• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Екран-Проблем

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Го пуштам денеска компјутерот,и гледам виндовсот изменет,многу слаба резолуција,нема доволно бои,отварам десен клик Properties и гледам Color Quality 4 Bits (WTF),Resolution 800 * 600 px,одам во Safemode таму колку што видов све си беше ОК,и баш ме зачуди зошто иконите ми се сменети во други,(постари како од виндовс 98).
Ве молам за помош што побрзо,оти ова ме нервира :lut2::ermm:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,426
1,182
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Мене такво нешто ми се случи кај другарчето после форматирањето и инсталирањето на драјверите. Инсталирав претходно едни драјвери, па потоа кога ги менував не му направив целосно remove и ми се случи истата ситуација како кај тебе.
Значи избриши ги драјверите, рестартирај го компјутерот и стави му нови драјвери. Верувам така ќе го решиш проблемот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ок фала,бтв уште одамна имам инсталирано драјвери,и си беа ок,може нешто се пореметило,ај сеа ке видам дали е до драјверите :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Дечки фала многу,го направив,до драјверите било :))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно