1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ѕиден држач за TV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од STEALTH, 20 Мај 2015.

 1. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  557
  22 Февруари 2015
  Машко
  Имено, сакам да купам држач за ЛЕД од 42“, од оние 4 way, еве на пример точно овие

  http://www.technomarket.bg/products/09076738/golden-bracket-234-lcd-4-movement-40

  http://www.technomarket.bg/products/09133274/golden-bracket-454

  Првиот има дури 30 степени тилтинг, вториот можеш за натаму да му ставиш поголем ТВ, како и се извлекува нанапред за 20cm повеќе.
  Тилтингот ми е битен пошто ТВ ќе се гледа претежно лежечки.

  Е сега проблемот е што баш овакви немаат ни во Нептун, ни па во македонскиот Техномаркет кои ми одговорија дека не порачувале само еден продукт.
  Дали некој има идеа каде има овакви тука (да не се no-name) или ако некој од форумов иде до Бугарија скоро, па да ми заврши голема услуга (ако евентуално сам не отидам нешто...)

  Фала на сите совети однапред.
   

Сподели

Вчитување...