• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Earphones Xiaomi Redmi Airdots 2 TWS Black

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
77
31
Скопје
Дечки ме интересира ги има ли некој користено горе наведените слушалчиња (Earphones Xiaomi Redmi Airdots 2 TWS Black) како сте задоволни (батерија, квалитет на звук, чистина звук, каков им е микрофонот и слично)
искрено за цената и дека се МИ ми личат дека се окој и дали имате да предложите некои други за до 2000 денари (доколку се подобри од овие нормално) али да се достапни да се купат во МК не нарачувања од по странство евентуално може да се земат од србија доколку ги нема некои кај нас.
 

dariuus

Gaining Experience
19 ноември 2018
84
111
Јас ги имам за секојдневна употреба и слушање музика ми се супер, нема што премногу да се очекува а би ти препорачал да ги нарачаш од али доаѓаат со гумена заштитна маска за кутивчето и се 1000ка поефтини така да вредат за тие некој си 15-16$.
А за микрофонот не знам како е немам зборувано од него.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,249
2,838
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Дечки ме интересира ги има ли некој користено горе наведените слушалчиња (Earphones Xiaomi Redmi Airdots 2 TWS Black) како сте задоволни (батерија, квалитет на звук, чистина звук, каков им е микрофонот и слично)
искрено за цената и дека се МИ ми личат дека се окој и дали имате да предложите некои други за до 2000 денари (доколку се подобри од овие нормално) али да се достапни да се купат во МК не нарачувања од по странство евентуално може да се земат од србија доколку ги нема некои кај нас.
Одлични се.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
77
31
Скопје
Јас ги имам за секојдневна употреба и слушање музика ми се супер, нема што премногу да се очекува а би ти препорачал да ги нарачаш од али доаѓаат со гумена заштитна маска за кутивчето и се 1000ка поефтини така да вредат за тие некој си 15-16$.
А за микрофонот не знам како е немам зборувано од него.
абе кој ќе ги чека од Али ќе ги земем од тука па од али ќе нарачам само маскиче или што и да има полус опрема за нив
Чим викате дека се одлични тогаш да не мислам да ги земем бидејки видов дека има 3ка овие кај нас се 2ки нешто да не се знае кога ќе стигнат тие или?
 

Kajsibebraat

Practice makes perfect
1 април 2012
1,476
1,007
Слушалките се топ, ги користам скоро 2 години и планирам да ги купам пак кога ќе пуштат душа овие што ги имам.
Е сега микрофонот е ужас, до сега на точак ниеднаш не сум успеал да бидам разбран од соговорникот при муабет на телефон. Тоа е во главно проблем на сите слушалки од ваков тип.
 

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
670
575
Bitola
абе кој ќе ги чека од Али ќе ги земем од тука па од али ќе нарачам само маскиче или што и да има полус опрема за нив
Чим викате дека се одлични тогаш да не мислам да ги земем бидејки видов дека има 3ка овие кај нас се 2ки нешто да не се знае кога ќе стигнат тие или?
ги гледам и јас 2 ката штом ќе ги земеш пиши кратка рецензија мене ми требат за на вежбање
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
77
31
Скопје
важи секако штом ќе ги земам после недела дена користење ќе отворам нова тема и таму ќе напишам рецензија за нив
Мислењето е автоматски споено:

Слушалките се топ, ги користам скоро 2 години и планирам да ги купам пак кога ќе пуштат душа овие што ги имам.
Е сега микрофонот е ужас, до сега на точак ниеднаш не сум успеал да бидам разбран од соговорникот при муабет на телефон. Тоа е во главно проблем на сите слушалки од ваков тип.
па добро на точак ( на отворен предел со ветар) реално тешко дека ќе бидеш разбран али чим викате дека се добри во најможен караток рок ќе ги земам
фала ви мн на сите за пораките
 

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
670
575
Bitola
Што е разликата помеѓу Xiaomi Redmi Airdots basic 2 Wireless Earbuds и Xiaomi Redmi Airdots 2
 

