• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Едукативни портали

  • Ја почнал/а темата
  • #1
23 јули 2007
338
8
Во оваа тема можете да предложите Портали со едукациска содржина и можете да наведете во која категорија на едукација спаѓаат, на пр. детска едукација или IT едукација и сл.
 

loverboy

Intern
6 февруари 2008
147
11
Ова е цитат од сајтот Безбедно на интернет

ВРЕМЕНСКО ОГРАНИЧУВАЊЕ:

Сурфањето на интернет мрежата не треба да ги замени во целост другите важни активности на детето како што се пишувањето домашна работа и други домашни активности, потоа играњето надвор со други деца или поминувањето време со пријателите. Затоа е корисно временски да го ограничувате времето кое вашето дете ќе го помине на интернет во текот на еден ден. Педијатрите препорачуваат ограничување од максимум 1 до 2 часа седење пред компјутерскиот монитор на ден, за деца постари од 2 години. За да не изгубите осет за време, можете да користите аларм од будилник или мобилен телефон да ве потсети кога поминале саат или два.


Мислам дека сите ние треба да им го кажеме овој сајт на нашите родители, сите ние дечиња кои сме членчиња на ова ити форумче. Поздравче другарчиња, мене ми помина часот и половина што ми го дозволија мама и тато, идам да нанам :LOL:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
QuickCerT е сајт каде можете да добиете одлични ИТ сертификати (се разбира се плаќа за тоа), но го ставив во едукативни портали бидејќи има речиси од сите сертификати, демо верзии каде што прво некој ИТ специјалист предава за областа што ќе ја одберете па после можете да се испробате што сте научиле на демо квизот.
Може многу да се научи...едно големо :bravo: за QuickCert.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,075
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно