• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Elektrikz reporting in!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Здраво на сите!

Тукушто се регистрирав на форумов,па најпрво да ви се претставам.
Се викам Иле иначе Elektrikz ми е само онака никнејм за по интернетов (не ме прашујте шо значи,неам поима,онака ми падна на памет:p)
Инаку сум од Велес,учам во гимназија Кочо Рацин...4та година...
Ме интересира се околу компјутерите (повеќе софтвер него ли хардвер).
Моментално учам програмирање,знам веќе структурно Ц++ ,учам ООП моментално и чат пат кога ќе ми текне читам туториали за Јава...
Тоа би било се за почеток...

Поздрав до сите,
Elektrikz
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Здраво Иле и добредојде на форумов. Се надевам дека ќе уживаш на форумов. :nazdravje:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
:dobredojde: и уживај во престојот.


Како за информација, некои од членовиве овде одвреме навреме знаат да забегуваат 100 на 100, да не те чуди тоа.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Ај добредојде... Се надевам дека ќе ти се допадне взаемного менување знаења и ќе се гледаме често наоколу.

Добар момент ти е и аватарот. :D

Стефан.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,422
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:dobredojde:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #23

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
добредојде и ај части една ракија
Кога ќе дојдеш во Велес нема проблем,ќе те частам.А ако си од Велес,ајде да се запознеме па ќе те носам кај дедо ми у куќа да видиш нешо :p:D:))
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,274
28,574
kalco.ru
Кога ќе дојдеш во Велес нема проблем,ќе те частам.А ако си од Велес,ајде да се запознеме па ќе те носам кај дедо ми у куќа да видиш нешо :p:D:))

ууу што има дедо ти бе за покажување ? види го ти него:))

иначе бај да веј добредојде у клубот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,520
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно