• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

„eBay“ осуден да плати отштета од 40 млн. евра

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139


Сајтот за електронска трговија „eBay“ е осуден да плати 40 милиони евра отштета на шест луксузни француски брендови на компанијата „LVMH“.

Пресудата денеска ја изрече суд во Париз за сторено кривично дело фалсификат и незаконска продажба.

Меѓу оштетените компании се модните куќи Луј Витон, Кристијан Диор и др.

Извор: Макфакс
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,518
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно