1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Е цигари - што користите?

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од gokica, 30 Март 2018.

 1. gokica

  gokica
  Модератор

  8,497
  10,515
  13 Јуни 2009
  Имаме членови ама некако не знаеме многу што користат. Барем што ви е омилено во моментот.

  Исто може и да пишеме што сме купиле ново нели. Чисто да имаме претстава кој како што.

  Еве јас ќе започнам:

  Innokin Endura T18 - омилена

  Istick Power 80w со Еgo one mega v2 - втора опција

  [​IMG]

  И толку, немам ништо друго :please:.
   
  На Metuzalem, OldSchoolPvP, Chicco69 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. rilly

  rilly
  Gaining Experience

  301
  252
  8 Јули 2015
  Машко
  Nesto staro nesto novo za 4g. i mnogu drugi rasipani frleni...[​IMG]

  Site mi se omileni...
  Za sega najmnogu gi koristam
  Rta Merlin mini i i rda velocity mini
  Mooshot rdta isto mi omilen...
  Modovi... zavis kade odam nekogas pomal nekogas pogolem....

  Sent from my LG-G3 using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 30 Март 2018
  На Lokvan, Metuzalem, OldSchoolPvP и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,936
  7 Април 2012
  Машко
  Во моментов ова ми се секојдневни модови кои ги користам. Од лево кон десно
  1. rx200s и rwisted meses2 rda
  2. smok alien и medusa rda
  3. eleaf invoke и zeus rta
  4. vapedroid dna и obs engine nano
  Останатите танкови и модови се резерва на резерва [​IMG]

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На TodoT, Lokvan, Metuzalem и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,758
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Ace Lud
  Тешка артиљерија :) Разбираш :D
   
  OldSchoolPvP, gokica, rilly и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,936
  7 Април 2012
  Машко
  Нема лабаво

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
  OldSchoolPvP, gokica, rilly и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011
  На Metuzalem, OldSchoolPvP, Chicco69 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,410
  11,633
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  [​IMG]

  Комплет за патување (Кајфун мини в3 и Пико). Гарантирано држи најмалку три дена (добро, можеби при крај ќе треба да се најде УСБ полнење).

  Не најдов гаќа за батеријата во иста боја. Веројатно постои, но не ми беше доволно гајле да барам и да купам. :hay:
   
  На Tomica Jovevski, Tom Ford, krema и уште 5 други им се допаѓа ова.
 8. gokica

  gokica
  Модератор

  8,497
  10,515
  13 Јуни 2009
  Аиии симпатично. Ама и во срце сега ме погоди со кајфунот. Едвај чекам да стигне прајм.

  Инаку баш ме интересира кој ти е омилен сетап кога не патуваш :)
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,410
  11,633
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  IMG_20180331_150946.png

  Лево за усно, десно за дробно. :hay:

  DNA SMY SDNA75 (не се произведува веќе) + Doggy Style SXK

  Бубрегот (го скинаа на Фастек) + Wotofo Conqueror Mini (што го добив на наградна игра; сликата во Coil Gore е од него)

  На температурна контрола и двата. Малиот го фатив при гасење на екранот, затоа е потемен.

  Им ставив магнетни УСБ конектори, ама не сум задоволен, подебел кабел го влече и го откачува конекторот. А подебелите се поквалитетни, па...
   
  Chicco69, gokica и на krema им се допаѓа ова.
 10. gokica

  gokica
  Модератор

  8,497
  10,515
  13 Јуни 2009
  Е вакви информации ми се значајни. Значи за MTL DNA75 и со една 18650 брка работа. Плус догистајл ми е нареден на листа. Значи и ти користиш клонови на MTL танкови ако добро разбирам. А друидот како што си мислев е поголема потреба за дробно. Па макар и 75ка да е ама две батерии се повеќе апансас за повеќе вати.

  И ова за коенкториве не знаев. Прв пат гледам. Може да се најде како заштитен механизам да не се зезне УСБ матракулето.

