• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

E-Biznisi :)

 • Ја почнал/а темата
 • #1

ProNoob

Intern
1 октомври 2010
392
13
Здраво

Бев заинтересиран за правење бизниси преку интернет, то ест заработка преку интернет.Гледам дека на секое ќоше има клик то пау или слични страници но 90% од нив се СКАМ страници..Па ме интересира некоја вистинска страна која вистина врши исплата на добиените пари , и дали мора преку пајпал преку виса електрон, или може и преку уплатница?Јас повеќе би сакал парите да ги добивам преку уплатница :)

Фала :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

ProNoob

Intern
1 октомври 2010
392
13
Blagodaram Delix , ke proveram a za ova da ne znaes nesto?
дали мора преку пајпал преку виса електрон, или може и преку уплатница?Јас повеќе би сакал парите да ги добивам преку уплатница
:)
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
We currently send out payments via PayPal, Wire Transfer, Moneybookers and Freelancer.com debit cards. We plan to offer more options in the future.
izvadeno od FAQ
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

ProNoob

Intern
1 октомври 2010
392
13
Uff.. Da se nadevame deka vo idnina ke moze i preku uplatnica, bidejki iskreno ne mi se stava debitna carticka na internet ..
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
otvori nova prazna smetka za internet transakcii i ako ti prakat pari pravo ke gi vadis, ako smetkata e prazna sto ke ti zemat?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

ProNoob

Intern
1 октомври 2010
392
13
Ako moze ako ne ti e maka da mi napises kako se otvora nova prazna smetka za internet transakcii?
 

seznajko

Баниран/a
16 септември 2010
27
1
абе скам страници. не е лошо да се направе скам сајт. ќе ставиш ти реклами, ќе кликат будалите, ти ќе собираш пари, они ќе дремат пред пц. испалти на некој нешто ситно, ќе фанат да се фалат.
после 4-5 месеци избриши го сајтот и оди на одмор.


а инаку на пејпал знам преку кредитна може да зимаш пари. ако нема МК пак може со финти.

а може парите и на чек да ги добиваш. сао после е чекање додека да ги земиш парите.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

ProNoob

Intern
1 октомври 2010
392
13
абе скам страници. не е лошо да се направе скам сајт. ќе ставиш ти реклами, ќе кликат будалите, ти ќе собираш пари, они ќе дремат пред пц. испалти на некој нешто ситно, ќе фанат да се фалат.
после 4-5 месеци избриши го сајтот и оди на одмор.


а инаку на пејпал знам преку кредитна може да зимаш пари. ако нема МК пак може со финти.

а може парите и на чек да ги добиваш. сао после е чекање додека да ги земиш парите.
Kako mislis preku cek?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

ProNoob

Intern
1 октомври 2010
392
13
Samo povekje bi sakal da rabotam bez karticka,tuku parite da mi doagjaat na smetka,no ne sum zapoznaen t.e upaten kon toa, kako da otvoram smetka ova ona i taka nataka
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

ProNoob

Intern
1 октомври 2010
392
13
Eve jas ke ti kazam... na drugar mi mu platija,steta sto nemam SS da ti pokazam.. sekoj 5 dolari ti plakjaat

5dolari=10.000 gledaci , klikovi !

Mozes da gi podignes dolarite preku PAYPAL ili ALERT PAY .. Pozz :)
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
5 долари за 10.000 кликови! леле господе сите ќе се ЗБОГАТИМЕЕЕЕ

веруј pronoob, просјаци ќе направат повеќе пари од 10.000 луѓе
 

seznajko

Баниран/a
16 септември 2010
27
1
5$ за 10.000

глупости. круши на пазар да продаваш, од 10.000 луѓе бар 10 ќе купат. повеќе пари ќе фаниш од 5$.
 

GORAN09

Intern
18 октомври 2010
7
0
Zarabotuvajte preku gledajne na reklami

Se raboti za strani koi za klikajne na reklami plakaat pari jas licno imam sretnato mnogu strani koi ne isplakaat no so ovaa rabota sum aktiven veke edna godina i znam koi strani se dobri a koi losi zato imam napraveno svoj blog i igi imam staveno samo najdobrite strani posetigo mojot blog i zaclenise na stranite i pocni da zarabotuvas ako nesto ne ti e jasno pisi na mail [email protected]

http://biznis0905blog.blogspot.com/
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

ProNoob

Intern
1 октомври 2010
392
13
Da ama rado bih da zemam nova prazna karticka(okolu 300 denari) so zabranet minus ,ako e mozno toa !
 

bruteforce

Intern
12 април 2010
153
5
@HijackHacker

межеби се малце ама ако знаеш како да направиш многу кликови поинаку иде:))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,729
Мислења
856,175
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно