• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Еден Adsl акаунт од две линии

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Имам дуќан во кој користам АДСЛ Макс. Дали е можно истиот акаунт да го користам и од дома. Што е потребно доколку може? Дали треба да приклучам АДСЛ Макс и на домашната линија или доволно е АДСЛ Хит. Која ќе биде брзината итн...
Ако некој имал сличен случај, молам за информација
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ќе мора да поставиш и дома.
Ако поставиш дома Хит ќе можеш да го користиш accountот од дуќан ама брзината ќе ти биде како за Хит, само трансферот ќе ти се рачуна на Макс accountот. Неверувам дека момците од Мт Не фала ќе се согласат со ова бидејќи е нелегално, онака само ти кажувам дека има можност.
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Види ако некаде во дооворот ти пишува дека не можеш да го искористиш истиот акаунт за две различни локации, тогаш нема ништо нелегално
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Ви благодарам за помошта!
 

maelstrom

Intern
7 април 2007
7
0
Еден акаунт може да го користиш на две различни линии, само ако и на двете линии има ист АДСЛ пакет. StartADSL акаунт не може да го користиш на MaxADSL. Обратно мислам дека може. Еден MaxADSL акаунт може да го користиш на на друга линија каде што има MaxADSL без прблеми... и ондак то ;)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Еден акаунт може да го користиш на две различни линии, само ако и на двете линии има ист АДСЛ пакет. StartADSL акаунт не може да го користиш на MaxADSL. Обратно мислам дека може. Еден MaxADSL акаунт може да го користиш на на друга линија каде што има MaxADSL без прблеми... и ондак то ;)
Well, yeah. :) Сега веке и обратно неможе*
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно