1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Е-бизнис на економски факултет

Дискусија во форумот 'Останато' започната од ajvar, 26 Август 2008.

 1. ajvar

  ajvar
  Intern

  294
  5
  19 Август 2008
  narednata godina sakam da se zapisam na e-biznis pa me interesira dali nekoj znae na koj jazik se uci (makedonski ili angliski).
   
 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,292
  913
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Економски на државен во Скопје? Колку што знам на македонски.
   
 3. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,490
  2,483
  14 Мај 2008
  Машко
  Предметите поврзани со е-биз се на англиски, општите предмети што се за секој смер исти се на македонски. У прва имаш само еден е-биз предмет, значи 1 на англиски, у втора се 2, трета и четврта се скоро сите:p
   
 4. ajvar

  ajvar
  Intern

  294
  5
  19 Август 2008
  da mislev na drzaven i fala za odgovorite
   
 5. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,292
  913
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
 6. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,490
  2,483
  14 Мај 2008
  Машко
  НП, ако ти треба уште инфо, слободно прашај, можен иден колега:D
   
 7. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Zavisno koj predmet.......tie sto se povrzani so temata.......mislam deka se na English:ermm:
   
 8. ajvar

  ajvar
  Intern

  294
  5
  19 Август 2008
  pa 99% ke se zapisam tamu, a ova za angliskiot prasav kolku da znam dali da odam na kurs uste edna godina za da go usovrsam.
   
 9. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Ne mozam da komentiram posto neznam na koe nivo ti e angliskiot, ama znam luge sto studiraat tamu i samo da ti kazam da ne se opteretuvas premnogu, bidejki tie sto najmnogu treba da idat na kurs se nasite profesori :)
   
 10. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,490
  2,483
  14 Мај 2008
  Машко
  хахаха ау да, колку сме се смееле на часови за тоа! Еден професор "For sure" фонетски го изговараше фошуууа и го користеше во секоја можна реченица:)) А асистентите (освен Марина и Мијалче) беа бродолом со англискиот:plachko2:
   
 11. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  falelo uste da vi rece Where my niggaz at???? :LOL:
   
 12. filipbutel

  filipbutel
  Intern

  53
  0
  15 Декември 2008
  i jas sum 4ta i planiram da se zapisam na toj fakultet,dali imas informacii dali ke se prosiruva neso kvotata po so lani imase mnogu konkurencija?
   
 13. ajvar

  ajvar
  Intern

  294
  5
  19 Август 2008
  Да ти кажам немам.И јас сум загрижен дали ќе ме примат
   
 14. Енџел

  Енџел
  Intern

  1
  0
  7 Август 2019
  Женско
  Zdravo
  Se mislam da se zapisham na e biznis, na drshaven vo Skopje. Sakam da se konsultiram so nekoj sto e momentalno na e biznis, kako se polaga, dali mnogu se uci na angliski, i sto ponatamu? Blagodaram odnapred
   
 15. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  109
  94
  3 Јануари 2019
  Машко
  Јас мислам дека не ти треба факултет. Иди во дршавно основно, научи правопис, па после иди на факс.
   
  На SpiritBond му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,490
  2,483
  14 Мај 2008
  Машко
  И ако многу се учи на англиски, шо праиме?
   
 17. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  109
  94
  3 Јануари 2019
  Машко
  Че идеме да береме јагоДки у Енглеска. Че научиме.
   
  На Sephiroth му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. filipbutel
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  3,373
 2. unknown-xx
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,939
 3. Enigma
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  4,422
 4. ND_tech
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  894
 5. skinny
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,313
Вчитување...

Сподели

Вчитување...