• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

E-Knigi za PHP7/Javascript HTML5 CSS3 (ЛИНКОВИ)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

alderson

Intern
18 јануари 2018
50
25
PHP7 - https://www.amazon.com/Learn-PHP-Oriented-Programming-JavaScript/dp/1484217292
HTML5 CSS3 - https://www.amazon.com/dp/111800818...0f7-ac97-6c32fca254d2&hsa_cr_id=5009376350301
Javascript jQuery - https://www.amazon.com/JavaScript-J...rd_wg=yacCk&psc=1&refRID=0V4W9PSPRAKJACBPA221

Доколку некој сака било која од овие ги имам сите во pdf формат, слободно пишете во приватна порака пошто не можам да ставам линкови од пиратерија на форумов според правилата..
Бтв. за почетниците: Од овие книги најмногу научив и се супер одлични за почетници, лесно можеш од почетник (без никакво знаење) да стигнеш до едно високо ниво за кратко време но со вежби.. Од PHP7 книгата првата тема ја имам и на српски но останатите теми ги нема :(
 

AleksandarSK

Intern
1 октомври 2015
23
33
Ти пратив порака , фала однапред.
Баш ќе видам подетално деновиве што како е .:carefree:
 

LeRade

Gaining Experience
17 септември 2008
87
114
Дефинитивно најдобри книги за почетници.. Истити ги купив од Amazon и сум презадоволен..
 

Атачменти

elePHPant

Intern
21 мај 2018
8
11
Дефинитивно најдобри книги за почетници.. Истити ги купив од Amazon и сум презадоволен..
Туку што ја добив по пошта HTML & CSS (исто од амазон) и дефинитивно е одлично образложен секој дел од книгата, да не ти е за продажба Javascript & jQuery?
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
  • Ја почнал/а темата
  • #14

alderson

Intern
18 јануари 2018
50
25
Хмм.. Не знам зошто ти јавува грешка од кај мене се презема го проверив повеќе пати линкот, за секој случај ти го пратив и во пп.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,004
Мислења
854,557
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно