• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Џојстици за PC

  • Ја почнал/а темата
  • #1

WhiteDeath

Intern
2 јуни 2008
117
1
Сакав да си земам џојстик за да си играм некои игри. Но коа размислив подобро бидејки најчесто играм F.P.S. дека нема да ми биде најпаметна инвестиција.

Па ме интересита како е играњето на F.P.S. игри на PC со џојстик?

А како е искуството за другите видови на игри да се игра со џојстик?

Под џојстик мислам сличен како оној на Play Station што е али за компјутер :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
јас имам неколку од topway добри се но за такви игри некако не знам
може изводливо е да си ги наместиш конторлите но некако го губи осеќај
не е исто со маус
џојстик е најдобар за спортски игри трки симулации такви но за покање глушче си е закон

ја играв prince od persia но таа е во 3то лице
пробај па спорели искуство


јас ги имам овие во анхоч ги бев земал пред неколку години
одлични се добри вибрации имаат кои се одлично се покашуваат за тркачки игри
за NFS зе закон
исто така и на NBA ги играм доста
не се ич скапи
тогаш ги бев земал 700ден сеа мислам дека ги бев видел за 300 ако не се лажам
со сепак добри се и добро легаат на рака
барем на мојата :p

:)
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Igram ponekogas fudbal i nba so joystick... odlicno se igra. Isto kako na PS.
(zavisi kakov joystick ke zemes, se razbira)

Jas imam nesto kako ova


no tebe moze ti treba nesto kako ova
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Јас го имам овој некои 3-4 години, можда и повеќе.


FPS не сум ни помислил да играм со него, го користам за спортски игри највеќе, а и за некои со возење. Кај мојот понекогаш ме нервира движењето, ми се случува да згрешам, и наместо лево, да се движам дијагонално(горе-лево или доле-лево), пред се затоа што копчињата за движење(на левата страна) се организирани во круг, а не како кај PS во форма на крст.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,030
Мислења
854,804
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно