• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

edno kratko prasanje za kreiranje mysql databaza

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci kreirav i vika No tables found in database bara name vnesuvam i vtoro bara number od fields: ? na sto se misli ? kolku da stavam ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
pa da .... forumot mi e na mkd.net sakam da go prefrlam kaj mene... mi trebase da kreiram databaza i poso na prethodnata fields mi bea * sega ne prifakja neso takvo bara broj i ne znam me zbuni ... ako mozes objasni
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Ако ти е на mkd.net, само експортирај ја базата од таму, и импортирај ја на твојот хостинг.
При експортирањето избери да се експортира во фајл, така и ќе си ја имаш на компјутер, а при импортирањето селектирај ја саканата база и импортирај го фајлот.
После во скриптата веројатно треба да внесиш нови податоци за корисник, лозинка, сервер, база,...
А скриптата, симни си ја од mkd.net и качи ја на твојот хостинг.
 

pudge

Intern
28 ноември 2007
128
1
a da naucis ti sto e mysql pa posle da cepkas takvi raboti.... gledam deka pojma nemas sto pravis.

ps ne se ljuti :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znam sto e ali da e mojot host uste bolji ke naucam....poso ne e moj strav mi e da ne zafrknam neso u presmetkite zatoa prasuvam na IT
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
se zbuniv uzivaj...srediv rabota....samo so mysql bazata ja sreduv na maedonski prethodno i se zbuniv....sredeno e
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,563
Членови
30,069
Најнов член
Кристина Ставрева
На врв Дно