Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Едноставен начин за онлајн продажба на маици?

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.304
6.425
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Сакам да продавам маици со мои дизајни, print on demand модел, ама до сега не најдов некој сајт од каде што ќе можам да ги повлечам парите бидејќи сите исплаќаат на PayPal. Го работи ли некој ова, знаете ли кој е наједноставниот начин да сетирам продавница и систем за наплата преку кој ќе можам да примам пари кај нас?
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.400
1.685
orgrimar
има 2 опции, со кредитна и пејпал, за кредитна ти треба фирма и 99% од корисници не плаќаат со картица на рандом сајт. За пејпал легално со мкд не може, ти треба сметка и живеалиште од еу
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.152
2.494
Сакам да продавам маици со мои дизајни, print on demand модел, ама до сега не најдов некој сајт од каде што ќе можам да ги повлечам парите бидејќи сите исплаќаат на PayPal. Го работи ли некој ова, знаете ли кој е наједноставниот начин да сетирам продавница и систем за наплата преку кој ќе можам да примам пари кај нас?
планираш да продаваш локално?
планираш локална продукција?
планираш увоз или шиење на маици?
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.304
6.425
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
планираш да продаваш локално?
планираш локална продукција?
планираш увоз или шиење на маици?
Па не, сега за сега ништо локално, размислувам само за print on demand опција во стилот на Printful комбинирано со Shopify или нешто така.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.493
5.741
Ако продаваш локално ќе мораш да имаш плаќање при испорака. Што е невозможно во твојот случај зашто веќе го имаш отпечатено производот. Не ми се верува дека принтањето не е скапо и можеш да ризикуваш да не ти платат при испораката, така?
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.152
2.494
Ако продаваш локално ќе мораш да имаш плаќање при испорака. Што е невозможно во твојот случај зашто веќе го имаш отпечатено производот. Не ми се верува дека принтањето не е скапо и можеш да ризикуваш да не ти платат при испораката, така?
Различен концепт е локално и во странство со користење на туѓи услуги за принт и праќање.
Па не, сега за сега ништо локално, размислувам само за print on demand опција во стилот на Printful комбинирано со Shopify или нешто така.
Што дизајн планираш да продаваш?
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.304
6.425
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Различен концепт е локално и во странство со користење на туѓи услуги за принт и праќање.

Што дизајн планираш да продаваш?

Вака нешто, ова е само еден дизајн, имам повеќе.
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.152
2.494
Имаш бел аутлајн, тргни го црниот принт внатре, ќе имаш подобра маица.

Ова е од некој филм/игра, или твој дизајн на некое роботче?
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.304
6.425
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Имаш бел аутлајн, тргни го црниот принт внатре, ќе имаш подобра маица.

Ова е од некој филм/игра, или твој дизајн на некое роботче?
Знам, експериментирав со принтот, имам верзија и само со аутлајн.. Mој дизајн е. Имам продадено 4-5 преку Threadless ама тие само преку PayPal исплаќаат а и голем процент зимаат, затоа барам некое по custom решение.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.304
6.425
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
каков имаш пејпал направено за да примаш исплата
MK Пејпал имам, тука е и заглавена работата. Ко што пишав во првиот пост барам некој друг начин за повлекување на пари кај нас.
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
769
584
Лично јас, никогаш не би купил маица со ваков принт. Како пластика да си залепил на тебе е.

Никаква критика, само совет :)
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.304
6.425
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Лично јас, никогаш не би купил маица со ваков принт. Како пластика да си залепил на тебе е.

Никаква критика, само совет :)
Секој совет или критика се добредојдени. Мене ми се свиѓа, интересно изгледа. Во живо подобра е, на снимкава многу рефлексии маваат. Ама идните сигурно ќе бидат само со аутлајн. Оваа е прототип, сакав да пробам нешто поинакво и да тестирам DTF принт колку перења ќе издржи :)
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
769
584
Секој совет или критика се добредојдени. Мене ми се свиѓа, интересно изгледа. Во живо подобра е, на снимкава многу рефлексии маваат. Ама идните сигурно ќе бидат само со аутлајн. Оваа е прототип, сакав да пробам нешто поинакво и да тестирам DTF принт колку перења ќе издржи :)
Имам еднаш купено маица со сличен принт. Летно време, буквално ко пластика да си се завтикал е.

Не се разбирам во начини на принтање, но доколку таргет група ти е фрима со маички за некој настан, окај. Спротивно, би барал алтернативи
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.217
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно