStick 20W (недостатоци)
  iStick 30W (предности над iStick 20W)
  iStick 30W и iStick 50W (предности над iStick 20W)

  iStick 30W + Subtank (само слики)
  iStick (лоша батерија)
  Cloupor mini 30W + Origen dripper + PMMA 510 Drip Tip
  Cloupor mini 30W (само слика)
  Споредба на Cloupor mini 30W и iStick 30W (кратко)
  Joyetech One (кратко)
  Smowell DPV-50
  Smowell DPV-50 (update 1)
  Smowell DPV-50 (update 2)
  KangerTech KBox
  Cherry Bomber (Ivogo) + Silverplay + Zero
  Vapor Flask (temperature control)


  АТОМИЗЕРИ

  Erlkönigin
  Erlkönigin (слики)
  eXpromizer
  Lemo 1
  Lemo 2 (само слика)
  Lemo 2
  Lemo 2 (update)
  Kayfun Bell
  Kayfun Bell на делови
  Subtank Mini


  ДРИПЕРИ

  3D RDA
  Veritas RDA + Nichrome
  APO RDA (DOA) 1
  APO RDA (DOA) 2
  Marquis Styled RDA
  SV RDA
  Manta 2 RDA + Kepler ладњаци


  РАЗНО

  Vaping Coil Winding Jig Tool
  Kuro Coiler (само слики)
  Кантал жица
  UCan конзерва за течност
  UCan конзерва за течност (слика)
  Многу работи (само мислење)
  USB tester
  Hangsen бази од e-dym.pl
   
  На Sharlovski, Macedonianist, Astraion и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Втор дел од индексот. Овој пат има помалку теоретизирање, можеби затоа што повеќето учесници во дискусијата веќе ги владеат основните поими, а има и многу прашања/одговори (често и од нови парачи) кои се однесуваат на некој специфичен проблем, па не ги ставав таквите (иако има понекоја корисна информација, кратки се и најчесто не можат да се категоризираат). Исто и за попусти/ситуација со шипинг/најави на нова опрема кои нема да бидат интересни/релевантни по неколку месеци. Исто и за некои препораки за купување опрема (затоа што ќе биде застарена по неколку месеци, кога ќе се појави нова). Во секој случај квалитетна дискусија, но за жал не можеше за се` да се најде место во индексот.

  Ако постот е означен со (дискусија), тогаш треба да читате и подолу од линкуваното мислење, често и на следната страница, но и за другите мислења често следуваат коментари поврзани со тоа, само не толку нашироко разврзани. :)

  Продолжувам лабаво по класификацијата од првите постови, би било идеално да се спојат, но тоа е многу работа. Инаку, важат 95% од работите од порано.  За почетници


  Комплет алат (ориентационо што му треба на еден вејпер)

  Лупи и алат (дискусија)

  Керамичка пинцета (дискусија)

  Лично искуство со електронските цигари 7

  Совет за почетник што да купи 2 (дискусија)

  Совет за почетник што да купи 3

  Совет за почетник што да купи 4

  Евтин напреден почетнички комплет 2015

  Малку поскап, но поедноставен напреден почетнички комплет 2015 (колекција есен-зима)

  Дискусија за него (што се` ми треба да купам од нула) (дискусија)

  Дали да земам iStick clone? (за жал нема дефинитивен одговор) (дискусија)

  Пратенички Почетнички прашања 1 (дискусија)

  Пратенички Почетнички прашања 2 (дискусија)

  Пратенички Почетнички прашања 3

  Пратенички Почетнички прашања 4

  Пратенички Почетнички прашања 5 (дискусија)

  Течноста ми е јака, сакам да ја разредам (дискусија)  Продавници


  Што да правам со Rebate points на Fasttech? 1

  Што да правам со Rebate points на Fasttech? 2 (дискусија)

  Како се внесуваат купони на Fasttech

  Купон на Fasttech што ќе трае до Нова година 2016, а можеби и повеќе

  Пејпал пе*ер

  Искуство со шведска пошта? (дискусија)  Течности


  Глицерин од аптеки „Виола“ 1

  Глицерин од аптеки „Виола“ 2

  Глицерин од аптеки „Виола“ 3

  Глицерин од аптеки „Виола“ 4

  Глицерин од аптеки „Виола“ 5

  Глицерин од Галафарм (не чини за вејпинг) (дискусија)

  Купечки течности vs правечки течности

  Правење течности 6 + ароми од Molin

  Дозирање ароми од Molin (дискусија)

  Рецензија на 37 ароми од Молин (на англиски)

  Препорачаните проценти за мешање на Молин аромите на 1 место

  Ecigexpress испорачува и во Македонија (дискусија)

  Искуство со нарачување од Ecigexpress 1

  Искуство со нарачување од Ecigexpress 2

  Проценти на дозирање ароми од различни производители

  Рецепт за Unicorn Milk

  Ароми од The Chosen Few (Бугарија)

  Други искуства со The Chosen Few (Бугарија) (дискусија)

  The Chosen Few (Бугарија) не праќа по автобус и не враќа ДДВ

  Совет за јогурт :)

  Дискусија за течности (Molin и миксови) (дискусија)  Технички работи/трикови/туторијали


  Вртена жица/Twisted wire

  Ego One глава - премотување (дискусија)

  Ego One Mega CLR глава - премотување

  Ставање база од Mini Protank II на Protank II

  Направи сам Kick tube

  Лагерче од базата на Subtank Mini

  Staged Heating Coil

  Местење намотка на Origen

  Scottish roll (местење на памук)

  Pioneer4You iPV D2 vs SXK Nebula vs eVic VTC mini

  Pioneer4You iPV D2 vs eVic VTC mini

  Искуство со новата РБА+ глава за субтанк (дискусија)

  Убедливо најдобар начин на правење греач за субтанк со в2 глави

  Цедење на последните атоми сила од Евод: Премотување со памук, проширување дупчиња за воздух и како да се направи тоа.

  Избор на силика за Евод

  Разлика меѓу материјалите акрил и поликарбонат (за резервоари) (дискусија)

  Kaifun vs Taifun

  Setup на Taifun

  Овој бренер не чини

  Мое досегашно искуство со Kanthal A1 (дискусија)  Батерии


  18650 батерии 7 (нова генерација над 3000 mAh)

  18650 батерии 8 (што и од каде да се купи) (дискусија)

  18650 батерии 9 (до каде да ги празнам?) (дискусија)

  18650 батерии 10 (LG HG2) (дискусија)

  18650 батерии 11 (Табела на батерии за вејпинг)

  18650 батерии 12 (Табела на батерии за вејпинг) (дупликат за секој случај :))

  1-амперски УСБ полнач за во штекер (а УСБ кабелот е згрешен)

  2-амперски УСБ полнач за во штекер од Анхоч (подоцна излезе пресилен за 1-амперски потрошувач, поточно потрошувачот не регулирал добро)

  2,1-амперски УСБ полнач за во штекер (најмногу ветува)

  Nitecore полнач загрева и/или брмчи (дискусија)

  Со колку милиампери се полнат некои модови  Температурна контрола

  Нешто општо за температурна контрола

  Препорака за никел NI200 жица

  Препорака за никел NI200 жица (дискусија)

  Препорака за титаниумска и челична жица

  Суво горење на никел/титаниум

  Челична жица за температурна контрола (општо) 1

  Челична жица за температурна контрола (општо) 2

  Што да правам со непозната челична жица? (дискусија)  Разно


  Vaping search engine + страници со попусти

  Зошто атомизерите ни стигаат со машинско уље

  Англискиот фонд за јавно здравство признава дека електронските цигари се околу 95% помалку штетни за здравјето од обичните цигари

  Електронски цигари и допамин? (дискусија)

  Штетни аспекти на никел и титаниум жица? (дискусија)

  Деца, немојте да пушите обични цигари да не ви се случи ОВА!!!!1!

  Дали чувствувате негативни ефекти од вејпањето? (дискусија)  Ривјуа/описи/осврти/слики


  ZNA 30

  Smokeless Owl/Terminator

  Authentic Kanger Subtank Plus

  DOVPO TC-50 50W

  Полупљоска

  Derringer RDA

  Mutation X V4

  SXK 60 Nebula

  Мала критика за Nebula-та (на челик) (дискусија)

  Тајфун GT-S V2

  UD Wire Coiling Jig Tool

  Velocity + iStick 40 W TC 1

  Velocity + iStick 40 W TC 2

  Velocity + iStick 40 W TC 3

  UD Zephyrus

  Kui Bottom Feeder Mod

  Gizmo 2 + Wismec Control Head + Goblin mini

  Wismec Control Head

  Kanger Subox Mini

  Cherry Bomber squonker + SBody S-CA3 squonker

  Пристигна! (ваљда футролата за IPV 4S) :)

  Колекцијата на @Gajche-X

  IPV D2 + LG HG2

  Koopor mini 60 W TC + Kayfun v3.1 ES + Taifun GT-T V2/Acrylic Tank

  Subtank mini V2 Bell Cap

  Внатрешноста на IPV D2

  SXK Nebula Zero Mini 60W TC

  Squape Reloaded

  Fountain V2 squonking atomizer (дискусија)

  XVOStick

  eVic VTC mini + eGO One Mega tank (дискусија)

  eVic VTC mini (субјективно мислење за недостатоци)
   
  На Sharlovski, Macedonianist, Astraion и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Обнова на индексот. Би требало многу брзо да следи и наредниот дел, до 400-та и кусур страница, морав да прекинам затоа што се заморив, а и постот стана огромен. Важат истите напомени што и порано, со тоа што уште повеќе избегнував најави/предлози/мислења за опрема што не сме ја добиле, односно слики/ривјуа/дискусии се резервирани строго за опрема од наши членови. (дискусија понатаму/подалеку) значи дека продолжетокот на дискусијата е преку повеќе постови, често и цела страница.


  За почетници


  Не можам да најдам добра тутунска арома (дискусија)

  Стоена течност ја бива ли за нешто? (1)

  Стоена течност ја бива ли за нешто? (2) (дискусија)

  Оценка за Хангсен Цигар течност

  Се појави вкусот кај Хангсен Цигар :)

  Предлог за течност блиска до цигари

  Дали имал некој проблеми со грлото/непцата при почеток на парење

  Совет за почетник што да купи (5) (дискусија)

  Препораки за почетник (со понапредна опрема) (дискусија)

  Жешко на Eleaf IJust2 (дискусија)

  Почетна инвестиција (дискусија)

  Rebuild на Emow

  Чистење на греач - зошто и како (дискусија)

  Препорака за постари пушачи? (дискусија понатаму)  Продавници


  Субјективно мислење за некои попознати кинески продавници за Е-циг опрема (од првата лига)

  Субјективно мислење за некои попознати кинески продавници за Е-циг опрема (од втората лига)

  Мислење за 3fvape

  Лоши искуства со GearBest (дискусија)

  Искуство со враќање расипан производ на Fasttech (дискусија)

  Искуство со враќање расипан производ на Fasttech (продолжение) (дискусија)

  Повеќе адреси на Fasttech + претворање валути (дискусија за второво)

  Зошто Fasttech ги брише сериските броеви?

  Напрај си Пејпал  Течности


  Никотин од 100 мг/мл е опасен

  Поминат рок на арома

  VG (дискусија) (и нагоре) (1)

  VG (дискусија) (и нагоре) (2)

  Бази од Инавера (дискусија)

  Бази Молин vs. Inawera (дискусија)

  Молин vs. Inawera (дискусија)

  PG vs. база со нула никотин (дискусија)

  Heavy PG џусеви

  За колку треба да се зголеми аромата ако се зголеми ВГ-то? (дискусија)

  Табела за дозирање ароми + Описи на ароми

  Најпопуларни миксови (дискусија)

  Рецепт банана-јагода крем

  Рецепти

  Рецепт со Молин ароми

  Рецепт карамела-јаболко

  Рецепт Grants Vanilla Custard

  Оценка за Breakfast At Teleos (1)

  Оценка за Breakfast At Teleos (2)

  Оценка за некои ароми од Молин (1)

  Оценка за некои ароми од Молин (2)

  Оценка за некои ароми од Молин (3)

  Оценка за некои ароми од Инавера

  Оценка за некои тутунски ароми од Инавера (1)

  Оценка за некои тутунски ароми од Инавера (2)

  Оценка за арома Инавера Scamel/Dromedary (3)

  Арома Inawera Gold Ducat на колку % се дозира

  Steeping манџа 4 месеца

  Првите четири ароми на Fasttech

  Popcorn lungs и диацетил во Vanila Custard (дискусија)  Технички работи/трикови/туторијали


  Дали е во ред да ја полнам батеријата додека е во модот? (1) (дискусија)

  Дали е во ред да ја полнам батеријата додека е во модот? (2) + TC на VTC mini (дискусија)

  Дали е во ред да ја полнам батеријата додека е во модот? (3)

  До колку волти полнат некои модови

  Времетраење на батерија во некои модови

  Отпорник за оптеретување на колото со цел мерење ампери

  Евтин (?) Сабтенк со ѕвонче

  Сабтенк протекува + RBA глави (дооолга дискусија)

  Сабтенк скокаат оми (доолга дискусија (продолжува подалеку))

  Шрафчиња за базата на Сабтенк (непроверено)

  Цевка за Kick + мислење за стар Кајфун (дискусија)

  Препорака за Kayfun Five Pwns 6ml

  Препорака за Kayfun Lite Plus (непроверено)

  Препорака за Кајфуни (не сосема проверено)

  Предлог за атомизер за MTL (дискусија)

  Предлог за MTL RDA

  Ситници од Fasttech (за дополнување корпа)

  Непрепорака за Origin и препорака за Nemesis

  Комбинации на Nemesis со Kick

  Предлог за добри PG/VG и Ohm калкулатори (Android) (дискусија)

  Калкулатори за течности (Windows)

  Оми на Istick 20-50W

  Мислење за Тајфун (дискусија)

  Evic VTC mini се клати конекторот (лажна тревога) (дискусија)

  Препорака за кантал 0,25 мм и 0,32 мм

  Најдобра дебелина кантал што постои

  Пресметување на калем со помош на калкулаторот на steam-engine.org

  Алат за измазнување на остри рабови

  Чистење на греач со интердентални четкички (дискусија)

  USB доктори

  Дали да удира воздухот во памукот (за вкус)?

  Ребилдање глава за Cubis

  Податоци за TFV4 mini + RBA глава (дискусија)

  Дали главите се исти за TFV4 и TFV4 Mini? + o-rings за нив (дискусија)

  Cuboid vs. Istick 100W TC (дискусија)

  VTC mini vs. Cuboid vs. Istick 100W TC vs. Руло (дискусија)

  Производителите го преувеличуваат капацитетот  Батерии


  Полнач XTAR VC4 (1)

  Полнач XTAR VC4 (2)

  Полнач XTAR VC4 (3) - проблеми со адаптер

  Полнач XTAR VC4 (4) (дискусија)

  Адаптер за штекер за XTAR VC4

  XTAR воскресе 25R (дискусија)

  Препорака за полнач (делумно застарено) (дискусија)

  Препорака за евтини (и не) полначи

  Споредба на полначи SkyRC MC3000, Литокала 500, Опус 3100

  Најдобри полначи за батерии

  Општа препорака за батерии (и жица) (1)

  Општа препорака за батерии (и жица) (2) (дискусија)

  Општа препорака за батерии (и жица) (3)

  Полнење на батерии (дискусија)

  Батерија LG MJ1

  Батерија LG MJ1 + Samsung 30Q

  Батерија LG MJ1 vs. Samsung 30Q (battery life)

  Батерија Samsung 25R

  Батерија Samsung 25R кај нас (автентична, скапа)

  Тест на батерија Samsung 25R

  Батерија Samsung 30Q (дискусија)

  Батерија Samsung 30Q vs. LG HG2 (дискусија)

  Батерија Sanyo 18650GA (1)

  Батерија Sanyo 18650GA (2)

  Батерија Sanyo 18650GA (3) (траење)

  Тестирани батерии Sanyo UR18500F и Panasonic NCR18500

  По што се утврдува дека една батерија е автентична? (дискусија)

  На нови батерии им требаат неколку циклуси да постигнат полн капацитет

  Батерии LGAAS31865 L159F077A1 (не се добри за е-цигари)

  Батерии Sanyo UR18650A (не се добри за е-цигари)

  Препорачани батерии од Муч 29/02/2016  Температурна контрола


  Температурни коефициенти за различни типови жица

  Проблеми со температурна контрола (дискусија)

  Дали можам Stainless Steel жица да користам и без температурна контрола? (дискусија)

  Вкус на жица SS316L (дискусија)

  Вкус на жица SS vs. Kanthal (дискусија)  Разно


  Суми до кои (би требало да) се плаќа царина/ДДВ од странство

  Доставување фактура до наша царина (1)

  Доставување фактура до наша царина (2) (дискусија)

  Дали има смисла да вејпаме покрај загаден воздух

  Стаклени работи се кршат по пошта (1)

  Стаклени работи се кршат по пошта (2)

  1мл шприц + вага

  Дочек на Кинеска нова година во Круг

  Слики од дочекот на Кинеска нова година во Круг

  Собиранка во Irish Pub (дискусија)

  Карбон фолија (дискусија)

  Бусардо кај Џока (како се прави Кубоид од нула)

  Памук Puff (Selena) (дискусија)

  Евтин памук со средно евтин шипинг

  Fiber Freaks Lyocell Cellulose Wicks

  Азија плаши (дискусија)

  Зошто да не им веруваме премногу на Youtube review-ери

  Firmware resource editor for vape devices  Ривјуа/описи/осврти/слики


  Евод

  Protank + Istick 40W

  Home made батерија

  Шема за home made мод со x6 електроника 90w

  Subtank mini

  Subtank mini + Kangertech Kbox 200W

  Kangertech Kbox 200W (дискусија)

  Evic VTC Mini

  Evic VTC Mini у Београду

  Subtank mini + Evic VTC Mini

  I'nax nano + SMPL Kit 18350/18500/18650 + VTC mini + Presa TC40W + Uwell Crown + Subtank mini + Crown Kick

  Белус (1)

  Белус (2) (дискусија)

  Белус боја црнус

  Апдејт за Белус

  Белус + Evic VTC Mini (1)

  Белус + Evic VTC Mini (2)

  Smok TFV4 + Evic VTC Mini

  ??? + Evic VTC Mini

  Evic VTC Mini флешнат

  Goblin mini (1)

  Goblin mini (2)

  Microstick 18500

  XvoStick (дискусија)

  Squape R(s) + Ubertoot V2 + Tilemahos

  ipv d2/Ubertooth v2 + vtc mini/Hurricane

  Ubertoot + Snapdragon

  Ubertoot + Squape

  Ubertoot V2

  Snapdragon (дискусија)

  Руло RX200 + Smok TFV4 големиот

  Руло RX200 + ??? (Subtank ?)

  TFV4 mini (1)

  TFV4 mini (2)

  Спремен за Нова година

  Koopor

  Smok XCube2 (дискусија)

  Руло DNA200 (дискусија)

  UD Coil Jig

  Куро и Коилмастер

  SMPL Mechanical Mod + The Stumpy RDA

  TFV4 mini + карбон фолија

  Velocity mini build

  Velocity/Velocity mini за вкус? (дискусија)

  Машини за магла на @Ace Lud

  Опремата и течностите на @Nocturni

  Пико атомизер

  Пико атомизер (споредба со Кајфун ѕвонче) (дискусија)

  Пико атомизер (setup)

  Squape Rs (black edition)

  Squape Rs со bell cap (ѕвонче)

  The Hurricane (1)

  The Hurricane wicked (2)

  The Hurricane (3) (дискусија)

  Kangside Vamo Box 25W

  Magnum Mini 18350 (дискусија)

  Дрангулии

  Kayfun Mini V3 (1)

  Kayfun Mini V3 (2)

  Kayfun Mini V3 (3)

  SXK Zero Mini 60watt (square screen)

  Serpent (дискусија)
   
  На Sharlovski, Macedonianist, DennyMK и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Обнова на индексот. Важат сите работи од почетокот на претходните постови. Се испогубив со нумерирањето, па отсега во секој пост ќе го рестартирам. :) Криво ми е што немаше место за некои многу конструктивни и издржани муабети за најава за опрема, но навистина ќе беше премногу да се стави се`. Веројатно може да се најде нешто за некоја опрема ако се пребарува во темата името на таа опрема. Како што реков, барем за мене, стопати поголема тежина има слика од наш член, макар и да е нешто незначајно, од предвидувања/прераскажувања што можеме да ги најдеме секаде на интернет.  За почетници


  Препорака за стартер кит за невестата (дискусија)

  Препорака за почетник (1) (дискусија)

  Каде да најдам течности кај нас + препорака за грејачи за Joyetech eGo AIO (дискусија)

  Препорака за почетник (2) (дискусија)

  Препорака за почетник (3) (дискусија) (продолжува преку 1 или 2 страници)

  Препорака за почетник (4) (дискусија)

  Препорака за почетник (5) (дискусија)

  Искуство од почетик со eGo AIO (дискусија)

  Препорака за почетник (6) (дискусија)

  Препорака за почетник (7) (дискусија)

  Препорака за почетник (8) (дискусија)

  Препорачајте добра течност за Umbrella во Скопје/центар? (дискусија)

  Дали некој успеал тотално да ги остави и аналогните и е-цигарите? (дискусија)

  Никотинско труење/притисок/тахикардија? (дискусија) (продолжува подалеку)

  Никотинско труење/притисок/тахикардија? (заклучок)

  Многу ми фаќа гареж на грејачот (дискусија)

  Дали треба да се менуваат глави при промена на течност? (дискусија)

  Како да се заштити опремата од сонце и високи температури?

  Како да го дезинфицирам или исчистам танкот? (дискусија)

  Помош за мотање (дискусија)

  Пресметки колку трошиме пари (теоретски)

  Што после Joyetech eGo AIO? (дискусија)  Продавници


  Shipito - виртуелно поштенско сандаче во САД (1)

  Shipito - виртуелно поштенско сандаче во САД (2)

  Како функционира Proof of address на Пејпал?

  Сајт за батерии од Словачка (скап)

  Дали да правам голема нарачка од Fasttech или да делам? (дискусија)

  Фиктивен Flash Sale на GearBest

  3fvape (дискусија)

  efun.top

  Heaven Gifts

  vaporwhale.com?  Течности


  Нова пратка има на Битпазар

  Првпат мешам ароми (дискусија)

  Flavor Art ароми (дискусија)

  Ароми и течности од Елда - Хрватска (дискусија)

  Ароми од Juice Factory Австралија (дискусија)

  Тутунски ароми од Vaping Zone (дискусија)

  Capela тутунските ароми дали се интересни? (дискусија)

  Португалска продавница за ароми Vaporizarte (1)

  Португалска продавница за ароми Vaporizarte (2) + дали ќе се расипат аромите (дискусија)

  Португалска продавница за ароми Vaporizarte (3)

  Продавница од Кипар (дискусија)

  Никотинот од продавницата од Кипар (дискусија)

  Ароми од Бугарија (дискусија)

  Бугаринот го скинал данокот за Македонија, но и поевтиниот шипинг (1)

  Бугаринот го скинал данокот за Македонија, но и поевтиниот шипинг (2)

  Продавница e-aromashop.com (Полска) (дискусија)

  Продавница e-dym.pl (Полска) (дискусија)

  Дали e-dym.pl праќа преку UPS? (не)

  Молин многу нагло расте поштарина

  Дозирање на ароми + Рецепт за Strawberry Shortcake Bar

  Дозирање на ароми custard + јагода од Молин (дискусија)

  Инспирација (рецепт) за блашко

  Препорака за арома Розовата Дама

  Совет за Сукралоза VS Етил Малтол

  Ароми што тешко ги погодуваат (дискусија)

  Преминување на повеќе ВГ + гастро проблеми (дискусија)

  Дали со повеќе ВГ треба повеќе памук? (дискусија)

  Review на течности by @kjosmofon

  Прехранбени ароми што (можеби) можат да се користат за вејпинг (дискусија)  Технички работи/трикови/туторијали


  Дали Serpent е за ламји? (дискусија)

  Контрола на течност - Liquid control (општо)

  Лош вкус на Orchid (дискусија)

  TFV4 mini многу тече (дискусија)

  Како да го отворам капакот на Белус? (дискусија)

  Лабав пин на Velocity (дискусија)

  Проблеми со титаниумска жица + проблеми со LowPro (долга дискусија)

  Што му беше маната на KangerTech KBOX 120W? (дискусија)

  Колкав е отворот за воздух на Кајфун 3 мини? (дискусија)

  ehpro Kayfun Lite Plus V2 тече (не бил стегнат шрафот) (дискусија)

  Како се отвора Kayfun V5? (дискусија)

  Повеќе воздух на Kayfun V5? (дискусија)

  Kayfun 5 Vertical Build Tutorial

  Препорака за евтино парче памук и добра SS жица

  Препорака за жица за змаеви (1) (дискусија)

  Препорака за жица за змаеви (2) (дискусија)

  Препорака за атомизер за змаеви (дискусија)

  Направи сам ластик за котур жица

  Како се користи Coil Jig (шипка)

  Увртена жица (да искористиш потенка ако немаш друга)

  Како да мотате размакнати намотки на Куро

  Туторијал за setup на Кајфун + што е надразнување (дискусија)

  Овие глави ќе пасуват ли на Субтанк мини? (дискусија)

  Како читаат омажа некои модови

  Отвор за воздух и големина/позиција на грејач (дискусија)

  До колку вати се оди на MTL? (дискусија)

  (Подолга) дискусија за ваги за мерење  Батерии


  Добар УСБ адаптер за штекер

  Дали да полнам батерија во VTC mini? (дискусија)

  Столна ламба за билдање

  Направи сам полнач со TP4056

  Полнач Liitokala - Lii 100

  Општа препорака за полначи за 18650 батерии

  Дискусија за батерии + препорачани батерии од Муч (26/03/2016)

  Препорачани батерии од Муч (15/05/2016)

  Препорачани батерии од Муч (21/06/2016)

  Општа препорака за батерии

  Дискусија за Efest батерии

  Батерии LG HG2 (дискусија)

  Тестирање на Sony VTC6

  Што има во фејк батерии

  Батерии АА од Фастек

  Батерии поврзани сериски/паралелно (1) (дискусија)

  Батерии поврзани сериски/паралелно (2) (дискусија)

  Boom boom на батерија (1)

  Boom boom на батерија (2) + општа препорака за батерии (дискусија)

  LGABD11865 батерии (не се добри за вејпање) (дискусија)

  2170 батерии на Тесла  Разно


  Личен пример за „штетноста“ на е-цигара

  Успешност на советувалиштата + здравствена дискусија

  Здравствено

  Црно на бело - крвна слика на вејпер

  Vaping vs Smoking

  Споредба на чад од цигара со пареа од е-цигара

  Споредба на хемикалии во цигара со хемикалии во е-цигара

  The truth about vaping

  BBC - Ecigs: Miracle or Menace?

  6,1 милион Европјани се откажале од аналогни со помош на е-цигара (дискусија)

  Позитивен извештај на британски лекари за е-цигарите (1)

  Позитивен извештај на британски лекари за е-цигарите (2)

  Негативна студија (дискусија)

  Уште еден одговор на негативната студија

  Што ќе правиме ако забранат (дискусија)

  Директива за тутунски производи на Европската Унија (дискусија)

  Ситуација со е-цигари во Грција + кај нас на јавни места (дискусија)

  Ситуација со е-цигари во Грција (2)

  Ситуација со продажба на никотински течности при крај на јули и дискусија за во иднина

  Земји кои дозволуваат прекугранична продажба на никотински производи

  Rip Trippers издаица (дискусија)

  Мала шега за неџедаите

  Малку жонглерство

  Flappy Bird на VTC mini

  Грејач од mesh

  Лоша импровизација

  Вејпање љуто пиперче

  Сушење електроника со ориз не е ефикасно

  Собиранка во Карпош 4

  МК-уџи памук (дискусија)

  Кендо памук (дискусија)

  Tencel

  Клонери (дискусија)  Ривјуа/описи/осврти/слики


  Мрак модови

  Nectar Micro Styled RTA

  Update за Nectar (дискусија)

  Update 2 за Nectar

  Nectar (2)

  Белус (дискусија)

  Серпент (дискусија)

  D2 + пико атомизер

  Сетап за вторник D2 + Squape Rs

  Squape-овци

  Новите играчки (Krixus + Serpent + ...)

  Три лепотани (Krixus + Serpent + SMY Epoch)

  Kayfun V4

  Fire Bird RTA

  Fire Bird RTA први импресии + споредба со Hurricane

  Fire Bird назад у ротација

  Хурикејн и Фајр Брд трансформација - Акрил-Ѕвонче Тенкови

  Hurricane (опис)

  Ubertoot v2

  Руло RX200 флешуван на 250 вати

  Pioneer4You iPV5

  Cuboid + Istick 100W TC

  Istick 30W розов + Eleaf GS Air

  Розови Eleaf-ови

  XvoStick + Kayfun Lite+Bell Tank/Ѕвонче

  Kayfun Five Pawns SS316

  EHPro Kayfun Lite Plus V2 (дискусија)

  Сетап со тенка жица

  SXK Nebula Zero Mini (1) (дискусија)

  SXK Nebula Zero Mini (2) (дискусија)

  iStick Pico (дискусија)

  iStick Pico со капаче

  iStick Pico + Serpent Mini

  iStick Pico + Kayfun Lite (Orchid top cap) + LG-MJ1

  iStick Pico + Kayfun Lite Plus V2

  iStick Pico + Kayfun Mini V3

  iStick Pico + Kayfun Mini V3 (од Focal)

  iStick Pico + Kayfun V5 (1)

  iStick Pico + Kayfun V5 (2)

  Evic VTC mini

  Evic VTC mini со карбон и со грепки

  VTC Mini IT Forum Edition

  VTC mini + OBS Crius (1)

  VTC mini + OBS Crius (2)

  VTC mini + Kayfun V5

  Joyetech AIO + Cubis BF-RBA од Gearbest (дискусија)

  Joyetech AIO (2)

  Joyetech AIO близнаци (3)

  Cuboid + IPV5 + Sigelei 100W Plus во целофан

  Avocado (дискусија)

  SMOK TF G2 (дискусија)

  Goblin mini + Griffin

  Griffin

  Resurrection (Phoenix) RDA (дискусија)

  Squape Rs "дел втори"

  Origenny + Samsung 30Q батерии (дискусија за двете, долга)

  Origenny (2)

  Хана + Origenny

  CloudOne RTA (дискусија)

  Wismec Theorem

  Smok TF RTA + Vaporesso Gemini RTA Mega (1)

  Smok TF RTA + Vaporesso Gemini RTA Mega (2)

  SMPL + Velocity + Serpent mini (дискусија)

  Balrog + Moonshot + LowPro

  Le Zephyr (дискусија) (1)

  Le Zephyr (хоризонтала) (2)

  Le Zephyr (хоризонтала) (3)

  Le Zephyr (4)

  Derringer

  Snapdragon (текст)

  Smok Pyrex RSST (дискусија)

  Sense Herakles + Griffin 25 + Twisted Messes 2

  Coppervape BF Mod

  Coppervape BF Mod (шишенце)

  Heatvape Invader Mini (дискусија)

  (100%) Funky 60W

  Funky 60W update

  Затоа што форумот не ми дозволува пост со повеќе од 30000 карактери, го делам и парчам овој пост на две.
   
  Sharlovski, Macedonianist, TATA_MATA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Продолжеток на претходниот пост

  Ривјуа/описи/осврти/слики


  Немам зборови, прв ден без цигари!

  Евтина од Битпазар

  Жици

  UD комплет жици

  Територија 2+ ома (1)

  Територија 2+ ома (2)

  Територија облаци

  Разлика у висина, оф леле

  Батеријки никад на одмет

  Батерии (+полнач?) од NKon

  Батерии VTC 5 од Gearbest (дискусија)

  Rewrap на батерии

  Конечно полнач (XTAR VC4)

  Литокала 500

  Полначи за батерии

  Конечно си дојдоа

  Распродаја, требаат пари за никотин

  Магацин (1)

  Магацин (2)

  Squonking артилерија + дискусија за squonking

  Месечно/викенд чистење и подмазивање

  Утрински микс

  Сетап за подома и сетап за понадвор

  КонтраПикостанти :)

  Облакотворци на @Ace Lud

  Нова играчка

  Ние по дома

  На одмор (1)

  На одмор (2)

  Треба оџачар за грејачов

  Исто + помина оџачарот

  Squape (првиот) Re-coiled

  Vape маичка

  База Оптимум (дискусија)

  Смиксано

  еДим

  еДим арома

  еДим ароми

  Дојде време за муќкање

  Пратка од аромаши од Полска

  Литро ВГ

  Две летни mint аромици од Inawera

  Рѓосан атомизер

  Почивај во мир Сквејпчо

  Kayfun V5 без дупки за воздух
   
  На Sharlovski, Macedonianist, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Да не должам, важи се` од порано...


  За почетници


  Задоволен почетник

  Неколку препораки од почетник на почетник

  Препорака за некој што има ќеф да билда од старт

  Препорака за второ купување

  Препорачана колекција за почетници есен-зима 2016 by @Metuzalem

  Препорака за почетник (во суштина исто како ова над него)

  Разлики меѓу различни модели на AIO

  Препорака за почетник во Германија (дискусија)


  Продавници/Транспорт


  Зошто и како тракинг на Фастек

  Што викаат Health Cabin за праќање батерии

  Падот (и повторното раѓање?) на Focalecig

  Новиот линк на Македонска Пошта за следење на пратки

  Мојот прв оцаринет пакет од Фастек (поздрав до Македонски пошти)

  Какви се правилата за електронскиве цигари по аеродромиве? (дискусија)

  Да не знае некој во Бугарија да не има вејп шоп?

  Дали е можно да ја нема повеќе МК во листата на Молин? (не е)

  Најповолно за нарачување бази/ароми до кај нас

  Најповолно за нарачување бази/ароми до кај нас (второлигаши)

  Најповолно за нарачување бази/ароми во Британија 1

  Најповолно за нарачување бази/ароми во Британија 2

  Ситуација со E-dym и Lubrisolve

  Список на продавници за бази/ароми во ЕУ


  Течности


  Калкулатор за миксање течности на Парната машина

  Калкулатор за миксање течности со различни проценти

  Дали да одберам PG или VG база?

  Дали да се става вода во базата?

  Дали да се разредува веднаш никотинска база или да се чува (долгорочно)?

  Упатства за одржување на никотин (видео)

  Бугарчо (thechosenfew eu) има "ориЏинале" FlavourArt ароми

  Оптималниот и најдобар пакет од кај Бугарчо

  За почетници во миксање рецепти - најценетите рецепти

  Инаку PistachioRY4-U е феноменално нешто! (рецепт)

  Изглеа успеав да го направам Breakfast at Teleos-Crunch уште повкусен

  Некои ароми од Inawera (дискусија)

  Линиите ароми на Inawera

  Миксерче за течности

  Калкулација на рецепти за почетници

  Многу добро видео и совет за сите што почнуваат тазе со DIY

  Препорака, многу добра апликација за рецепти

  TPD бази и вапокалипса (дискусија)

  Хемикалии во TFA Flavor (дискусија)


  Технички работи/трикови/туторијали


  Коефициент за SS316 во пракса мерено (дискусија)

  Помош за температурна контрола (дискусија)

  Уште нешто за температурна контрола

  Temp protection што да правам? (дискусија)

  Мотање наспроти готови глави (дискусија)

  Основи за жици (видео)

  Чешлање на памук

  Авокадо 24 фали делче

  Ми откажува базата на Сабтенк мини (дискусија)

  iStick 50 watt Откажа "љубов", не пали (дискусија)

  Кантал за MTL 1

  Кантал за MTL 2

  Клептони за Кајфун 5? (дискусија)

  Шема на делови за Кајфун мини В3

  Шема на делови за Кајфун 5

  Кајфун 5 мини? (дискусија)

  Кајфун мини В3 да не ја кине гумичката

  Дефинитивно изолаторите на Кајфун Лајт се идентични со Кајфун 3 Мини

  Тест за дихтување кај кајфуните

  Kayfun v5 mini ми протекува од дупкиве за воздух (дискусија)

  Се кајфуносав со V3 ама пепел го правам памукот (дискусија)

  Kayfun mini v3 чуден вкус на памук горен (дискусија)

  Kayfun lite setup што никогаш не гргори, не дава драј хит, не тече

  Вапоресо гемини тече (дискусија)

  Вапоресо гемини веќе не тече (дискусија)

  Вагински муабети 1 (дискусија)

  Вагински муабети 2 (дискусија)

  Вагање на две ваги (дискусија)

  Firmware за Пико со preheat

  Архива на Firmware-а за Пико

  Еве некое лого за Пико да си ги украсите

  Custom firmware-а за Пико

  Дискусија за Arctic Fox custom firmware за Пико 1

  Дискусија за Arctic Fox custom firmware за Пико 2


  Батерии


  Препорака од Mooch за најдобри батерии за јаки модови

  (Мучојавление) Час по батерологија - 18650ки

  Има многу лажни LG HG2 и тестови од Муч

  Powerbank/Liitokala полнач (дискусија)

  Како треба да се чуваат батериите? (дискусија)

  Ijoy 26650 + општо за 26650 од Фастек

  Ijoy 26650 проблемчиња

  Sigelei Fuchai (најверојатно стариот) експлодиран (дискусија)

  Уште еден "невнимателен" да не речам глуп Амер (дискусија)

  На кретен му експлодира (вентилира) резервна батерија

  Експлозија на батерија фатена на камера

  Еве што се дешава при мало невнимание во џеб (дискусија)

  И ја имам "тажна" приказна (iStick 50 watt)


  Разно


  Ќе има пљукање и демант

  Meanwhile in England

  Мислења на научници + експеримент со детектор

  Што не знаеме за е-цигарите (а не знае и тој што го правел видеото)

  TPD ќе стапи во полна сила од мај 2017?

  ЕУ сака да става даноци (дискусија)

  Vaporizer-и за тутун

  Постојат ли некој вид на електронски цигари во облик на пури? (дискусија)

  Се појави електронска пура

  Синтетички никотин и никотински соли

  Fiber Freaks пак (дискусија)

  Ултрасоничен чистач 1 (дискусија)

  Ултрасоничен чистач 2 (дискусија)

  Штипско-скопски-аеродромски-ресенски самит

  Вејпинг филмче

  Инстаграмски филиграни (боење на жица) (дискусија)

  Наводно анонимно гласање за топ продукти во 2016 година


  Ривјуа/описи/осврти/слики


  XVoStick и CloudOne-Rta, топ сетап и димензии

  Едно лично момче со е циг тестира кајфун

  Taifun GT2

  Ружа V3

  Ружа V3 фаќа прашина

  Kangertech Dripbox 160W (дискусија)

  Ги избањав, ги облеков. Авокадо 24 / Кајфун Мини В3 / Силиконите

  Ориџени тАнк Ново греач-че (да пробам саб-ом малце)

  Tsunami Dripper

  Aromamizer Supreme RDTA Lite + Пико Мега

  Howing тигрова жица

  Fat Daddy Vapes Bottom feeding screw

  Narda bottom feeding + Kanger Dripbox 160W

  Darang дрипер клон

  Нарезници за 510 конектор (дискусија)

  HCigar VT75 TC Box Mod

  Nectar Tank - сменет Танк

  Reuleaux RX2/3

  Руло си е Руло

  Каков "Зоки Бејбе" сетап хаха

  Гледа господ! (серпент мини)

  Конечно! ipv 6 x!

  Ipv6x споредба со VTC mini 1

  Ipv6x споредба со VTC mini 2 (дискусија)

  Aspire Archon

  Aspire Archon споредба со Ipv6x

  Искуство со Ipower 80

  Искуство со Merlin

  Господ здравје да му даде на eleaf, види го какво е, прекрасно! (Пико)

  Once you go Pico you never go back

  ПикО-вци рулЗ

  Мислам дека нема да го вратам на v1.00 (Пико)

  Пикото со update 1.03 ја празни батеријата до 3.15v

  Еве го и моето (Пико + Кајфун Мини В3)

  Да се пофалам, mouth to lung goodness (Пико + Кајфун Мини В3)

  Кајфун Мини В3 Плус

  Да го пробам Kayfun mini v3

  Фино работи Kayfun mini v3

  Работи тивко и мене ми се свигја, ма да сите ми викаа дека јас и кајфун не е добитна комбинација

  Кајфун мини В3 на 5 вати

  Kayfun mini v3 турбуленција

  Kayfun lite - сеуште број 1 кајфун за MTL

  Кајфун в3 мини веќе не гргори

  Оригенче 16-ка, попознат и како Гиљотина за кантал

  Стигна конечно :) Origen little 16

  ОриџенЧево ради ко саат.

  My name is sub-ohm - - - Nooot :)

  Златна средина

  Доста добро Канталче

  Herakles

  Поздрав од Ijoy Combo

  Абе цеФка си е цеФка.(eGo One V2)

  Цигара на струја

  Istick 100W TC + ???

  Исправање (искривување) на рибонот на DNA200

  Lemo Drop

  Фонтана + Ајстик 30W

  Шта зна дете шта је (DNA) 75 вати

  Уште еден newbie во друштво (AIO)

  Wismec Avatar полнач

  Da se pofalam deka mi pristigna pomosnikot za polnenje baterii

  Сони втц5 од Белград

  Батерии од Нкон

  После два месеца со kayfun mini v3 и пакетче хелекс си го најдов раатот

  One of the best atomizers holder

  How do wapers drink

  Ова е подобро

  Фалба

  Сликче од мојата свадба, со мојата втора љубов :)

  Подруго е кога е ладно надвор

  Дојде чичко поштар

  Кофи енд вејп

  Ry4 за нова година ехтра

  Unicorn Vomit

  "Кипар-ски" аромици

  Кипарски бази

  Базата од Молин

  Gold Ducat смучкан (throat hit кине)

  Gold Ducat втора шанса

  Скршен AIO

  Решение за скршен AIO
   
  На Macedonianist, Sharlovski, krema и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Се` е исто како и порано, само што овој пат исфрлав многу постови без описи (само слика), сепак акцентот е на „корисно“ и во индексот заслужува да влезе само оној пост во кој барем ќе се кажат два-три збора. Иако, направив и некои исклучоци, за некои работи што ми се видоа интересни или од членови што (засега) поретко постираат. Некои работи можеа да бидат и подобро групирани, но ме примрзе... :hay:


  За почетници


  Ми викаат луѓе дека била штетна многу (дискусија)

  Ако може некое линкче дека е многу поздраво од тутун (дискусија)

  Дали се клинички испитани? (дискусија)

  Штетност на електронска цигара? (дискусија)

  Посветено на пушачи кои не сакаат да се замараат

  Препорака за течности за AIO

  Општи препораки за AIO

  Глави за AIO (понов модел) (дискусија)

  Финти/решавање проблеми на AIO + Споредба AIO/Endura

  Решавање проблеми на Endura (дискусија)

  Endura T18 едно полнење, кој еквивалент има со обична цигара? (дискусија)

  Кога да го сменам грејачот и дали смеам да го враќам во AIO (дискусија)

  Зошто како од течноста да ми влегува во уста? (AIO) (дискусија)

  Нешто не мее ок !! Значи на секое влечене ми го кине грлото (AIO) (дискусија)

  Дечки нормално е да грепчи малце грло? (IJoy ACME) (дискусија)

  Уште една препорака што да се земе со AIO

  Препорака за Кајфун + Наутилус клон (дискусија)

  Препорака за м2л (дискусија)

  Plug and play решение? (да не мотам) (дискусија)

  Препорака за мод со вградена батерија

  Дали може да ми препорачате течност која најмногу потсеќа на цигара (дискусија)

  (Нај)едноставно мучкање за почетник

  Мучкање за почетник (дискусија)

  Како да мерам со капки арома? (дискусија)

  Чистење на атомизери 1

  Чистење на атомизери 2 (дискусија)  Продавници/Транспорт


  Најевтините клонови од Fasttech

  Како да искористам rebate points од Fasttech (дискусија)

  Собирање поени на GearBest

  Споредба на GearBest и Fasttech (дискусија)

  Нов тракинг, барем за мене, повеќе податоци

  Royal Mail турбо (дискусија)

  Каде е Достава на Пошта 2?

  Што се царини (дискусија)

  Купони за Мулето

  Молин отвори нова продавница за неевропски земји

  Онлине шоп за никотински бази и ароми што прифаќа биткоини? (дискусија)  Течности/Рецепти


  Чување на никотин 1

  Чување на никотин 2 (дискусија)

  Чување на никотин 3 (дискусија)

  Предупредување за висококонцентриран никотин (дискусија)

  "Заклучок" околу користење Никотин 100mg/100ml Ecigexpress vs Кипар (дискусија)

  Споредба на никотини (дискусија)

  Никотин од USA, поточно Liquid Barn (дискусија)

  Импресии околу Nicotine-то од LiquidBarn

  Цедење никотин од тутун

  Глицерини по аптеки кај нас (дискусија)

  ВГ и ПГ од Интер-Хем

  ВГ и ПГ од Интер-Хем (цени)

  ВГ и ПГ од Интер-Хем (дискусија)

  ВГ и ПГ од Интер-Хем (дискусија пак)

  Умбрела FlavorArt ароми кај нас (дискусија)

  Умбрела FlavorArt ароми (дозирање) (дискусија)

  Прва лига се... Ги има на Битпазар (дискусија)

  Америчка (Ароми) продавница

  Сајтови за теорија+пракса+рецепти и се останато

  Пиратский самозамес (клонирање на популарни течности) (дискусија)

  Гадни ароми

  Американските течности (дискусија)

  Мала рецензија за Boysenberry

  Банана-кекс/бисквит-кремови и некое шумско овошје со кулада или нешто слично

  Препорака за рецепта Gods Milk (дискусија)

  Мноооогу добра десерт-рецепта Благо благооооууу (дискусија)

  Апдејт за Custard SweetKing Cookie рецептата

  Рецепти за крофни

  Руски еднорог + Најдобрата Јагода - Крем - Ванила течност

  Лешник десерт

  Charlie Noble - Tripoli

  Nana Cream (Bombies Clone)

  За тутунарите (дискусија)

  Една топла препорака за тутунска арома која што е блиску до права цигара

  Tobacco Absolute 1 (дискусија)

  Tobacco Absolute 2 (дискусија)

  Одамна не сме се провериле кој со колку mg NIC прави чорби?  Батерии


  LG BB3-18650 батерии од лап-топ НЕ

  Уште една батерија што не чини за вејпинг (дискусија)

  Sanyo L 20700B батерии

  Потсетник за претпазливост

  Не притискајте ја батеријата многу

  ВидевЦе za MXJO и eFest батеријките 2500/2600mAh-35.amp у наводници

  35.amp 18650 батерија не постои

  Солидно полначЧе за парите

  Што згодно полначе за патувања... (дискусија)

  Полначи за батерии Битпазар

  Го прашале чичко Муч колку брзо е препорачливо да се полнат батериите...

  Нешто за најкористените батерии (дискусија)

  Нешто за најкористените батерии (дискусија пак)

  Која е разликата меѓу HG2 со текст и HG2 без текст? (дискусија)

  Споредба на Sony VTC 5A и Sony VTC 6

  Споредба на 3000 mAh батерии, и на Samsung 25R и Sony VTC 6

  Колку губат капацитет најпопуларните батерии при 50 циклуси  Технички работи/трикови/туторијали


  Царството на инките

  Шишиња (безбедност на пластика, чистење, избор...) (дискусија)

  Безбедност на пластика

  Клешти за сечење (дискусија)

  Најчести проблеми кај хибридните механички модови (дискусија)

  Како дополнување на муабетот за опасностите од хибридни механички модови

  Листа на компатибилни делови за кајфунчиња (и за други атомизери)

  Местење на воздух на Кајфун мини В3

  Кајфун мини В3 тече (дискусија)

  Кајфун мини В3 тече (дискусија) (малку памук било)

  Кајфунот в5ка лигави/нема контакт (дискусија)

  Проблеми со жица + Кајфун 5

  Од Мерлин мини нема квалитетен м2л а од Мерлин Големиот уште помалку?

  Melo III или Merlin? (дискусија)

  Споредба на Мерлин со Кајфун 5 (дискусија)

  Мерлин со редуцир

  The Troll трола (тече) (дискусија)

  Проблем со VAPORESSO GEMINI RTA (дискусија)

  Digiflavor Siren се влажни (дискусија)

  Држач за атомизер од капачка од сок

  SS некако ми дава малку вкус како на железо? (дискусија)

  SS вкус како да сум лижел железо не го осеќам џусот (дискусија)

  Валкање на грејачи (дискусија)

  Дали може да се направи поделба на арома-грејачи и облак-грејачи?

  Дајте SKU да пробаме alien coil (дискусија)

  Една паралела на кох-ген-до со пафс и муџи

  Зборовите "organic" и "Muji" никаде не одат заедно (дискусија)

  Да ве навратам малку на муабетот за памуците (дискусија)

  Што е фамата со ДНА? (дискусија)

  Има ли шанси при флешување со лисицата да се брикне модот? (дискусија)

  Избор на следен мод (дискусија)

  Ултрасоничен чистач (статива) (го ставам ако се најде од друго место)

  Како се сече шприц (цевка) да не го боли (за резервоар)

  Во мониторот имаше доста мрсни капки, дали е од пареата? (дискусија)  Разно


  Шпедитер од УСА + од Британија + батерии Германија + споредба на аналогна и пареа

  Дали вејпингот може да биде диетален? + Што се PI вредностите во MyEvic и ArcticFox

  Им дојде памет на веснициве... Или не.

  Рецензија за Phillip Morris IQOS (дискусија)

  Phillip Morris IQOS пак (дискусија)

  IQOS да ти бил поштетен дури и од аналогните?

  Beyound the Cloud (документарец)

  Саем во Бирмингем

  Излагање на газдата на Evolv на некое советување

  Излагање на хемичарот

  Најголемата вејперска анкета (како да не, ама ај)

  До сите оние кои се' уште се двоумат меѓу аналогни и дигитални

  Податоци на Завод за статистика на УК за пушење во 2015

  Ново тестирање (ел.цигари не поттикнуваат растење на клетки на рак)

  Истражување: Индиректното (second-hand) изложување на пареа е безопасно

  Истражувања

  Истражувачите не спијат

  Неповолни истражувања?

  Џигерот малце замастен, 2ца доктори ми рекоа „тоа е од нејзе“ (дискусија)

  Вејп опрема во авион

  Вејп опрама во авион (извештај)

  Батерии во авион  Ривјуа/описи/осврти/слики


  Hotcig Vt 167

  Aspire Nx75

  Target mini

  Чичко Поштар ме изненадУел со Доги Стајл :D

  Doggy-Style RTA (SXK Клон) Први и кратки импресии

  Doggy Style + Хурикејн

  Да се организираме

  Pistachio RY4 by ENYAWREKLAW + Teleos (дискусија рецепти)

  Wotofo Conqueror Mini

  Решетче што руши вкус кај некои клонови Кајфун 3 мини

  Epetite DNA60 (дискусија)

  OBS Engine + SMOK Alien

  Rose V2S (EdenMods) - Clone

  Уште еден мал апдејт/препорака за Rose V2/V2S

  Ружице, ружо, рушка... и тоа в3 схк клон

  Еве јас како "мучкам" (Nude Nicotine)

  I JOY ЕХО

  И јас со задоцнување да се пофалам со iJoy Exo RTA

  Vapedroid C1D1 Dna 75

  iJust S (дискусија)

  Бајка В6 билднат

  Апдејт/Инфо за By-Ka V6 И Rose V2S

  Уште една Бајка V6

  Бајка V6 + тестирање памуци

  Мојот вејп тајмлајн, за неколку години следи парна локомотива :)

  Derringer

  Phenomenon Lite

  Мал осврт (апдејт) околу Phenomenon Lite

  Ова не е играчка (NoToy)

  LavaBox M DNA 75

  Еве едно мало курве за џус (The Troll RTA)

  Малку утнале со логото (OBS Engine Mini)

  вертикални греачи на OBS crius Plus

  "појачаниот" резервоар за Нектар-чо

  Нектар без дупки (дискусија)

  Focusecig Kanthal AWG-27/0.35mm

  Добар/солиден/чист и релативно ефтин Кантал А1 од Hcigar

  Јака механика

  Пико РТА

  Ijust 2 комплетот + Doggy Style + Puff

  Бункеровача

  Digiflavor Siren

  Стигнал "Хусар" со се Микро-Кит и 1.2мм/m2l редуцир

  Hussar RTA "Билднат" (дискусија)

  „Дрвено“ Пико

  "Месечна" Ротација

  Ammit првиот модел со еден коил (дискусија)

  Не го одморив Аmmit

  Батерии

  Кајфун в5 и Вика фантази

  SXK Kayfun V5

  No Name Kayfun V5 vs SXK Kayfun V5 1 (дискусија)

  No Name Kayfun V5 vs SXK Kayfun V5 2

  Убави дроперчиња за дозирање од ДМ, ефтини

  Новиот модел на шише за сезоната лето 2017

  Aspire Archon LoLz

  Xtar VC2 Plus Master Li-ion battery charger (дискусија)

  Не е xstar ама ќе врше работа (Liitokala) (дискусија)

  Оригенчето на пат да биде оживеано...

  Alien VS Predator

  Стигна Taifun BT

  eVic Primo 2.0 (дискусија)

  Ај да не испадне дека незнаам да се фалам (VooPoo DRAG + ???)
   
  На Sharlovski, Macedonianist, Astraion и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Се` е исто како и порано, со мали измени во структурата и поделба на два поста поради должината. Секако, не сум баш најзадоволен од групирањето/изборот на постовите, можеше и подобро, но секогаш може. :hay:


  За почетници


  Усно / Дробно (основни начини на користење електронски цигари)

  Лични искуства со електронските цигари (дискусија)

  Електронска цигара за повозрасна личност (Ендура) (дискусија)

  Препорака за почетник (Ендура или AIO) 1

  Препорака за почетник (Ендура) (конкретни линкови) 2 <<< За почетници - најголеми шанси за успех!

  Почетни совети за Ендура (гумиците каде одат) (дискусија)

  Ендура кратко упатство

  Ендура прв впечаток 1

  Ендура прв впечаток 2

  Предности и мани на Ендурата како почетничка цигара

  Пофалби за Ендура од корисници (дискусија)

  Endura чистење глави и менување памук (дискусија)

  Зошто Ендура Т18 или Т22, а не други 1 (дискусија)

  Зошто Ендура Т18 или Т22, а не други 2

  Endura (само атомизерот) има проблеми на друга батерија 1 (дискусија)

  Endura (само атомизерот) има проблеми на друга батерија 2 (дискусија)

  Течности за Ендура кај нас (дискусија)

  Погодни течности за Ендура (и повеќето понови е-цигари) кај нас

  Згуснување на течностите за Ендура (и повеќето понови е-цигари) кај нас

  Течности од Fasttech за Endura и AIO

  Fasttech дали ќе ми делат нарачка + проблеми со картички? (дискусија)

  Ego One наспроти Ego AIO

  Ego AIO ми е слабо (дискусија)

  Ego AIO со други грејачи (дискусија)

  Совети за Ego AIO (дискусија)

  Препорака за почетнички комплет за усно од кај нас (прескапо)

  Препорака за почетнички комплет за белодробно (дискусија)

  Препорака за опрема за (накај) белодробно со мотање (дискусија)

  Чистење глави што не можат лесно да се отворат

  Премотување клиромизерче на памук

  Cubis (братучед на AIO) - за и против (дискусија)

  Eleaf iStick Power 80W vs. Eleaf iStick QC 200W (дискусија)

  Eleaf iStick Power 80W vs. Eleaf iStick QC 200W (конечен одговор: првиот)

  Кои RBA атомајзери се мој прв избор за MTL (без готови глави, само мотање)

  Дали има разлика од арома за готвење и арома за e-juice? (дискусија)

  Е-цигари во зима (дискусија)

  Пико + Мело од огласи (лошо искуство) 1

  Пико + Мело од огласи (лошо искуство) 2 (дискусија)

  Пико + Мело од огласи (лошо искуство) 3 (дискусија)

  Пико + Мело од огласи (искуство) 4 (дискусија)

  Батерија од Амбрела за Пико? (дискусија)


  Продавници/Транспорт


  Што кога наша царина ќе ми побара документи?

  Финта за нарачување бази од inawera.de

  Колеги, повелеле Хрватски сајт за Ароми и Никотин

  BuyBest 1

  BuyBest 2

  BuyBest 3 (дискусија)

  BuyBest 4 (дискусија)

  Проблеми и навигација на Hotecig 1 (дискусија)

  Проблеми и навигација на Hotecig 2 (дискусија)

  Проблеми и навигација на Hotecig 3 (дискусија)

  Купување Gift Certificate од Fasttech (дискусија)

  Плаќање со Gift Certificate од Fasttech (дискусија)

  Напад и одбрана на Fasttech

  Јапонски Мујо (Муџи памук) од Амазон

  MOLINSHOP се затвара

  3AVape?


  Течности/Рецепти


  Миксање течност за почетници (дискусија)

  PG и VG од Интер-Хем

  PG и VG од Амбрела 1

  PG и VG од Амбрела 2

  PG и VG од Амбрела 3 (дискусија)

  Амбрела има монопол на Flavour Art на Балканот (дискусија)

  Стара жолта никотинка (дискусија)

  Таканареченото Млеко од Еднорог од Пресеченото Дрво

  Американски крофни

  Broke Dick

  OneShot ароми (дискусија)

  Ништо посебно аромички неколку (дискусија OneShot & ShakeNVape ароми)

  Inawera Mint арома

  Препорака за арома со вистински вкус на Ментол?

  Плејлисти што треба да ги помине секој готвач

  Shade - FlavourArt

  SOHO, RY4 - FlavourArt

  Maxx Blend - FlavourArt

  555 Gold Inawera (дискусија за слични ароми, па за бази, па за ПГ/ВГ)

  Banana (Wera Garden line) + Brandy & Cocoa (Shisha line)

  Ајде да се исповедам и јас прв пат смучкав течност + стикерчиња

  Цедење тутун (како НЕ треба) (дискусија)

  Најгадните ароми


  Батерии


  LiitoKala lii-500

  Tesiyi T2 полнач + футроли за 18650 батерии

  Tesiyi T2 работи како power bank

  Добро е што се одлучив да ги пробам VTC6ките

  Пинки (Samsung 30Q) од Nkon

  Разлика меѓу LG HG2 со и без предупредувачки текст? (дискусија)

  Една LG HG2 испушти душа (дискусија)

  Рангирање на батерии (субјективно) (дискусија)

  Прво полнење на нови батерии? (дискусија)

  Препорачан максимум до колку вати да се оди со поединечна батерија

  Си 3Д-принтнав "ротаторче" - "вртач" - послужавник (dispenser) за 18650-ки


  Технички работи/трикови/туторијали


  Со Кајфун В3 мини немав никаков проблем на 90%ВГ (дискусија)

  Жицата ми бега од под шрафчињата (дискусија)

  Кајфунот не сум го користил ного време и сега е заглавен (дискусија)

  Kayfun Prime горната капа не е добро направена

  Kayfun Prime шема на делови

  Разлики меѓу Kayfun Prime и Kayfun Mini V3

  Памук Angorabbit

  Инфо за Squonk флашички

  Инфо бр.2 за сквонк флашички

  Инфо за Squonk флашички 3

  Инфо за Squonk флашички 4 + цревце

  Евтина вага + тежина на ПГ/ВГ (дискусија)

  Исправање и увртување на жица

  Предности на DNA мод

  Не вадете ги батериите од ДНА модовите додека се приклучени на УСБ

  Firmware за DNA модови 1

  Firmware за DNA модови 2

  Финта за сите DNA уреди

  Проблем кај HCigar VT75 Color 75W (само тој модел) со 26650 батерии

  Упатство за Arctic Fox + поддржани модови

  Се намножија фирмвериња (за Joyetec, Wismec, Eleaf)

  Издржлив атомизер/мод за паѓање? (дискусија)

  Baby Beast coils оригинали наспроти клонирани (дискусија)

  Мали совети за организирање на електронските цигари

  Магнетна мешалка (дискусија)

  Минусот на Kick-от

  Скршен 510 конектор на мод (дискусија)

  Се расипа копчето на Evic Primo (дискусија)

  Пико добива и губи контакт при навртување батерија

  Vaper's tongue (губење осет за вкус)? (дискусија)

  Оној викингот со памукот и airflow-от (дискусија)

  Направи си футрола (дискусија)


  Здравствено


  Психолошко истражување: Двојните корисници се лажат самите себе, а и другите

  Истражување: Кои се главните две причини зошто вејперите вејпаат

  Вејпање и забите + вејпање во Шпанија

  Електронските цигари НЕ водат кон навлекување на младите на аналогни

  Споредба на штетни материи со цигари + мешање не задоволува

  Ризикот за рак од е-цигарите е повеќе од 50.000 пати понизок од цигарите

  Безбедност на е-цигарите - објаснување на фактите

  Правда за PG!

  Стврднување на артериите?

  ^ Среќа наша што постојат и објективни истражувања

  ^ Дискусија за тоа

  Олово и други тешки метали најдени во испарувањата? (дискусија)

  ^ Подетален (аматерски) одговор на тешките метали + одговор од доктор

  Малку кураж + поздрав од државата што има 3+ милиони корисници

  Охрабрувачка студија

  Л`жга е за Popcorn Lung / Diacetyl

  Уште едно истражување

  Докази дека е-цигарата е побезбедна од аналогните

  Некогаш е тешко против вистината

  Немојте да драјбрнувате

  Колку време е потребно белите дробови да се опорават од цигарите? (дискусија)

  Муабети за прекинување

  E-cigarettes and Vaping (видео на англиски)

  Одличен пост на Англичаниве


  Разно


  Youtube каналот на Chicco Fraer

  Нова видео игра на Steam

  Поздрав од Швајцарија

  Го отвориле куферот и сите ебени течности ги зеле (во авион) (дискусија)

  Официјален извор за тоа што е дозволено да се носи во авион (дискусија)  Продолжува во следниот пост...
   
  На Sharlovski и krema им се допаѓа ова.
 10. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ривјуа/описи/осврти/слики

  Овој дел, содржина 100 % креирана од наши членови, го поделив на уште неколку секции за полесно снаоѓање.

  Атомизери

  Tilemahos Armed (Клон од Coppervape)

  Rose V2S

  Сите атомизери се клонови на сликата

  Skyline 1

  Skyline 2

  Skyline 3

  Skyline 4

  Skyline 5

  Skyline 6 (после една недела користење)

  Skyline 7 (атомајзер со многу маани, а си го заслужува секој цент)

  Skyline 8 (SXK vs. Coppervape)

  Skyline 9 (полнење)

  Skyline 10 (финти)

  Skyline 11 (видеа)

  Doggy Styled SXK

  Микро-гргорење на Доги Стајл (дискусија)

  Од што било микро-гргорењето на Доги Стајл

  Доги Стајл фарба течност (дискусија)

  Билднат и Digiflavor Siren 22 mm

  Digiflavor Siren 2

  Kayfun Prime + Siren 2

  Kayfun Prime SXK

  Kayfun Prime Ulton

  Стигна и кај мене Дедо Мраз, YFTK KF Prime и остали тракатанци

  Wotofo Serpent SMM - first look

  Неколку дена со Serpent SMM, кратко

  OBS Crius 2

  OBS Crius 2 rules

  Грчкиот превара бог стигна (Zeus)

  Двокатниот пристигна во нашиот град! (Smkon SF8)

  Asvape Cobra

  Ruzgar

  Време е за Taifun GT3

  Нов проблем, овој пат со Ammit клонот

  Merlin Mini + Dark Knight Marvec + VTC5

  Го активирав Merlin Mini


  Дрипери


  Брза револуција слепи кучиња раѓа? Нееее...

  Strike 18 + Speed Revolution

  Дрипци (Вектор, Хадали, НаРДА)

  Кратки импресии за SXK Le Concorde

  No Fear-Unlimited 14 мм

  Little Bang (Мали Метак)

  Nipple RDA

  Igo-L 1

  Igo-L 2


  Модови/комплети/комбинации


  eVic Primo Mini+Rose V2S и eVic VTC Mini+The Hurricane

  Каравела + Evic Primo Mini + Kayfun Lite

  VTC Mini

  Примо наспроти Пико? 1 (дискусија)

  Примо наспроти Пико? 2 (дискусија)

  Pico Squeeze vs. KangerTech Dripbox

  Еве споредба на големина на ВТЦ мини, Ц2Д1 и Пико

  Pico vs Invoke

  Ми стигна Evic Primo

  Денес пристигна EHPro 101 стапчето

  Малецко бре тој желефце (Le Petit Gross + Origenny)

  Механичари + дискусија за федер на Немезис

  VaporShark SXK 60 watt (Clone)

  Vpark tc150 (дискусија)

  Vpark и Yosta Livepor160

  Smoant Charon

  Стигна TS Чаронот, до него е братучед му Миникин В2

  Smoant Charon TC 218

  Joyetech eVic VTwo 80W 5000mAh Mod

  Убав ми е Предаторот

  Aspire Speeder конечно во мои раце!

  Aspire Speeder први впечатоци

  Aspire Speeder по 2 месеци

  Од рака (Aspire Archon)

  Многу модови ми стојат во целофан. Дали сум здрав?

  Wismec Reuleaux RX GEN3 (дискусија)

  Minikin V2 + OBS Engine

  Minikin V2

  Нов облакофрлач во Аеродром (Freemax Freeluke)

  Не е облакофрлач, туку се два (Freemax Freeluke)

  Lokomotivite se spremni za churenje, koj e za ajdeeee

  Надвор од контекст на локомотивите

  Еве и од мене една фотка надвор од контекст "облачно"

  Pozdrav od Wismec Rx 2/3, Kangertech Nano tank i pleadata na moi omileni vkusovi

  Еве една комбинација за Облачари Wismec rx 2/3 i tfv8

  И учте една со Smoke tankf tfv12, a stranicno levo se zali Kangertech-ot

  Еве нешто погодено 100% по мој вкус (Smok TFV8 X-Baby)

  Добра комбинациичка (Tesla Punk + OBS Crius II)

  Новото милениче во мојата ергела (Joyetech Ekee 80W with ProCore Motor TC Kit)

  Многу жедно ова ММЕ (Smok)

  Eve mene so mi stigna od novite igracki (GTRS Vboy 200W with YiHi chip)

  Постои Дедо Мраз (VT75D + Siren?)

  Aj и јас со нова играчка се направив

  Изгребан Руло

  Изгребан Пико

  Голф 2 Дизел Малку Се Изграба Али Работи Беспрекорно

  Toptank Mini + Eleaf iStick 100

  Hcigar VT Inbox (споредба со Пико)

  YFTK-SVA (Penguin) - DNA 75 (squonking mod)

  VapeCige SD Nano DNA 60

  Сум го правел "КОЖЕН" Vapedroid C1D2 DNA 75

  Sbody Vapedroid C2D1 DNA 166 1

  Sbody Vapedroid C2D1 DNA 166 2

  C2D1 3 Двајца другари се сретнале и отишле на пиво

  C3D1 4

  C2D1 5

  C2D1 6 Ништо чудно да си земам уште еден

  C2D1 7 + Minikin V2

  C2D1 8 + Invoke + Minikin V2

  C2D1 9

  C2D1 10 Слободен пад од метар и пол на асфалт

  Стигна нова играчка. ДНА стварно била друга песна

  Си склопив DIY Squonker (3D printing)


  Разно


  Имам два пара eGo-CE5+ и Pico 75W

  Ако видите некој со Ендура да знете од Ресен е

  Почнувам да свајќам зошто сами сте мотале коили

  Втор обид spaced coil

  Една фотка од денешното сончање па малку фати боја (коилот)

  Дуал coil Wismac Vertical

  Прв mesh билд у кариера (Origenny)

  Челик на челик (SS жица на mesh во темп. контрола)

  4 хитсинка за да не ми прегрева модот

  Жицава некако слаб вкус вади во споредба со обична алиен жица

  А на отворено...

  Само да ве поздравам

  Долга е зимата деца

  Домашна атмосфера после пуштање музика. Л = Лудница !

  Nie prajme kafe mafe so Miki i teglame normalno

  Поздрав и од мене до цел форум а посебно до оние кафеџиите

  Е ај сеа да ве видам

  Pif paf pufffff

  Momentalno go cadam ova i slucajno po.moj vkus Lemon Layer

  Candy King

  E sea ke strelam be!

  Vape Mail 1

  Vape Mail 2

  Инаку сабајле ме разбудија ептен фино. Секое сабајле вака да ме будат

  Абе по грешка VTC6 ми спакувале изгледа (Амбрела)
   
  Sharlovski, Astraion и на krema им се допаѓа ова.
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Повторно индексираме. Со отворањето на новите теми, се надевав дека ќе има помалку за индексирање, но се собра. Би било добро да ги користите новите теми и да отворате нови. Исто, не линкувајте слики од Фејсбук, ги снемува по некое време.  За почетници


  Endura T18 први впечатоци

  Endura T18 плука течност (дискусија)

  Ајде први импресии од еден нуб (Endura T22)

  Istick Power 80W + Ego One Mega V2

  Конечно EGO One Mega V2 ми направи мерак

  Лично искуство од почетник со Endura

  Еве да ве израдувам со уште едно успешно регрутирање

  Мене ми беше незамисливо да ги оставам аналогниве

  Да се подсетиме на една од финтите кога ќе ви гргори танкот после полнење

  Ендура Т18 двојка (дискусија)  Продавници/Транспорт


  Ситуацијата со лулиња не е поправена

  Hotecig (дискусија)

  Хотециг до последен момент се правеа удрени

  Фирма за орингови има и кај нас

  Може да има гумички (кај нас)

  ^ Еве ги. Кој ќе оди?

  За евиденција, О-рингови на Алиекспрес

  Еве продавница за батерии што испорачува кај нас (скапо)

  Некои што испорачуваат батерии како за нас и испорачуваат кај нас (скапо?)

  Батерии од Англија (скап шипинг)

  Германска продавница (батерии + ПГ/ВГ) + други германски продавници

  Уште еден можен извор на никотин + Fasttech Styled Digest

  Зошто забранија авионски превоз на литиумски батерии

  Уште еден извор на никотин и батерии од Хрватска

  Тогаш, овој извор повеќе ми ветува. Сепак не е најпроверен извор

  Како ви изгледа оваа понуда (ПГ/ВГ поскапо од Амбрела)

  Нарачав литар ВГ од овде, демек им ја вратиле од нивната царина  Течности/Рецепти


  Зошто зреење + време на зреење за некои видови манџи 1

  Зошто зреење + време на зреење за некои видови манџи 2

  Некој репер да дадете за One shot од chefsflavours

  Најпродавани од шефот за 2017

  Преточувани клонови од кај шефот?

  Де кажете некои проверени one shot од шефот (дискусија)

  Некој искуство со аромаши (Инавера) / Најдобри вкусови (Овошни)

  Goofy Juice Оваа е прва на странава за рецепти според рејтинг

  Flavorah части книгица. Интро во правење течност и еден куп слатки рецепти.

