• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Eftini dvd-a

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mr.Alien

Гостин
Освен шкартот по пазарите и на автопазар, погледни во АНХОЧ (ГТЦ), во Т.Ц. Мавровка (не ми текнува на името на фирмата) и во Т.Ц. Скопјанка, први кат, МП Компјутери (под ПАКОМ).
 

Alek24

Intern
18 април 2007
83
0
Во Мавровка имаш DVD се продават по 10 ден парче. Можиш да се ценкаш да ги земиш за поефтино ако си за поголеми количини
 

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
908
350
Da tocno.Vo mavrovka na golemo prodava RAKSONY.Taa prodavnica e do zlatara Rubin Karmin.Vtoriot dukan e vo vnatresnosta na Mavrovka vo prolazot pozadi avtobuskata stanica.Mislam deka se zastapnici za Verbatim no ne sum siguren bidejki obicnite diskovi se so somnitelen kvalitet.Eden prijatel zema obicni vo pakuvanje od po 10 komada po 16 denari vo Januari mesec ovaa godina i sto e najinteresno kaj site pocna da se pojavuvaat sitni tockici koi go jadat diskot.Za onie sto ne znaat toa se vika oksidacija na diskot i e potrebno sto pobrzo prefrluvanje na podatocite na drug disk.Na sajtot na verbatim pisuva trajnost od 100 godini!Nema vrska.Podetalno objasnuvanje ovde:
http://www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=4907
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,918
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно