1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Мислење за сетап

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од MarioB, 25 Септември 2018.

 1. MarioB

  MarioB
  Intern

  20
  13
  20 Септември 2018
  Машко
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,207
  11,241
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Добро ми изгледа, не знам дали цените се најисплатливи можни, но не ми изгледаат лошо. Е сега, дали се оригинали, веројатно не се, тоа FOR ги издава. Особено батериите, а и памукот. За батериите, т`нка работа, дури и од други места најверојатно нема да бидат оригинали. Овие и да се оригинали, во најдобар случај се трета класа...

  Дриперот пошто е за дробно не знам каков е, мене ми изгледа добар.

  Земи 4 батерии, инаку џабе го земаш полначот (не е баш џабе, но така оди зборот) - што ќе правиш додека се полнат?

  Модот е доста добар, и јас го имам на нишан. МИСЛАМ дека не се снаоѓа баш најдобро со температурна контрола, но тоа може да не е важно. Порано беше со купон MAP (доста спушташе цена), сега изгледа го укинале?

  Двата ганметала (боите) најверојатно нема да се погодат едни со други (по нијанса) ако тоа ти е битно. Не дека знам, но од искуство, никогаш не се погодува нијанса од различни производители. :)
   
  На MarioB и krema им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  И по сликите се гледа дека се различни боите, едниот е потемен и посјаен, додека модот е посветол и помат. :)
  Добар избор. :)
   
  На MarioB и Metuzalem им се допаѓа ова.
 4. MarioB

  MarioB
  Intern

  20
  13
  20 Септември 2018
  Машко
  Благодарам на мислење, туку за боите најмал проблем мене ми е приоритет да не преплатам клониран атомизер. Изборот ми беше меѓу горенаведениот (Drop Dead) и овај $20.77 Authentic Hellvape Dead Rabbit BF RDA Rebuildable Dripping Atomizer - aluminum / 24mm diameter / random color drip tip at FastTech - Worldwide Free Shipping. Во врска со батериите и јас се сомневав во тоа но веројатно беше единствените кој ги најдов покрај овие 4x LG HG2 INR 18650 3000mAh Rechargeable High Drain Li-ion Battery Flat Top Vape | eBay, но некако ми е продавачот сумлив. Што мислите да земам ли од овој продавач ?
   
 5. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,207
  11,241
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Разликата меѓу двата дрипери ми изгледа мала, само кај влезните дупчиња за воздух и позицијата на постовите. Едно ривју на поновиот вика дека ги решил проблемите на претходникот (некакво течење), но и давал полош вкус. Не знам дали да му се верува.

  Плус, и двата ми се некако скапи, особено кога ги гледам клоновите за 7 долари. Но на пример клонот од Dead Rabbit немал конусна (куполаста) комора, нема ганметал боја, а и се разбира има ситни проблемчиња со изработката на клоновите, но сепак можеш да земеш најмалку два по цена на оригинал, повеќе накај 3. :hay: Овие не се премногу комплицирани за да можат да утнат нешто, останува само квалитетот на материјалите, иако тој воопшто не е за занемарување.

  За батериите, не знам, најверојатно ќе бидат фалсификат, но и сите други што можат да се најдат на Ибеј и Али може да бидат. Еве и оваа релативно доверлива кинеска продавница што ја најдов (гледај едит 1) ги повлекла скоро сите батерии погодни за вејпинг што ги имаше, а и дури и за неа би се сомневал во квалитетот (класата).

  Единствени алтернативи за поквалитетни (но и многу поскапи) батерии се оваа и оваа. И се разбира, Амбрела кај нас.
   

Сподели

Вчитување...