• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Electricity Cost Shown

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
147
45
Здрво
Дали знае некој како се користи ова?
Каде да најдам кога е ефтина а кога е скапа струјата?
-1331958259978818583.jpg
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,540
3,284
Од 2 до 4 преку ден, и од 10 навечер до 7 сабајле ти е евтина, а во недела цел ден до 7 во понеделник.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,957
9,485
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
66 Часа Пон-Саб Ефтина
78 Часа Пон-Саб Скапа

Месец со 4 недели

264 часа + Недели * 4 (132) = вкупно 396 часа ефтина - 3.36 ден/kWh

468 часа скапа - 6.69 ден/kWh


Вака од памет. +/- 10-24 часа
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,061
712
Нели тоа UP копчето е скапа, а DOWN е евтина???
има ,ама нема опција да наместиш време од -до кога е ефтината.
има на дневна основа промени.
пример цел дел ефтина или цел ден скапа...
нема во текот на денот 3 саати да наместиш ефтина ....мислам дека ме разбираш што сакам да ти кажам
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,819
4,812
има ,ама нема опција да наместиш време од -до кога е ефтината.
има на дневна основа промени.
пример цел дел ефтина или цел ден скапа...
нема во текот на денот 3 саати да наместиш ефтина ....мислам дека ме разбираш што сакам да ти кажам

Mislam deka trosis mnogu vreme za objasnuvanja na clenov koj selektivno pribira informacii, verojatno prvpat se srekavas so nego...

Jas se salev inaku...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,906
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно