• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Џумла

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Почетник сум со Џумлата па барам помош од вака поискусните.
1. Како можам да го сменам текстот кој го пишува долу на англиски и насловот да се смени?
Од менито горе и лево го сменив тоа „Д Њус“ али како да го сменам и таму, а и описот што е напишан под него. Неможам да најдам никаде.


2. Како да напрам дроп мени?
 

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Како можам да го сменам текстот кој го пишува долу на англиски и насловот да се смени?
Од менито горе и лево го сменив тоа „Д Њус“ али како да го сменам и таму, а и описот што е напишан под него. Неможам да најдам никаде
.
Za ova treba da go najdes makedonskiot jazik za Joomla. i da go isntaliras.
2. Како да напрам дроп мени?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,051
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно