1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Handcheck!

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 12 Декември 2017.

 1. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,279
  11,377
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Правилата се едноставни: Слика од тоа што ви е во рака во моментот (само електронски цигари, нормално :)), без местење и спремање. Може и краток опис, но не мора. Пожелно би било и убава позадина, но исто не мора.

  Еве, да почнам:

  IMG_20171212_204811.png

  SMY SDNA75 (со гаќа од Evic VTC mini) + Doggy, течност Капнос од Atmos Labs.


  (малце ги прекомпресирав боите :().
   
  На gokica, Sharlovski, zoki977 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,917
  6,603
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Vtwo mini + шарена гаќа + mega + cuban од Liqua 0.8om

  [​IMG]
   
  На Rigoberto, gokica, Sharlovski и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  9,276
  9,008
  24 Јуни 2009
  Машко
  [​IMG]
  Aspire Archon, Veritas RDA + heatsink + 2Puffs DripTip, течност небитно, важно не користам „аналогни“ (обични) цигари. :D

  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На gokica, Sharlovski, Skopski4Ever и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. Chicco69

  Chicco69
  Unstoppable

  556
  2,402
  21 Април 2016
  Машко
  IMG_20171212_212127.jpg Aspire Speeder + кајфунчо 5 наполнет со Soho FA.
  Ете ти пола литро гориво во позадина, таман си е. :innocent:

  BTW @Metuzalem, честито новата функција, сосема заслужена и (дооолго) очекувана.
  Глеј само да не изгубиш контакт со обичната раја, т.е. вејпери, како другиве функционери што праат. :p
   
  Последна промена: 12 Декември 2017
  На gokica, Sharlovski, Skopski4Ever и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,023
  2,290
  28 Јануари 2017
  Машко
  Да разбијам малце монотонија, све пред монитор сликано... Alien со Hadaly и експериментална манџа.

  20171213_091103.jpg
   
  На Rigoberto, gokica, Skopski4Ever и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
  Моментално за по дома пошто ако го изнесам надвор брзо ке секне батеријата.
  Втц + Тролл 0.2Ohm рамно 60watti. 2 намотки раздвоени 316L жица.

  [​IMG]
   
  На gokica, Skopski4Ever, krema и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,760
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  1 год++ стар комунистички сетап, серпент и истик за нубци

  IMG_20171213_174832.jpg
   
  На Rigoberto, Sharlovski, Skopski4Ever и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Skopski4Ever

  Skopski4Ever
  Gaining Experience

  71
  130
  3 Април 2017
  Машко
  На gokica, Sharlovski, OldSchoolPvP и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. zoki977

  zoki977
  Gaining Experience

  106
  212
  6 oктомври 2009
  Машко
  eVic Primo SE 80w + SXK Kayfun Prime + DROMEDARY(DIY) 6mg 1,38 ома 28 AWG kanthal

  evic+kfprime.jpg
   
  gokica, Sharlovski, Metuzalem и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,023
  2,290
  28 Јануари 2017
  Машко
  OBS Engine Nano со Pico 25, мало, портабилно, берит доста џус 5мл, и не ми теквит кој го пофале на форумов тенкот, оправдано, се на се уба комбинација, ќе се најт.

  20171220_145944.jpg
   
  Последна промена: 20 Декември 2017
  gokica, Chicco69 и на Metuzalem им се допаѓа ова.
 11. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,589
  2,406
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Ајде и од мене еден благослов да тргне темава.
  Конечно на Kayfun Prime (YFTK) и мислам дека ова комбо ќе го фурам најмногу од сега, дека обрнав повеќе на МТЛ. Овој ми е од сите Кајфуни најнај (заедно со Мини 3), само приметив ако го запатка човек chain vaping знае да загрее после 7-8 вејпа, и тоа на 18 вати. (ТЦ)

  kf-prime-pico.jpg


  Запливав и во сквонкинг водите (конечно) и Hadaly си најде другарче. Ова комбо мислам дека ќе ме држи во ДТЛ зоната а и ќе ме навлече на сквонкинг, заради флејворот.

  hadaly-pico-squonk.jpg
   
  На gokica, Sharlovski, kosata и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. zoki977

  zoki977
  Gaining Experience

  106
  212
  6 oктомври 2009
  Машко
  SXK Doggystyle (тазе пристигнат) + Mom and Pops RY4 (DIY) 6 mg/ml

  doggy.jpg
   
  На gokica, Skopski4Ever, Sharlovski и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. kosata

  kosata
  Intern

  31
  27
  17 Април 2015
  Машко
  На gokica, Skopski4Ever, Sharlovski и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,279
  11,377
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Нема рака, ама има две срца, поточно две кардиоиди. :hay:

  [​IMG]
   
  На gokica, Skopski4Ever, Sharlovski и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  9,276
  9,008
  24 Јуни 2009
  Машко
  Еве го опасниот германец. :)
  [​IMG]


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На Rigoberto, gokica, Skopski4Ever и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. Vst94

  Vst94
  Gaining Experience

  85
  85
  27 Јули 2017
  Машко
  WP_20180119_22_42_40_Rich.jpg

  Knight V2+Goon 1.5+Crane resin drip-tip
  Манџа домаќа, скроз цигански злато со црно сетап.
  Чудно ми е како нема луѓе со механика на форумов
   
  На Rigoberto, gokica, Sharlovski и уште 5 други им се допаѓа ова.
 17. Maki_SM

  Maki_SM
  Gaining Experience

  50
  96
  28 Јуни 2012
  Машко
  Tesla WYE.jpg

  Tesla WYE 200W - Најлесниот Кинез , само 66 грама :D
  Vandy Vape Kaylin Mini
   
  На gokica, kosata, Skopski4Ever и уште 5 други им се допаѓа ова.
 18. goki1990

  goki1990
  Gaining Experience

  449
  351
  24 Септември 2013
  Машко
  Evic VTC mini, Digiflavor Siren 2, 1.33 omi greac, Unicor milk 9mg nic.[​IMG]

  Sent from my MI 5 using Tapatalk
   
  На gokica, kosata, Skopski4Ever и уште 5 други им се допаѓа ова.
 19. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
  Исти сетап со колегата над мене али привремено се разделив од него. Пробав mtl ама изгледа не е за мене. Чудно што приметив наутро ми беше топ со сетапов, ама а се расонам не го пипав до вечер. RY5double во него 5ка ник со 45:55. 1охм 15watti.

  [​IMG]
   
  На cacko1, gokica, Chicco69 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  9,276
  9,008
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ајдееееее, ќе се стискаме :D :D :D

  [​IMG]
   
  На cacko1, Astraion, gokica и уште 5 други им се допаѓа ова.
 21. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,023
  2,290
  28 Јануари 2017
  Машко
  Lokvan, krema и на gokica им се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  9,276
  9,008
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дилдо :D
   
  На kosata и bicikle им се допаѓа ова.
 23. goki1990

  goki1990
  Gaining Experience

  449
  351
  24 Септември 2013
  Машко
  Smok AL85 пристигна.. [​IMG]

  Sent from my MI 5 using Tapatalk
   
  На cacko1, Sharlovski, OldSchoolPvP и уште 4 други им се допаѓа ова.
 24. gokica

  gokica
  Модератор

  8,396
  10,182
  13 Јуни 2009
  gokica 250c.jpg

  Се шуња во сенка со голем срам да покаже лице, DNA 250C во комбинација со конфучие и Fuji Apple :)
   
  На cacko1, Metuzalem, Astraion и уште 5 други им се допаѓа ова.
 25. cacko1

  cacko1
  Gaining Experience

  338
  419
  18 Март 2015
  Машко
  Raw power


  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
  [​IMG]
   
  На ARMac, Metuzalem, gokica и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. krema
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,288
 2. Metuzalem
  Одговори:
  109
  Прегледи:
  5,605
 3. Metuzalem
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  999
 4. Lokvan
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  638
 5. MarioB
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  604
Вчитување...

Сподели

Вчитување...