• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Електрично биро

  • Ја почнал/а темата
  • #1

philldm

Intern
29 јануари 2018
46
14
Здраво на сите.
Некој со искуство со електрични бироа?
Освен DelightOffice (не дека се лоши, колку за споредба) некои други продавници?
Дали (Боже сачувај) некоја продавница ги дава на рати, за и рајата што не може да пукне 500+ € да ужива во тие бенефити?
Фала однапред. :)
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,171
1,127
Скопје
Здраво на сите.
Некој со искуство со електрични бироа?
Освен DelightOffice (не дека се лоши, колку за споредба) некои други продавници?
Дали (Боже сачувај) некоја продавница ги дава на рати, за и рајата што не може да пукне 500+ € да ужива во тие бенефити?
Фала однапред. :)
Новомак да видиш на компоненти колку би те фатило, може и да ти склопат по нарачка.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
962
2,070
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
24.000 денари се ногарите комплет во новомак. 2000-3000 плочата - нешто под 500 еура ќе ти дојде ама не многу.
 

mmarko

Gaining Experience
1 март 2013
155
105
mmarko's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-4770K
Motherboard
Asus Gryphon Z87
Storage
Samsung 840 Pro 256GB, Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Seasonic M12II Bronze 750W
RAM
Kingston HyperX Beast 2x8GB 1600MHz
Video card
Asus Dual GTX 1060 3GB OC
Case
SilverStone TJ08-E
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
X-Bows Ranger w/ Zealios v2 67g
Audio
Sennheiser HD 6XX, HD 569
Monitor
Dell UltraSharp U2518D + Dell UltraSharp U2412M
OS
Windows 10
Не знам освен Delight на друго место готова дали има, ама само ногарки има на неколку места, па да си земеш и плоча како што кажаа пред мене. Освен тие во Новомак, има нешто и во Солопром и Рувекс (ова на интернет што сум гледал, не знам каде што има залихи и сл.). Во Новомак изгледа најевтино испаѓа...
 

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
730
789
И јас сум во план за истото, пишано е и во другава тема Електрично постолје за маса во Македонија

Како што гледам најдобар дил е ногарките од новомак и на веќе постоечково биро само да ги заменам. Практично горната плотна/плоча да остане иста, а со ногарките да добијам механизација за подесување на висината.
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,347
3,697
Скопје
BEKANT Podesivi pisaći sto, crno bajcovan jasenov furnir, bela, 120x80 cm - IKEA пошто више не треба PCR . Носивост 70кг. Додуша изгледа моментално немаат на залиха. Ќе си платиш од веб, го земаш од пулт, јадеш виршли, вадиш такс фри (направи си фотокопија некаде на сметката и пасошот или чувај ситни пари за фотокопирање во менувачницата на граница). Е на наша страна...
 

psyman

Gaining Experience
30 март 2018
84
121
Ја меркам оваа веќе некое време... само со ситуацијава неможам да излезам никаде од МК. Ебати среќата. Иначе прилично квалитетна и ок изгледат за парите. Во Грција е помалку од 500 евра помалку од 500 евра, a да ја земиш ОдИкеа.com ти идат 750 евра.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,745
3,115
Ја меркам оваа веќе некое време... само со ситуацијава неможам да излезам никаде од МК. Ебати среќата. Иначе прилично квалитетна и ок изгледат за парите. Во Грција е помалку од 500 евра помалку од 500 евра, a да ја земиш ОдИкеа.com ти идат 750 евра.
Земи ја од Србија исто доаѓа околу 500 евра. Отворени се границите.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,333
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно