1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Екстензија за Јоома 1,5

Дискусија во форумот 'PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages)' започната од Кристијан Про, 26 oктомври 2013.

 1. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Како што гласи насловот ми треба екстензија која што ќе може да дава права на корисници да објавуваат некој документи во одредени фолдери , на пр. ако сум усер3 и да имам дозвола само да качувам документи во некој фолдери во кој што фолдери никој друг да не може да објавува , исто така и за другите јузери (оваа екстензија секако) на истава документите нема да бидат видливи публик , и друга која што ќе бидат публик но акцесо да биди на категории и секции. другото е исто на пр. ако сум усер3 и да имам дозвола само да качувам документи во некој фолдери во кој што фолдери никој друг да не може да објавува , исто така и за другите јузери
   

Сподели

Вчитување...