1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Екстензија/Скрипта

Дискусија во форумот 'Останато' започната од WeiWuWei, 11 Февруари 2020.

 1. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  116
  70
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Здраво

  Дали знае некој дали постои Екстензија/Скрипта/Програма или било што за да можам да симнам преведен PDF документ од Google Document Translate

  Пробав неколку сајтови ама фајлот е преголем и бараат да правам split на пдф-то и после кога ги ставам кај нивниот сајт не ги преведува баш исто како google translate a се "powered: by google translate"

  Ако некој знае други начини како нека помогне, фала
   
 2. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,377
  19 Јули 2013
  Отвори го оригиналниот документ со гугл докс, таму преведи го и спушти го во било кој формат.
   
 3. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  116
  70
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Преголем е фајлот за гугл докс за да го преведе целиот и преведува негде околу 57 страни од 324 страни. A googletranslate си го преведува целиот- . - Фала многу сепак ќе се снајдам некако ќе го средам

  Може да се заклучи/архивира темата
   

Сподели

Вчитување...