  Предности и недостатоци на никотинските соли + Можен кладенец на никотин

  Пак налетав на кладенецов

  Упростено и модифицирано за никотинските соли

  Глицерини од нашите аптеки 1

  Глицерини од нашите аптеки 2

  Ароми дали ќе изгубат на јачина ако се отворени? + нивно чување

  Препорака и упатство за како да го изреализирам сето ова? (миксање) (дискусија)

  Кога сме кај Атмос лабс, на нивниот сајт не гледам пречки да се нарачаат ароми за до кај нас  Батерии


  Одржување на батерии

  Ѕирнете го полначов верувам дека на добар дел од вас ќе им се најде

  Самсунгот се понеиздржливи тоа можам да го потврдам

  На кратко литокалата е одличен

  Запленети батерии (дискусија)

  Can you identify the fake LG HG2 18650 battery?

  Батерии од лап топ НЕ + препорачани 18650-ки за вејпинг

  Батерии од Алиекспрес (дискусија)

  Препорачливи батерии од Амбрела за дробно

  Препорачливи батерии од Амбрела за усно  Технички работи/трикови/туторијали


  О-рингови за Кајфун 5 (обележани SKU од Fasttech)

  Предности на DNA75C над DNA75

  Дали некој користи pod system kit? (дискусија)

  VapePod refillable + rebuildable

  Уште едно подче што може да се репарира

  Која е разликава од разделена намотка до "споена" и од набиен памук до лабав? (дискусија)

  Дали е препорачливо dryburn na Ni80? (дискусија)

  Уште еден совет за подолго да ти трае, што секогаш го кажувам кај новиве кајфуни

  Нешто малку за температурна контрола + Arctic Fox (дискусија+)

  Ако деловите околу прстенот за AFC контрола се погрешно монтирани, ништо страшно (Кајфуни)

  Грејачи (глави) - мрсна листа кој со кого одговара

  Keyboard Shortcuts за DNA 60/75/133/166/200/250

  Нешто за гумите + Ph вредност на манџата

  Замерки за вратичка кај модови

  Првични импресии од РИПЛЕЈ: ова е од бога дадено.

  Како поминува време така се повеќе почнувам да се воодушевувам на DNA

  Case Analyzer на DNA

  ДНА различно се полни на компјутер и на штекер

  KF Prime од што течел

  Кајфунџии, кој ринг да го сменам да не ми тече од тука, баш кај што е стрелката? (дискусија)

  KF Prime vs Сирената 2

  Во што се разликуваат жиците за мотање? (дискусија)

  Да наставам околу канго (subtank)

  Пинцети (дискусија)

  Ремонт на микропрекинувач и цел мод (дискусија)

  Taifun GT3 има неколку проблеми со него

  Конектор на Eleaf iStick 80w 5ah

  Genesis упатство (на руски)

  Според мене најдобри дробни танкови по овој редослед

  Одлична и истовремено многу едноставна идеја за правење spaced coils (дискусија)  Здравствено


  Наводно удирале на срце и џигер (дискусија)

  Да се потсетиме кој има најголем интерес од напаѓањето

  Нашле канцер во е-цигарите 10 пати повеќе од аналогните? (дискусија)

  Пак за формалдехидот + додавање вода во манџа 1 (дискусија)

  Додавање вода во манџа 2 (дискусија)

  Ензимски статус... Баш помислив да не е можда од течностиве во електронскиве. (дискусија)

  Оксидативен стрес (дискусија)

  Генерално ми е подобрено здравјето многу

  Тежина во градите од ВГ? (дискусија)

  Воспаление и крварење на непцата? (дискусија)

  Ајде малку мотивационо

  Нај крипи е тоа што вика дека новите коили испуштаат повеќе метали (дискусија)

  На пушачите кои сеуште се колебаат дали да прејдат на вејпинг или не, сакам да им порачам

  Денес точно една полна година храбра и успешна борба со смрдливите тутунски стапчиња

  Денес направив 4 години без злото кое што ми беше (не)другар 30 години  Разно


  Едно кратко документарче што ми се виде интересно

  The Vape rEvolution (генерации на е-цигари)

  Боганот не носи на тура низ вејп шопови во Лондон

  Vojna protiv e cig objavena.... (дискусија)

  The Impact of Vaping on the Tobacco Industry: Competition or Collaboration

  Интересна и релативно нова социјална интернационална вејперска мрежа налик на инстаграм

  Тие се custom рачно правени модови

  Параџијата к`сметлија (наградна игра Lucky Vaper)

  Забрани и дебата за Juul (дискусија)

  Вкусот зависи најмногу од аеродинамика и термодинамика

  Различни видови жици 1 (дискусија)

  Различни видови жици 2 (дискусија)

  Успешна рекламација за скршен дел (капаче)

  Препорака за осетлива вага

  Смешно евтина вага

  Мора да ги пофалам овие намотки + Vandy Vape Berserker MTL RDA

  Smok TFVxx искуства/споредба (дискусија)

  IQOS (дискусија)

  Искуство некој со Iqos 2-ka? (дискусија)

  iQOS Mesh

  Секој има различен лимит за vapers tongue

  Наутилус/Николас (дискусија)

  Muji или Koh Gen Do? Ајде мала (дискусија)

  Инаку до колку може да стои џусот во атомизерот? (дискусија)

  Многу малку е зборувано/пишувано за финансискиот аспект, па еве јас да си го кажам своето


  Продолжува во следниот пост...
   
  На Sharlovski и krema им се допаѓа ова.
 12. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Содржина 100 % креирана од наши членови:


  Ривјуа/описи/осврти/слики  Поздрав од мене, @MikickoHC и @OldSchoolPvP

  На кафе со @Nistrix- и @OldSchoolPVP

  Се дружев со едни вејперишта

  Еве едно трикче од мене

  Cuboid Mini/Melo 2 / Vape Mail ClaptonQ SubOhm Tank На Мод

  Arctic Fox

  Направив троа манџа (0.7 литра), куќа е, ќе се најде.

  Likitim

  Ти пак штеди си, домаќин...

  Ганц нов Алиен мини, стара песна, пак и пак уште не отворен бојата излупена.

  Сквонкери МТЛ

  ^ Слики од нив

  Користам само два атомизера и само една течност

  Није свеједно, куме

  Слават кинезите, ама славиме и ние

  Happy Easter - Happy Vaper

  Нов член во мојата фамилија на модови

  Еве и еден почетник меѓу вас професионaлците

  Чичко Конфучие си дојде на гости

  Ако не се пофалиш тука исто ко да го немаш (Kylin mini RTA)

  Да ти направам малку лиги како изгледа лисицата на eleaf invoke

  Пика пика!

  Неправедно го бев обвинил покемонот, ИМА постоље

  Стигна Наградата :) Templar RDA By AGUVAPE и Вапе Маил

  R.I.P. SDNA

  Дроид ли е, бубреже ли е? Од кал да е, ДНА да е!

  Први впечатоци со SBody VapeDroid C2D1 DNA250 167W

  SBody VapeDroid C2D1 DNA250 167W - втор дел

  Колега јас ќе кажам нешто во врска со Дроидот

  Инаку евего Тортура ДНА. За надвор го облекувам

  Не е единствен War hero

  Нов член. Супер за мтл со 1ом греач

  Затоа сите стартер китови ги купував во силвер варијанта

  Стигна лулето

  Полесно е пензионер лек на рецепта од аптека да лапне, него ние ПГ/ВГ од Амбрела

  Амбрела течности на акција и нивна (зло)употреба

  Кажуваш стари течности? Што ке кажеш за ова? И ништо не ми фали

  Berserker mini clone

  Ова ти се вика навремена достава од фастек и нкон

  Неделна хигиена

  Не е нешто посебно ама полека се комплетираме

  OBS Engine Nano + Zeus

  Umbrella premium за ништо не ја бива така дома ми седи

  Siren 2 + Cotton Bacon

  Се вратив од пат и се разбира колку што можев побрзо ја пуштив во погон сирената

  Конечно стигна и Ендурата 22 од hotecig

  Mi pristigna wismec rx gen3 dual...Top e...

  Wismec gen3 dual...top e ...ama zaebava na Tc...

  Denes Nedela den ze generalka...eden ton tocnost vnatre vo modot iscistiv....

  Конечно стигна...

  Да зачуриме малце

  DIY box mod

  Шприц со цевче

  Споредба од канила до цефка од сокче

  Ај и ја тука да си се пофалам ко циган коњот (SCION)

  Денес конечно стигна пратката (KF Prime)

  Втора мајка :) ќе ме биде изгледа :) (намотка)

  Не можев да одолеам и решив да пробам како ќе се мота 30ga кантал, еве како излезе, 1.9 оми

  Добар вејп

  Прв обид за 2мм дијаметар грејач

  Na zdravje kaffe ...

  Revenger X + математика

  А ова у живот више нема да пробам

  Со ова темпо 3мл на ден трошам

  Kayfun Lite

  Со него терам тутунска

  Кога ќе си направиш убаво билдче посабајлечки

  Taifun GT II, легенда

  Стигнаа жиците од Германија

  Да се пофалам со новиот twisted messes 24

  Ја како и секогаш со задоцнета реакција ама тука е mr.Twisted Messes 24 pro

  Кабриолет мод

  Decki se obnoviv malku... Za prv pat kupuvan alien clapton greaci

  Ja nauciv fintata za pregrevanjeto...

  Добро утро (добар ден)

  DIY држач за полесно полнење

  За мрзливи

  DIY rebuildable stand

  Јас искористив ногарки од едно стаааро кукиште

  Пробав да вејпнам од парфемот по грешка...

  Време е за правење манџа

  Благодарение на Колегата Sharlovski кајфунот е повторно жив

  Стигнаа гумичките за Prime од Svoe Mesto

  Модот не е пипнат сам од себе си направи ротација

  Ви се случило ли вакво нешто до сега?

  Ај нека се угоде (Speed Revolution + Doggy)

  ^ Ух, ај почетни импресии кои може да се изменат со тек на време

  Јас пак би апелирал до сите тазе МТЛ-џии да фрлат уште едно око кон Скајлајн и Хусар

  Restricted DL (MTL) ClaptonQ Користи Греачи од Melo 3/4 и Има Ecr Head шо е Најбитно

  Е ОВЅ е. Неможе да не се има.

  ^ Ова е танк но.1 Ваква арома ништо не ми извадило OBS Engine 2

  Ајде да се пофалам, вчера си го земав модот

  Шефот ме израдува со нарачката на ароми

  После пола година одлагање и трупање на ароми кај шо ќе стигнам, им дојде редот

  Ај како што викаат ако не се пофалиш ко да не си го купил (Cylon)

  Изгледа овие од Нкон ме љубат многу, пратката си стигна без никаков проблем за 3 недели

  Малерот помене удрил само два пати ми се крши централ пост

  Батерии од Алиекспрес

  Еве нешто интересно ќе ја пробувам послем работа (ribbon wire)

  Прво па мушко (Smoant Charon mini + Uwell Crown 3)

  Стигнал контењерот од Кина, денеска сите во пошта (Siren 2)

  ^ Прв билд и малку се намачив

  ^ Од крајност во крајност

  Немам што да кажам слично ама не е исто (Smoant Cylon)

  Модот е Smoant Cylon ист како на @Ace Lud. А танкот OBS Engine 2

  ^ Грешка не го сликав од напред

  Ждранг

  Одамна не сум направил коил со Kuro Koiler Wire Coiling Tool

  Ај и јас да се пофалам (ВГ + бази + ароми во САД)

  Нешто многу се фалам во последно време, ама скромно мора да признаете

  I jas da. Se pofalam

  Vape Mail (Литокала полнач)

  ^ (исто)

  Одличен избор! Го имам истиот само веќе 2 години,и работи како од првиот ден.

  5000mAh x 3 = 15000mAh

  Еве стигна пред еден сат и модот (Cloupor)

  Стигна Cuboid Mini-то

  Каја и Џока то су срца два (стар кајфун + Unimax)

  Ај и јас да се "пофалам"

  Нешто интересно

  Станува збор за 2Puffs

  Стигнал чичко поштар од фт (KF Prime)

  ^ Импресии од Prime

  Спремен за 5 дневен однор. Да не заборавив нешто?

  Новиот член во фамилијата (Jugger Knot)

  ^ Исто и мене

  Цела соба мириса на убавини

  Еве што ми стигна

  Да видиме дали ќе ги оствари очекувањата (Berserker mini)

  ^ Блиц анализа

  Да го искапам кучето, да го спастрам па ќе пишам импресии (Литокала + Doggy)

  ^ Дефинитивно создадени едно за друго (+трето :) ) Doggy + Cuboid Mini + дрип тип од Prime

  Еве ја мојата ергела, не е нешто многу расна ама ги задоволува потребите

  Ја подигнав сирената заедно со спидерот конечно

  Vape mail конечно најдов то што барав атомизер што не грее

  Првата е siren v2 со Cuboid Mini 80w втората е siren v2 со cloupor gt 80w со 2 батерии

  Ја си го терам на на негов фирмвер. Artic Fox го тргнав и со Cubis танк (Cuboid Mini)

  Блиц (Skyline + Nectar)

  Нова артилерија од FT, ќе си играме со мрежичка

  Новите играчки (HCigar Wildwolf + Sigelei Fuchai Plus + FTL Styled RTA)

  Вака се билда за своја душа (Skyline)

  И конечно во мојата ергела долго посакуваниот DRAG

  Нови деца у фамилија уште едно чекам 9месец е само што не дошло

  ^ Е сега да бидам комплетен

  Drop & Drop Solo

  И јас малце да се пофалам (Cloupor GT 80w x2 RTA Siren V2 И Kayfun V3 3.0)

  За дискретен вејп по маркети, чекални, разноразни гужви по шалтери... (Suorin Vagon)

  Стигна Dvarw-от бев до пошта и го "киднапирав"

  ^ Следен?

  Dvarw MTL, Вкус подобар од сајрен, изглед хммм.. не очекував да ме бендиса олку

  Нешто и од мене (Wismec RX 2/3 + Zeus Tank + iJOY Capitan PD1865 + KangerTech Nano)

  Кога ќе се заборавиш во клонирање... (YFTK Flash e-Vapor V4.5)

  Инаку Flash E-Vapor V4.5 има потенцијал да биде епик МТЛ стимер

  Многу чист вејп. Кристал. (Flash E-Vapor V4.5 + другари)

  Јас сум тој стално што пробува нешто ново... многу добар вкус Али малце чад

  Пет стаклени 50 мл бутилки од аромаши. Ќе ги залеам со Ел Греко глицерин.

  Еве една препорака (после 3-4 дена користење), два дрип типа за MTL вејпери

  Кога ке се навикнеш да миеш стаклени шишиња во машина за садови, и погрешка ке ставиш пластични

  МораФ (Литокала) (дискусија)

  Амбрела испорачува по карго

  Куќа е, ќе се најде (ВГ од Амбрела)

  Умрела дојде и во нашата провинција

  Spica Pro е конечно тука. Очекував многу. И добив многу!

  Mene mi se dosta 250ml gotava tecnost+350ml vg =600ml za cel mesec

  Буквално го собира во мало џепче од фармерки (Artery Pal Mini)

  Бутилки за сапун од Веро Џамбо

  ^ Сега после две недели созреана манџа во нив можам да кажам дека функционираат перфектно

  Последно нешто што ми паѓаше на памет беше МТЛ (Galaxies + Siren)

  Инавера ентузијаст

  Што сум дигал рука у вторник... (празни шишенца)

  Поздрав Колеги, го користам максимум, немам инвестирано во нов

  Подолго време немав измерено по колку мл течност трошам дневно и денес реков да проверам

  Денес е D-Day, Попладне планирам да ја смешам базата а вечер или утре и аромите

  ^ Бев до пошта и си ги земав и другите потребштини

  ^ Почна мешањето, боја на базата без арома

  ^ Еве @Sharlovski на бела позадина, не е многу жолта

  ^ Бидна прва тура

  ^ Зимата доаѓа!

  Veritas централен шраф

  Taifun GT4

  За сите сопственици на Dvarw кои сакат стаклен танк еве замена за 3,5мл верзијата

  Прв поглед: Ѕвонокап за џуџуљакот (Bell Cap за Dvarw)

  Еве моментално ова...

  Smoant Campbel 80W

  Џабе сум го купил ако не се пофалам хаха (Rage + Drop Dead)

  Skromno vecerva za na rabota

  Инаку кај мене е првиот Wismec RX200 во МК,му фалат шрафови делчиња ама работи како првиот ден

  devilkin mod so rba coil

  ^ modot e pod steamax

  Стигна лепотанот, сега со господ напред (Endura T22)

  Цица течност како лооод

  Ultrasonic action

  Препорака за 18.5 19mm супер сетап за цефка

  Добар Комбинација За Почетници Istick Amnis и SubTank Nano
   
  Sharlovski, fis1976, TATA_MATA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,460
  11,728
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Да го завршиме конечно првиот том од вејперската приказна...  За почетници  Прашања за полнење на батеријата (Ендура)

  стигла је ендура (споредба со АИО)

  имам прашање како го носите кога испаѓате?

  Пред 3-4 дена купив нов греач и вчера вечерта ми даде вкус на благо загорено (АИО)  Продавници/Транспорт


  Никотин од Израел

  ^ Еве уште една... најефтин шипинг 28$

  Никотин од AntiTPD

  Батерии од Фастек?

  Зошто FASTTECH.COM секогаш треба да се пишува со големи букви?

  Дојде и тој ден. Нема веќе фри шипинг за нас на Фастек

  И пак за шипингот на Фастек

  Субјективно рангирање на пошти

  Фастек гаранции (дискусија)  Течности/Рецепти


  Sweet Tobacco Inawera ми се допадна и мене и (поважно) на брат ми

  предлог за ментол арома од Инавера и нешто овошно (дискусија)

  Зреење на манџа? (дискусија)  Батерии


  Дали батеријата на Istick Power се деградира? (дискусија)  Технички работи/трикови/туторијали


  (Rose v3) DIY влошка за воздух од тенок мек алиминиум

  Препорака за дробно јануари 2019

  Шприцови и игли (дискусија)

  Одбојник за контакти

  Температурна контрола (дискусија наназад)

  Решавање на два проблеми кај џуџето

  што е разликата помеѓу дварв верзија 1 и верзија 2? (дискусија)

  Кога сме кај гумиците, пак нешто за нив  Здравствено


  Намалување на никотин (дискусија)  Разно


  Ebelin вискозна вата (Rayon) кај нас

  Јас пробав еден друг малку од поодамна (памук)

  Препорака за памуци

  Субјективно рангирање на клонери

  Ултразвучна када (дискусија)  Ривјуа/описи/осврти/слики


  Мал подарок од Дедо Мраз (Umbrella база)

  Time for action! Бидна и првата манџа во 2019

  Нема изненадувања во изборот на ароми

  Дел од моите што ги чекам

  Неjе Totem,али повише од задоволен сум со малава fog 1

  Ајде да видиме

  Помеѓу другите веќе проверени и неколку нови (ароми)

  повеќето од овие најдолу уште не сум ги ни отворил

  Ајде нек се угоде, благодарам @Sharlovski

  Wismec Vicino

  Joyetech EXCEED D19

  SXK Atto Styled 18350/18650 Mechanical Mod

  Разлика од Istick Power 80W купен од фастек и од амабрела

  Го потопив во вода, се исуши и уште го користам, шо ќе беше магаре (Istick Power 80W)

  Ај нек се угоде,се осекам како дете во слаткарница (iStick Power)

  ^ Јако чудо модов.

  Патем кајфун со 1.3-1.4 оми топ си работи на тоа стикчето од умрела

  Има облаци. Не многу али има

  Мал апгрејд на пафкалото, се чека уште кајфун прајм

  Стаса кајфуно ииииииии.... Првио ми коил. Малце жешко ама то е то

  Стигна Berserker-от V1.5

  ^ Импресии за Berserker-от после 5 дена секојдневно користење

  Ehpro 101 Mod 50W

  Сите на куп

  Цело е кога има се. Стигнаа батериите

  Прв ден со 18350, првата издржа

  Ново за годинава (Wotofo Fluks + Wotofo Serpent Elevate)

  Ijoy capo 216

  Мал дел од тоа што ми стигна вчера...

  mojot devilkin od smok 225w rikna sam se sprzi

  stigna da se pofalam... vo zamena za devilkinot

  Epten taze set

  ^ Колега 10 од 10 (Innokin Proton Plex)

  А ова е од дедо мраз за нова година... би го издвоил Wotofo Serpent Elevate танкот

  Некогаш глупоста нема граници. (микробранова)

  ^ чистењето со алкохол и оцет и не излезе така лоша работа.

  Ај нека ми е честито 3 години и 2 дена од првата е-циг

  Слики од Солцата со Амнисот

  Супер Комбо Барем за мене

  Кај мене е со SubTank Nano и е супер

  Конечно Profile rta на Wotofo

  ^ Сега ќе му удрам сефте

  ^ Te go

  ^ Ова чудо е закон!

  а за Инокин Протон е 10 од 10

  Smok X-Prive i Inokin

  Не сум бил само јас "забеган" со нарачкиве

  Епа и јас си се подновив со еден нов мод. Cuboid Pro

  Амит

  ^ Ammit навиткан со клептониште ми е најдобар меѓу 50 и 60 вати

  Сребрен Амит

  руската бајка

  Ајде и јас да се пофалам редно време беше Ekee 80w by Joyetech

  ^ повеќе членови имаме нарачано од Али и имаш EkEe за ефтини пари

  ^ Joyetech Ekee 80в колор дисплеј

  ^ Не до толку да се клати но факт е дека е нестабилен

  мое видување за сирената 2 после одредено време на користење

  ^ Сирена на ајстик

  ^ Еве уште една фотка што сум ја зачувал

  ^ Изненадување стигна,после 65 дена

  ^ Полесно нешто за виткање немам пробано во мојте 2 години од ко почнав да вејпам

  ^ Еден совет за да избегниш течење од дупчињата за воздух

  Цугот одличен (Берзеркер мини)

  Еве ги моите секојдневни танкови

  Мал Vape Mail

  Hussar на г'з папир (дискусија)

  mi stigna lepotanceto... OBS CUBE

  Dvarw MTL V2

  Мој прв мод со колор екран (Joyetech ESPION)

  O happy days! (Wotofo Serpent Elevate, Dvarw, Gear RTA)

  ^ Ми недостасуваат модови УПМ

  На кратко за Бајката

  Skyline Drop

  LIKE A SIR (луле F-30)

  ^ Вака поише го личи?

  Пливачот (Aegis Legend)

  ^ Легенот флешнат

  ^ Уште неколку слики од легендарниот

  Почна да си стига опремата,греачи,памукчиња...

  Овие затераа три дена по ред со праткиве :) стигна cuboid mini

  ^ Малово кубоид мини не да брка работа

  Перолесна категорија (Dvarw 16mm + Amnis)

  Жицава е топ за мтл, супер тенка... исто и памукот топ

  Прв самостоен билд и вик на dwarf MTL rta на кубоид мини

  Го користам iPower 80W повеќе од две години, исто како и неговиот брат од тетка

  Не знаев дека може 0.19охм ss316l може да биде по добар од 0.50охм Clapton и поладен

  ^ По мое дават Многу По добар Вкус и Облаци

  Во кратко ова се готови SS XFKM Alien во кутија 50ком

  Она кога една маса ти е мала

  Еве Wotofo Flux работи ко саат и цело време ги означува идентично батериите

  Мод Ijoy captain pd1865,tank geek vape griffin

  Прајмот (како да се мота - дискусија) + дали може манџа да се мучка во шејкер?

  Да се пофалам :) 22мм (KF Lite 2019)

  ^ И вака е екстра ако на некој не му пречи што виси еве на пример Мене

  ^ Само да се јавам дека сум жив

  ^ Знаете дека го сакам Prime-от и решив да порачам Kayfun Lite 2019

  Caiman V4 Full Metal Jacket

  Моето ново другарче (Wismec Dual + RTA Dead rabbit)

  My mini Lab :). Се надевам ќе ви се допадне
   
  TATA_MATA, Sharlovski, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...