• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Едитирање на monster template??

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
Како може да едитирам, поправам ,додадам ,одземам нешто во некој Monster template?? Фала
 

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Како може да едитирам, поправам ,додадам ,одземам нешто во некој Monster template?? Фала
За да едитираш, поправаш, додадваш. одземаш нешто во некој Монстер темплејт, треба првин да го купиш.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
А тие што ги имам симнато , тие не може да ги дотерувам??
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Hey

Ej,Mozes da gi editriras MONSTER TEMPLATES I BESPLATNITE.TI TREBA SAMO ADOBE FLASH PROFESSIONAL(DOWNLOAD)AKO GO NEMAS.SERISKI BROJ I GOTOVO.DRUGOTO TI GO OSTAVAM NA TEBE.POZDRAV
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Во зависност од образецот, во пакетот би требало да ги имаш сите фајлови потребни за едитирање..
Со monster template обично доаѓаат .PSD .CSS .FLA .HTML па и .PHP фајлови кои се едитираат со соодветен едитор (на пример Photoshop или GIMP за .PSD; Adobe Flash CS3 за .FLA итн.)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ако сакаш да смениш некое мени во flash, нормално дека нема да го направиш тоа со Notepad, туку ќе користиш програм за едитирање flash и ќе го користиш приложениот изворен код.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,179
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно