• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ефтини канцеларии?

Mechanic

Gaining Experience
2 мај 2016
295
221
Ми треба да отворам уште една фирма, ама не сакам да ми биде на иста адреса со другите.
Дали низ Скопје има ефтини канцеларии, буквално ми треба локацијата само колку да ја регистрирам?Нема никој да оди на работа во тој простор :)
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1.137
1.788
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Пиши ја на домашна адреса
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1.137
1.788
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Аууу кој дубари ти ги прајш... :p
Барај некаде, штом ти треба само фигуративно, ќе најдеш нешто,.

Зависи што е фирмата, ако не е ДДВ обврзник , или ако немаш директна продажба то ест Фискален апарат тогаш мислам никад нема ни да стапне некој од ДПИ/УЈП.
Пиши ја на комшијата ако сакаш :)
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3.291
3.909
Види некое локалче по напуштените маалски „трговски“ центри.
 

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
704
949
Radobor
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X
Motherboard
X570 Pro4 ASROCK
Storage
Samsung PRO 980 NVMe, Samsung EVO Plus NVMe, Seagate Ironwolf
PSU
BE QUIET! STRAIGHT POWER 80 PLUS PLATINUM
RAM
64GB 3200MHz G.SKILL Ripjaws - V F4
Video card
NVIDIA GTX 1070ti Cerberus
Case
BeQuiet Pure Base 500
Mouse
MX Master 3
Keyboard
MX Keys
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Benq PD3220U
OS
Windows 10
Таа опција ми е веќе искористена за друга фирма :D
Една имам регистрирано на домашна, една на канцелариите што ги рентам, не сакам да биде иста со првите две адреси :D

Битола имаш канцеларии за 30 евра месечно. :D
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.533
6.992

Mechanic

Gaining Experience
2 мај 2016
295
221

Еве зашто барал човеков, му гори под нозе вие се заебавате...
Вакво нешто само ако си врзан со чаушите горе :)
Инаку не, за друго ми треба мене, нема никаква поврзаност со мкд во ситуацијата, туку со клаузули во странски договори.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.668
Мислења
889.333
Членови
31.510
Огласи
36
Најнов член
Tanya666
На врв Дно