1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Едит на текст(woocommerce)

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од cryptomkd, 1 Јули 2018.

 1. cryptomkd

  cryptomkd
  Intern

  9
  4
  5 Март 2018
  Машко
  Дечки, како можам да го сменам текстот на делови од woocommerce? Поточно на:

  1. Add to Card
  2. Proceed to checkout
  3. Apply couopon
  4. Additional comment (на крај на checkout)
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,316
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Можеш со локализација или сакаш во код?
   
 3. cryptomkd

  cryptomkd
  Intern

  9
  4
  5 Март 2018
  Машко
  Па по просто што е? хахах.. Нема да се снајдам со кодовите
   
 4. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,316
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Тогаш инсталирај LocoTranslate и преведувај :D
   
  На Fatal1ty_ и bxxxn им се допаѓа ова.
 5. cryptomkd

  cryptomkd
  Intern

  9
  4
  5 Март 2018
  Машко
  Топ, фала многу :D
   
Слични теми
 1. Pinceta
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  878
 2. Incognito007
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  818
 3. M.Pix
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  654
 4. CHukio
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,325
Вчитување...

Сподели

Вчитување...