Andrei

Intern
22 февруари 2016
16
5
Скопје
Колку што знам истите се, ние овдека ги имаме тие за кинески пазар Redmi Airdots 2. Глобалната верзија е Mi True Wireless Earbuds Basic 2.
Тројките не се излезени сеуште за глобален пазар, ги има за кинески како Redmi Airdots 3, но се малце поскапи, цената им е околу 1800-900 денари.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,751
1,307
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Имам 2 пара дома. На првите, левата слушалка цркна за 3 дена, нејќе да се полни.
Вториве тераа некое време, па ги остаив месец ипол да фаќаат прашина. Нонстоп пред мене, под монитор си стојат.
Вчера ги врзав и за ПЦ и после на телефон, левата мава некој звук ко да тапка некој на слушалката.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
77
31
Скопје
Дечки ги земав и ги користам веќе неколку дена/ недела дена екстра се за цената, нема бркање со кабли тегнење влечење и слично е сега дознав дека знаело од време на време да не се полни едната а се што треба да се направи е да се ресетираат со подолго држење на двете додека се во кутија и си тераат нормално. Ги препорачувам на секој кој сака bluetooth headset earpiece или слушалчиња. Од старт да напоменам не очекувајте којзнае какви страшни басови и којнае колку чисти тонови но за таа цена ниедни не им се ни приближни (од тие што може да се земат кај нас) со малку чепкање со equalizer стануваат екстра за слушање. Го тестирав и микрофонот топ е но секако во затворена просторија (не на точак, ветар и слично за тоа сите слушалчиња се тапа)

Уште еднаш топло ги препорачувам на сите што им требаат бежични слушалчиња или bluetooth headset earpiece за зборење (бидејки може да се користи и само едната слушалка )
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,751
1,307
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Дечки ги земав и ги користам веќе неколку дена/ недела дена екстра се за цената, нема бркање со кабли тегнење влечење и слично е сега дознав дека знаело од време на време да не се полни едната а се што треба да се направи е да се ресетираат со подолго држење на двете додека се во кутија и си тераат нормално. Ги препорачувам на секој кој сака bluetooth headset earpiece или слушалчиња. Од старт да напоменам не очекувајте којзнае какви страшни басови и којнае колку чисти тонови но за таа цена ниедни не им се ни приближни (од тие што може да се земат кај нас) со малку чепкање со equalizer стануваат екстра за слушање. Го тестирав и микрофонот топ е но секако во затворена просторија (не на точак, ветар и слично за тоа сите слушалчиња се тапа)

Уште еднаш топло ги препорачувам на сите што им требаат бежични слушалчиња или bluetooth headset earpiece за зборење (бидејки може да се користи и само едната слушалка )
Со здравје да се служат.
Кај мене левата престана да се полни, ги пробав сите решенија ама ништо.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
865
754
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
Со здравје да се служат.
Кај мене левата престана да се полни, ги пробав сите решенија ама ништо.
стегни и чврга убава на слушалката. веќе втор пат ми се деси истото, не ми се идеше до аеродром, инстант фикс.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,751
1,307
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
стегни и чврга убава на слушалката. веќе втор пат ми се деси истото, percussive maintenance is real
Ma јок. Имам два пара, пробано и во двете cases, држење по 40+ секунди, џабе. Се упали, се истроши до 0 и јок полнење сеа.
Издржа дури 3 дена :D
 

Miki98

Intern
13 јануари 2021
22
5
Дечки ги земав и ги користам веќе неколку дена/ недела дена екстра се за цената, нема бркање со кабли тегнење влечење и слично е сега дознав дека знаело од време на време да не се полни едната а се што треба да се направи е да се ресетираат со подолго држење на двете додека се во кутија и си тераат нормално. Ги препорачувам на секој кој сака bluetooth headset earpiece или слушалчиња. Од старт да напоменам не очекувајте којзнае какви страшни басови и којнае колку чисти тонови но за таа цена ниедни не им се ни приближни (од тие што може да се земат кај нас) со малку чепкање со equalizer стануваат екстра за слушање. Го тестирав и микрофонот топ е но секако во затворена просторија (не на точак, ветар и слично за тоа сите слушалчиња се тапа)

Уште еднаш топло ги препорачувам на сите што им требаат бежични слушалчиња или bluetooth headset earpiece за зборење (бидејки може да се користи и само едната слушалка )
Од акде можам во мк да и земам?
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
865
754
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
220
240
Јас ги имав и реално не бев задоволен. Звукот така така. Лично многу лошо ми лежеа на уво, често ми паѓаа. Батеријата многу слаба. Земав за 27-28 евра baseus w04 и искрено сум многу позадоволен.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,975
Мислења
854,069
Членови
29,622
Најнов член
eyeris
На врв Дно