Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

e prodavaaСе продаваат свичови, УПС, мержни кабли и звучници за кола

marti_a_n

Intern
5 февруари 2016
2
3
Скопје
marti_a_n's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 4771 & Termaltake Jing
Motherboard
Gigabyte G1.Sniper M5
Storage
Samsung SSD 850 EVO 250GB & 15TB various
PSU
BeQuiet Power Zone 1000W
RAM
16Gb DDR3 Kingston HyperX Beast
Video card
2x Crossfire SAPPHIRE Radeon HD 7970 3GB 384-Bit GDDR5 PCI Express
Case
gigabyte sumo alpha
Mouse
Zalman ZM-GM4
Keyboard
Alienware Tactx
Audio
Sound Blaster Recon3Di & Genius SW-HF5.1 6000 & 2x Yamaha MSP3
Monitor
BenQ EW2730 27"
OS
Windows 10 64-bit
marti_a_n додаде нов оглас:

e prodavaaСе продаваат свичови, УПС, мержни кабли и звучници за кола - Проценка

Три TP-Link TL-SG1016D 16-port Metal Gigabit Switch (скоро нови, исправни и многу малце употребувани) 2500 денари по парче
Три исправни UPS, два Hantol (едниот со исправни батерии - 2500 денари), другиот без батерии 1500 денари, Enjoy без батерии - 2000 денари
Многу мрежни кабли со конектори 1500 денари за сите
Четири ЈBL Stage 602 6-1/2" 2-Way Speakers за кола 3500 денари за сите

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.132
Мислења
975.256
Членови
35.440
Најнов член
Tr.Krstev
На врв Дно