  Но ај да не ја трупам темава со постови. Инаку само уште да кажам дека вака на сликата погоре од Аце Луд ме бендисува инвоукот. Можда наредно ќе биде.
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,758
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Metuzalem
  off
  Во интерес на темата, би било добро „секој“ што ќе постира овде да постави и линкови до артиклите.
  Ако можеш едитирај го првиот пост со оваква напомена.
  (ајде малку да го раздвижиме нашето катче) :)
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,410
  11,633
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @gokica Не брка работа и мислам да го сменам. ДНА е супер, но ја заборава отпорноста при менување на батерија, па стартна точка му е повисоката отпорност на загреаниот грејач и цело време дава повисоки температури. Проблемот е што е една батерија, ја менувам двапати дневно. Чаре би било да се чека 15 минути при менување батерија, но секој пат сум нестрплив. При менување батерија намалувам за 20-30 степени, па кога ќе си најде пауза, тоа ќе ми биде ладно и кревам. ДНА чипот цело време следи температура, само му треба малку време да укапира. :hay:

  Затоа беа и магнетните конектори, да ги полнам батериите во нив, ДНА има многу квалитетно полнење, но не можам да вејпам притоа, конекторот лесно се откачува, мора да стои на маса, со одредена должина од кабелот положена на масата. Еднаш и ми го заблокира компјутерот од губење/добивање конекција при мрдање, тоа не може да биде добро, ќе шмелцува цело време.

  НА 166-ката нема проблем со тоа, многу брзо полни (а и можам да се одвојам од него на саат или пола саат за делумно полнење) и веќе не ги вадам батериите од него. Исто и не се празни толку брзо (пак ќе повторам, две батерии траат значително повеќе од двапати по една).

  Плус, и ДНА75 е понеефикасен од ДНА250 чипсетот (кој во овој случај кај бубрегот се вика ДНА166 затоа што е со две батерии). Ги заборавив бројките, да не ги барам сега, мислам дека беше 85% наспроти 95%.

  @krema Мое мислење е да не ги тераме луѓето да прават било што, тоа би било контрапродуктивно, може да биде само препорака.
   
  Ace Lud, krema, gokica и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. gokica

  gokica
  Модератор

  8,497
  10,515
  13 Јуни 2009
  Krema море дај да видиме ти шо имаш а не вака само под мустаќ си се смешкаш сеирџиски :)
   
  krema, OldSchoolPvP и на Metuzalem им се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,758
  24 Јуни 2009
  Машко
  soon :D
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,758
  24 Јуни 2009
  Машко
  Модови:

  IMG_0762.JPG

  IMG_0764.JPG

  Атомизери RTA, RDA RDTA:

  IMG_0766.JPG

  IMG_0770.JPG

  Не ги сликнав првите стапчиња eGo, Протанк 3, Протанк 3 мини и уште некои други ... :)

  хехе, @gokica ме испровоцира за да сликам, инаку малку ме мрзи а и не знам баш да правам добри фотки, ќе се потрудам наредниот пат :)
   
  На goki1990, Lokvan, OldSchoolPvP и уште 6 други им се допаѓа ова.
 16. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,459
  28 Јануари 2017
  Машко
  Чекам линкој за сите :)
   
  На OldSchoolPvP, Chicco69, Metuzalem и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,758
  24 Јуни 2009
  Машко
  Падна договор дека ќе одеме без линкови, кој како сака :D
  edit:
  Во наредната недела ќе одам за секој мод и атомизер со засебен пост и линк за да не ги избркаме работите.
   
  Последна промена: 31 Март 2018
 18. gokica

  gokica
  Модератор

  8,497
  10,515
  13 Јуни 2009
  Аииии. Не можам да се изнагледам! 90% не препознавам што е што ама да му е мерак на човек.

  Кажи кога нема никој дома кај тебе. Ќе се оддадам на стари години на криминал.

  Кујзнај какво изненадување ти спремаш сега :)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,758
  24 Јуни 2009
  Машко
  Изгледа ја фрлив ракавицата на сите вас, вие сте на ред, очекувам вакви групни слики посебно од @Metuzalem. :)
  @gokica ќе посакаш и кај @Metuzalem да му идеш на гости кога нема никој дома. :D j/k
   
  Последна промена: 31 Март 2018
  На Ace Lud и gokica им се допаѓа ова.
 20. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,459
  28 Јануари 2017
  Машко
  Извини шо ќе те разочарам, ова е сè што користам (и имам), МТЛ ДТЛ тенк и ДТЛ дрипер.

  Едит: @krema не сум јас онаков ко тебе, за сите уредно линкој си ставив.

  20180401_081956.jpg
   
  Последна промена: 1 Април 2018
  На goki1990, Satchafunkilus, Metuzalem и уште 5 други им се допаѓа ова.
 21. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,410
  11,633
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  [​IMG]

  Онака.
   
  На Chicco69, gokica, goki1990 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 22. gokica

  gokica
  Модератор

  8,497
  10,515
  13 Јуни 2009
  Сум го промашил ова до сега. Појма немам кое што е (освен бубрег модот). Ама прави мерак. Секоја чест.
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...