• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка EBL полнач за батерии и батерии

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,707
1,191
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
батериите користени се?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
122
191
Полнач = 1500 денари
Батерии = 3×4, 1500 денари

Повелете
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
122
191
Полнач = 1500 денари
Батерии = 3×4, 1200 денари

Повелете
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,437
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно