• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

E3 2017

Dace23432

Gaining Experience
25 август 2016
208
106
Еве тема за дискусија за сите новитети што ќе бидат претставени на овогодинешниот Е3 саем во Лос Анџелес кој се одржува наредниот месец од 06.13 до 06.15 како официјални дати но ќе има настани и пред тоа. За сите оние кои не знаат што претставува овој саем за гејминг индустријата еве едно кратко видео на кое е објаснето:
Секако овој е можеби најочекуваниот Е3 саем во последните неколку години, бар јас откако го пратам, еве го водичот во кој се наведени сите конференции како и наслови кои се очекува да бидат представени, прочитајте го за да не ги копирам овде и за почиста дискусија:
Što možemo očekivati od E3 2017 sajma?
Бидејќи веќе почнаа да летаат информации на сите страни околу некои игри, мислев дека е време да ја почнам дискусијата. Па еве ќе почнам со моите очекувања, веќе и птиците знаат дека Мајксрософт ќе ја претстави Шкорпио конзолата и дека тоа ќе заземе голем дел од нивната конференција, како и некои џиџи-миџи ствари за него. За игри не очекувам премногу кога ќе се земе во предвид кои студија ги поседува, за разлика од Сони нема некои екстремно квалитетни студија, како што се Ноти Дог, Сакер Панч, Сони Санта Моника, Квантум Дрим, Герила Гејмс, СИЕ Јапан итн. Од Сони очекувам многу да признаам, минатата конференција беше најдобро што сум видел, зборење на минимум, само голем филмски екран, музика во живо со диригент, и удри брате трејлер по трејлер. Секако тука ќе бидат и големите паблишери како ЕА, Убисофт, Бетесда, Нинтендо, како и посебните настани ПЦ Гејминг Шоу во организација на порталот ПЦ Гејмер, и Е3 Колисеум евентот. Да не пишувам во детали имате во водичот, па ете започнете ја дискусијата со игрите што вие ги очекувате на Е3, без разлика дали се нови, или веќе видени со нови материјали и гејмплеј.

P.S Еве некои вести кои испаднаа пред Е3
Beyond good and Evil 2 neće se pojaviti ni na ovom E3 sajmu | HCL.hr
Halo serijal u 2017. će potpuno zaobići E3 sajam | HCL.hr
http://www.hcl.hr/vijest/sljedeci-n...electronic-artsovih-igara-na-e3-sajmu-104958/
Nintendo ni ove godine neće održati konferenciju na E3 sajmu | HCL.hr
 

Dace23432

Gaining Experience
25 август 2016
208
106
Синоќа беше првата пресконференција на ЕА, која стандардно се оржува прва пред почетокот на Е3 на сосема друга локација во Л.А.

Беа прикажани неколку нови игри, како НБА ливе 18 кој има сосема изменет модел на контрола во напад и одбрана со лев и десен аналог, метод кој мене ми се многу допаѓа. Сосема нов ИП, Фифа и Мејден, НФС и многу други. Еве подетални информации за секоја игра па видете си што и како е презентирано, и кои се вашите мислења:

FIFA 18 - dva trailera i sve nove informacije | HCL.hr
EA najavio A Way Out, igru u kojoj dva muškarca bježe iz zatvora | HCL.hr
Nova BioWareova igra zove se Anthem, pogledajte prvi trailer | HCL.hr
Need for Speed Payback odbija aute kao na fliperu | HCL.hr
NBA Live 18 spaja uličnu, školsku i profesionalnu košarku i uvodi novi sustav kontrola | HCL.hr
Battlefield 1 nije zaboravljen, ovog ljeta dobiva rusku vojsku i osam mapa | HCL.hr
Pripremite se na hrpu gameplayja iz Battlefronta 2 koji "ispunjava naše želje" | HCL.hr

Еве ја целата конференција од околу еден час па ако имате време слободно погледнете ја, не беше толку интересна како ланската но сепак добра беше, вечерва во 23 часот се очекува повеќе од Мајкрософт и Шкорпио секако.
 

Dace23432

Gaining Experience
25 август 2016
208
106
Microsoft predstavio Xbox One X, najmoćniju konzolu na svijetu | HCL.hr
Претставен Иксбокс Шкорио, упс Икс де. Или како Мајкрософт го нарекува 4К@60fps за сиротиња, имено конзолата ќе кошта 499$ што е цена за која се шушкаше. Јас искрено мислам дека е многу тешко да се склопи поштен ПЦ за 500€ што ќе ги врти сите игри во 4К@+60fps наредните неколку години колку се очекува да биде животниот век на конзолата. Ова е пазарот на кој Мајкрософт цели, за сите оние како што се како мене подновиле со 4К телевизор е вистински избор, исто така Мајкрософт вети подршка за тестатура и глушец во скоро време.
Еве некои игри кои беа презентирани:
Исто така за оние што ги интересира, Мајнкрафт во 4К како и заеднички мултиплејер:
Minecraft Better Together Update Trailer - E3 2017: Microsoft Conference
Minecraft Better Together Update 4K Trailer - E3 2017: Microsoft Conference
Како и ПлејерУнкноун на Иксбокс, мислам ова се двете игри кои се најпопуларни па ете, немате си гајле:
PlayerUnknown’s Battlegrounds Xbox One Launch Trailer - E3 2017: Microsoft Conference
Останатите вести утре.
 

Dace23432

Gaining Experience
25 август 2016
208
106

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42.949
Мислења
889.618
Членови
31.702
Огласи
200
Најнов член
ineslekovic
На врв Дно