1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

(ecig) Противници на електронските цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Torlakian, 9 Мај 2020.

1. Torlakian

Torlakian
    Gaining Experience

149
    122
    21 oктомври 2014
    Машко
    ооооо мори муко, смешке, само си се ви тешите

-----

Edit by @Metuzalem : Во оваа тема ќе ги преместувам сите мислења што се оф-топик во темите за електронските цигари, да не биде дека е диктатура и дека ги бришам, па можеби ќе се развие и некоја дискусија...

Изменето од модератор: 10 Мај 2020
  2. Најдобар одговор:
    Пост #12 од Torlakian, 10 Мај 2020
  3. windows8

windows8
    On your way to fame

768
    992
    12 Февруари 2012
    Машко
    Абе овие и бебиња јаделе за доручек за да се подмладат, јас сега гледам ова за елекртонски цигари имало цел подфорум, незнам каква врска има со ит хардвер, по таа логика и вибраторите и разни сексуални помагала би можеле да се дискутират на форумов, на која фреквенција работа вибрации вртежи во минута...
    Електронските цигари се исто така штетни, ако веќе си решил да пушиш тегни си вистински тутун die Like Real Men, ово ти иде како јадење соја наместо месо:D

На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sharlovski

Sharlovski
    Unstoppable

1,134
    2,589
    28 Јануари 2017
    Машко
    Ааа браос, каков убав одговор, кј си досега да не просветлиш.

Да имаше голем интересен за вибратори и дилда можда ќе имавме и таква тема, штета.

На fis1976 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. windows8

windows8
    On your way to fame

768
    992
    12 Февруари 2012
    Машко
    Не сум противник на електронски цигари, зошто ме окарактеризирате како таков и ми ставате мислење во оваа тема?
    Секој си пуши што сака, и секој има право нели да искаже свое мислење за одредена тема на форумов, или пак не? ако така па напрајте посебна тема за противници на AMD Nvidia Intel ... да си има исто ваква тема и таму префрлајте секој кој ке даде критика за истите.
    Модератор да го избрише мислењето ако не ви се уклапа во систем а не да се префрла во неосновани дебилни теми.

6. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,462
    11,730
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Некои се бунат зошто бришам, некои зошто преместувам... Едноставно, на тие мислења не им беше местото во таа тема. А главната тема е пренатрупана и веќе пукна еднаш од премногу мислења и слики.

@windows8 Можеби несреќно ја крстив темата, но добив впечаток дека си противник од последната реченица од твојот претходен пост, а која патем воопшто не е точна и спремав одговор на неа. Имаме цела тема со линкувани научни истражувања кои докажуваат дека електронските цигари се многу помалку штетни од аналогните, не „исто така штетни“. Да, не се сосема безопасни, но се најдобра алтернатива на аналогните. Она што доминира во јавноста е неоправданото оцрнување од страна на многу фактори со полувистини и извртени (местени) истражувања кои ќе добијат огромен медиумски простор, а потоа демантите никој не ги пренесува и така се стекнува впечаток дека се „исто така штетни“.

7. windows8

windows8
    On your way to fame

768
    992
    12 Февруари 2012
    Машко
    Јас пишав слободно избриши ги моите мислења, ако не смее да се критикува и да се има различно мислење во подфорумот за електронски цигари, и стајте го тоа како правило да се знае, зашто јас ете незнаев дека не смее таму да се критикува и мислењата се префрлат во темава со наслов: Противници на електронските цигари:eek: замислете тема Противници на AMD, Противници на INtel....за сите оние кои критикувале на официјалните теми и подфоруми да им се префрлат таму мислења!?
    Нема никва логика темава, бриши!

8. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,462
    11,730
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Сега веќе нема логика да ја бришам темава затоа што одговорите на твојот пост ќе висат во воздух (на пример, јас не сакам мојот да се избрише).

Може да ја прекрстам во „критика“ ако мислиш дека е критика и ако дадеш аргументи, кои досега не ги видов. Или „негативни мислења за електронските цигари“, на што најмногу ми личи.

9. Astraion

Astraion
    Unstoppable

1,704
    2,585
    24 ноември 2012
    Машко
    Ps • Ai • Id • Ae • Pr
    Се читаш ли ти шо пишуваш или досадно ти е по форумов па најде да тролаш во темата за е-цигари?
    Како ти со ова мислење допринесуваш за здравјето на другите?
    Нели ти е срам да се избациш со вакво мислење?

Ако немаш попаметно мислење во врска со е-цигари поткрепено со факти, поарно ќути си не се глупирај, и следниот пат кога ќе се дрзнеш да пишуваш за аналогни цигари размисли двапати пред да напишеш нешто. Сите шо користиме е-цигари сме биле таму, сме пушеле аналогни и сме сфатиле колку штета прават.

На psyside и TATA_MATA им се допаѓа ова.
  10. windows8

windows8
    On your way to fame

768
    992
    12 Февруари 2012
    Машко
    Па еве сеа штотуку сте избришале мислење предходно напишано од мене кај што му одговорив на мудрецот над мене што изиграва даскал, избришете ги и останатите,

11. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,462
    11,730
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Не сум јас, намерно се дистанцирав да не излезе дека е пристрасно.

Има и друго избришано мислење што не сум го видел.

12. windows8

windows8
    On your way to fame

768
    992
    12 Февруари 2012
    Машко
    Тргни го мислењето на Astraion во соодветна тема да се синхронизира, ова нели требаше да биде тема за противници на електронските цигари.

13. Torlakian

Torlakian
    Gaining Experience

149
    122
    21 oктомври 2014
    Машко
    хахахахахаха зошто сте ме ставиле бе вака, уште па од мене почната тема хахахахах. Јас нит знам цигаре што е нит пак електронско, мене коментарот ми беше во контекст на "Познати личности", мислам, why should I care? што прават "Познати личности", особено глумци од холивуд?

ставете ме мене по друга тема:
    Противници на Познати личности хахахахаххахаха

14. ARMac

ARMac
    Орган

6,476
    7,464
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Јас си ќутам и си тегнам. Не сум врбувал луѓе, но не има секакви. Има и такви што се бетер од вегани, па јадат трици во друштво како е „здраво вејпањето“.

Од култура не го користам апаратот во кино, амбуланти и болници, трговски центри итн, иако знам да потегнам во кафана (додека се седеше). Не им се мешам на тие што сакаат да пушат, ама многу ми смета кога неуки се прават фраери со „батали тоа хемикалиите којзнае што мешаат многу се поштетни од обичен тутун“.

И стално сум викал не е електронска цигара за непушач да почне да влече пинаколада или bubble gum, него за тежок пушач да се спаси од катранот и другите опасни состојки кои тераат на кашлање, лош имунитет и срцеви заболувања.

На fis1976 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...