1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ѕвоно со сензор за движење

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од gamon, 15 Мај 2018.

 1. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  476
  472
  15 Септември 2014
  bekrija
  Дали некој зане каде има во СК вакво ѕвонче, тоа се оние кои реагираат кога некој ќе помине покрај нив и прават некој динг донг звук.

  upload_2018-5-15_18-44-51.png
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,531
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Зелен пазар. 150 ден одлично си ја врши работата.
   
  Oktar, ARMac и на gamon им се допаѓа ова.
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,623
  1,397
  27 Јануари 2011
  Машко
  Јас земав од Хубо слично такво, не го бива. Ѕвони кога сака,, дури и кога нема никој.
  Пробај го тоа од зелено пазарче па кажи какво е.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,366
  3,074
  4 Септември 2008
  Тестирај со осетливост и радиус, ако е премногу осетливо и со голем радиус може да реагира на животни па дури и предмети што ќе поминат.
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,294
  3,598
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Od koga predmetite se podvizni ?
   
 6. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  790
  635
  5 Јули 2011
  [​IMG]
   
  На bLaCk AnArChY му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,366
  3,074
  4 Септември 2008
  Возила, гранки од дрва...
   
  На borcep и Pane24 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...