• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ефтина столица/фотелја, искуства и препораки

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dPUNISHERb

Intern
25 јули 2017
20
9
Здраво друштво
Ми треба предлог за солидна столица/фотелја за не толку голема цена. Избегавам таканаречени ,,гејмерски" столици, пре би некоја по обична...

Разгледував има солидни на Југоекспорт сајтот до околу 7000 денари, па ме интересира некој дали имал некое искуство и со нив
Секое искуство и сугестија е добредојдена

Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,478
10,626
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Јас би земал некоја без механизам и тркалца, зошто ефтините со механизам после две недели се раскрцкуваат многу.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

dPUNISHERb

Intern
25 јули 2017
20
9
Ваква имам земено одамма,, можда има 7 години , за истата цена мислам, а можда и поефтина... Сменив штрафови пред скоро на држачите за раце, тие им се слаба страна, се одвртуваат при секојдневно коростење
Почна да крцка после една и пол година, ама се трпи, не е страшно...
Мислев така некок ,,gem" да не има за добра цена...

Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
957
1,336
Три години и ситно ја користам столицава без никаков проблем. Никакво крцкање или дисфункција. Иста е како вчера да е купена, посебно сунгерот. Едина маана е што „мешот“ е минимално разлабавен и на делот за подесување отпор на нишање во слободна состојба (број 7 на сликата) на одредено затегнување знаеше да чкрипне. Конкретно кога беше наместен за максимален отпор.

Го свртив и нанесов лубрикант/масло за машини за шиење врз тие затегачите на механизмот и еве ден-денес никаков проблем нема. Дали мене ми се погоди или моделите се цврсти - не знам. Ама јас имам позитивно искуство. Само што тогаш мислев дека сум 176cm, а уствари сум 180 и тежината сега ми е околу ~83кг. Доколку има некаква улога. Други предлози немам, одамна немам видено што се нуди по салоните.


И тука објаснив сѐ детално па доколку ти фати око прочитај. :)

 
Последна промена:

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,033
717
од ИКЕЈА имате ефтини а со добар квалитет

јас имам земено пред 5 години, две по 45 евра,во горниот дел се статични.тогаш немаше како сега да се подесливи.

не се мрднати.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

dPUNISHERb

Intern
25 јули 2017
20
9
од ИКЕЈА имате ефтини а со добар квалитет

јас имам земено пред 5 години, две по 45 евра,во горниот дел се статични.тогаш немаше како сега да се подесливи.

не се мрднати.
Линкче нешто, модел, име, слика...
Како да се набави?


Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,046
4,308
SK
Слабо ова со читање да го одбереш.
Премногу разнивидна понуда, која често се менува (денес има утре нема).

Ќе мора да излезеш и да разгледаш, и да пробаш/седнеш.
Јас од овде купив за некои 10тина илјади. Разгледував на повеќе места, од овде најмногу ми се допадна.

Еве им го сајтот:

ОК столица, како за парите. Сум седел на подобри, ама коштале многу повеќе... Најголема замерка е што после неколку години сунѓерот/мекиот материјал во седиштето ја изгуби мекоста и сега е тврдо за подолго седење. :)

Во тој контекст - добро би дошол некој предлог ако некој некаде видел некој добар „подметач“ за канцелариска фотеља, нешто од мемори пена или слично, по можност со анатомски облик, итн. Мислам дека ова би било интересно за повеќемина. ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,077
Мислења
837,999
Членови
28,988
Најнов член
simplius
На врв Дно