• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

„Ејсер“ претстави нови многу мали компјутери

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Тајванската електронска компанија „Ејсер“ претстави нови модели на компјутери со многу мали димензии, наменети за индискиот пазар.

Се работи за моделите Aspire L5100 и Aspire L3600 кои се, како што се наведува во соопштението од компанијата, десет пати помали и четири пати полесни од класичните компјутери за домашна употреба.Конфигурациите ќе се испорачуваат со 19-инчен ТФТ монитор.

Моделот L3600 има процесор Пентиум Е2140 од 1,6 GHz на Интел додека во L5100 се наоѓа Еlton 64X2 4000+ (Athlon) од 2,1 GHz на AMD.

Цената на моделите е 626 долари, односно 676 долари за L3600.

Извор: А1
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно