• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

e-gold

CyberWizard

Intern
7 април 2008
31
0
Си правиш е-голд сметка на www.e-gold.com и ако сакаш парите да ги подигнеш од банка мислам дека треба Acount-от да ти биде верифициран со кредитна картица. Толку јас знам ако знае некој повеке.. нека постира
 

Kafka

Intern
8 јуни 2007
128
19
dali nekoj moze da mi kaze kako se raboti so e-gold,ama podetalno


si pravish acc na e-gold. najcesto se prima nekoja isplata za nekoj sto si rabotel ili po koj ida bilo drug osnov. PArite ti se vrzani vo nekoj metal. Ako metalot skokne na berzite ti se zgolemuvaati parite. Nesto kako kamata za tvoite pari. Ja primam e-gold i ako imash kje ti dadam denari da mi dadesh e-gold valuta.
isprati mi pp...
 

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
Имаш кредитка картица која се вика исто така e-gold која мозе да се купи исто од сајтот www.e-gold.com мислам дека беше некаде околу 50$ а ако сакаш со брза пошта додавас +20$ кредитната можеш да ја купиш само до парите на АCC.Тоа е се сто сум слуснал за e-gold јас имам ACC на e-gold но за жал имам само 0$ :p:p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.183
Мислења
895.514
Членови
31.918
Огласи
354
Најнов член
Kikirekovi
На врв Дно