• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Electric Scooter MS Energy E20

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,943
3,336
Приклада рецензија и искуство, ама споредбена само со еден модел. Може треба да повозиш некој Шаоми за да тврдиш дали е подобар или не. Ова како сугестија, не дека имам Шаоми па навивам за него.
Јас имам Хамачи, немам пофални зборови, во однос на изработка, квалитет и софтвер. Ќерка ми го доби од гребки на Лотарија, па "на поклонет коњ, не му се гледа во заби". Врши работа, Веќе го носев во сервис за изместено задно тркало, а не помина ни 30км, нити возен по дупки, ниту пак е возен од претешка особа. Вториве 30 не покажа таква аномалија, највероватно мајсторот го среди. Зашто дрндам волку? Затоа што сервисерот ( оној сервис на почетокот на ул. Железничка ) рече дека во поглед на изработка, расположливи делови и останато, само Шаоми.
За Хамачи овластен сервис има во Штип, работат само преку недела, ги барав неколку пати, само еднаш се јавија...и така. Неќам да помислам што ако се зезна нешто во гарантен рок или ако треба некој дел да се замени понатака.
Затоа, битна ставка во оваа наша државичка е и расоложив сервис и реасположиви делови на било кој производ, од кола до правосмукалка. Во случајов, или за било кој друг модел на тротинет, би било добро да се распрашате кој се сервисери, имаат ли на лагер било што, маани, предности итн.
Па пишал дека возел претходно М365.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

gego

Gaining Experience
6 декември 2009
296
313
Скопје
gego's setup  
Processor & Cooler
Core 2 Duo CPU E750 & defoult cooler
Motherboard
MSI P43
Storage
WD Caviar Green Sata II 640GB
PSU
NoName
RAM
4GB
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250
Case
NoName
Mouse
Blaody V5
Keyboard
A4Tech X7 G800W
Monitor
Samsung SincMaster 2233BW
Упс, да. Сега гледам предходно напишал искуство. Сори.
Добро е да ни напише за сервисот за овој бренд, гаранција, каде, кој ги сервисира итн.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,160
Мислења
879,301
Членови
30,790
Најнов член
Dragan1221
На врв Дно