• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Едноставен софтвер за продавница?

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Ми треба програма која би вршела влез/излез на околу 500 продукти и слично (се работи за бутик) и ми треба соодветен софтвер а немам никакво искуство.

Што би препорачале? Дали постои некој софтвер (најверојатно не е важно дали македонски или англиски) кој би можел да се искористи а ова?

Ве молам за имиња/линкови/цени и слично... Благодарам однапред :)
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
cena na ovakov software sto ke vrshi obichen izlez, vlez i printanje fiskalni smetki e okolu 600 EUR.

jas imam vakov praveno, za avto delovi samo, i avtomatski printashe ispratnici i garanciski listovi i mesecni statistiki i otide nekade okolu 720-30 EUR.

Jazik:
--programski: Java
--drugiot: Makedonski

;)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Najdobro da gi posetis INFO Biro ... oni pravat takvi nesta. Imaat veka gotovi i po naracka. Barem jas koga rabotev vo edna firma porano oni ni go pravea softverot.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Info Biro, незнам дали се сменија, ама софтверот што го правеа работеше на Win98, ретко некој работеше на XP, а ако кивне некој - одма се блокира.
 

Psychoo

Intern
1 мај 2008
374
7
Ohrid
Najdobro da gi posetis INFO Biro ... oni pravat takvi nesta. Imaat veka gotovi i po naracka. Barem jas koga rabotev vo edna firma porano oni ni go pravea softverot.

yup кај мене во дуќанот ја имам програмата од инфо биро. Мислам дека е околу 1000 евра ама не сум сигурен не ме држи за збор. позз
 

PetarStruga

Intern
27 август 2008
15
0
yup кај мене во дуќанот ја имам програмата од инфо биро. Мислам дека е околу 1000 евра ама не сум сигурен не ме држи за збор. позз
Овој програм во струга и охрид може да се најде за 300 евра, инфо биро секогас се скапџии а не се разлицни од другите
 

Gorgi

Intern
6 април 2007
16
1
Mapas kompjuteri od Kumanovo prodava software za 200 evra izraboten vo foxpro. Mestime software za prodavnici, kafani, knigovoditeli, urgenten centar vo Kumanovo.. :]

Mozes slobodno da se javis na 075 211 500 vo bilo koe kulturno vreme za bilo kakva informacija.

Inaku software-ot preku deset godini raboti bez problem vo nekolku firmi vo Kumanovo i Skopje. Raboti i pod XP, i nema problemi so kivanje :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.130
Членови
31.476
Огласи
18
Најнов член
catsap123
На врв Дно