• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Џеилбрејк ипод тач 3.1.1 8гб

 • Ја почнал/а темата
 • #1
28 март 2009
39
0
дечки ве молам ако знае некој или ако има некое туторијалче ама што го испробал нега го пише овде .ве молам уште еднаш итно ми е

п.с на нет има џеилбрејк за ипод тач 3.1.1 32 и 64 гб, а за 8 гб пишува дека џеилбрејкот трае до следниот рестарт на иподот
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2
28 март 2009
39
0
п.с пробав да го џеилбрекјовам арно ама после рестартот не се уклучуваше и заради тоа морав да го ресторирам со најновата верзија 3.1.2 така да ако имате нешто или ако барате барајте за оваа верзија на фирмвер:p
 

iphone_bt

Intern
5 декември 2009
22
0
ej dali ke bidi vo red ako go apdejtovam iponot 2g imam softver 2.2 direk na 3.1.2 i dali ke bidi ok oti mn se zalat na nekoj ne im otvora wifi na nekoj youtube..?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6
28 март 2009
39
0
мислењево не ти е за ове ама кога си го поставил ке се потрудам да ти одговорам :D нема врска неможе понов софтвер да биде полош од стариот , напротив токmу заради такви багови излегуваат нови фирмвери, што се однесува конкретно до тебе ако имаш 2г мислам дека нема да можеш дирекно преку ајтунс да го апдејтоваш освен ако секако не платиш за новиот 3.0 фирмвер.не сум сигурен ама мислам дека вака е
 

iphone_bt

Intern
5 декември 2009
22
0
мислењево не ти е за ове ама кога си го поставил ке се потрудам да ти одговорам :D нема врска неможе понов софтвер да биде полош од стариот , напротив токmу заради такви багови излегуваат нови фирмвери, што се однесува конкретно до тебе ако имаш 2г мислам дека нема да можеш дирекно преку ајтунс да го апдејтоваш освен ако секако не платиш за новиот 3.0 фирмвер.не сум сигурен ама мислам дека вака е
jas im pisav na povekje sajtovi za iphoni so se mi odgovorija da go apdejtovam preku i tunes kako sakam direk update ili shift+restore bidejki nemalo da ima problemi za 2g oti ima problemi za 3gs treba na sekoe da mu mavas jailbreak ko ke se iskluci:ko ke ti snema baterija... i poslem da go jailbreak so blackra1n a da go otkluvam nema potreba zato otklucen e znaci samo so blackra1n...utre ke probam da go sredam...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8
28 март 2009
39
0
епа ти избери .најнов фирмвер неџеилбрејкован или втора генерација џеилбрејкован. и ајде да не одиме оффтопик да се вратиме на мојот проблем сеуште чекам:D:D:D
 

iphone_bt

Intern
5 декември 2009
22
0
ti go imas najnoviot ipod taka? i za koj softver rece 3.1.1? ili 3.1.2?ako ti e za 3.1.2 jailbrejkot ke ti trae do sledniot restart ili ko ke ti snema baterija istoto e i za iphone 3gs
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10
28 март 2009
39
0
go imam najnoviot ipod .koga go kupiv bese 3.1.1 arno ama posle neuspesen jailbrake t.e theatred (trae do sledniot restart) go apgrejduvav na 3.1.2
p.s znam za toa sto go kaza citaj od pocetok :D
 

iphone_bt

Intern
5 декември 2009
22
0
ako go imas najnoviot i cim si go apdejtoval na 3.1.2 na sekoe ke ti praj taka za sega mislam deka nema care osven na sekoe da mu mavas jailbreak so so programa mu mana jailbreak so vikas poslem resetot ne se uklucval?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12
28 март 2009
39
0
se ukluci ama pisuvase please connect to itunes i koga go prikluciv na itunes barese da se napravi restore na originalnata verzija t.e da ne e jailbreak ovan .
 

iphone_bt

Intern
5 декември 2009
22
0
vaka sega mani restore i odi na google i spusti ja programata blackra1n i prikluci go ipodot so kabelot i mani na make it rain i to ke sredi rabota da naprajs jailbreak se samoto praj e poslem dali treba otklucvanje ne znam ako ti bil ednas otklucen nema da ti bara na noviot softver 3.1.2 znajs deka ima nekoj problemi na nekoj ne my fakja youtube nekoj nema wi-fi ama toa se sredva prven ova sredi go...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14
28 март 2009
39
0
хахха море човек ти некако не ги разбираш работите.значи напишав дека користам 3.1.2 фирмвер .иподот имам пробано 2 пати да го јаилбрејкувам ама кажав шо е работата.иподот се јеилбрекјува ама одкога ке го рестарираш иподот (вклучи/исклучи) иподот не ти се уклучува ако не го поврзеш повторно со компјутер за да го јаилбрејкуваш пак или пак да го ресторираш .тоа е тоа .
п.с чекам уште за добри совети
 

feit

Intern
12 февруари 2009
684
44
Еве еден добар линк Jailbreak и плус програмчето blackra1n.com. На форумот пишува дека работи и плус се е завршено за 30 секунди
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16
28 март 2009
39
0
Note for 3rd generation Touch owners, you will have a TETHERED jailbreak, which means that everytime you decide to reboot OR your Touch runs out of battery, it will boot into recovery mode which iTunes would force you to restore. No need to panic, just re-run blackra1n to "unlock" your iPod and you are good to go.
ОВа е тоа што ме мачи цело време :D:D:D другото ми е познато .еднинствено барам помош за решавање на овој проблем
 

Johnny

Intern
10 мај 2010
3
0
Дечки, гледам дека се мачите како јас што се мачев и се нервирав едно време и на крај ми успеа со оваа странава jailbreakme.com. Фатете wi-fi и отворете ја странава со safari-то на iphone/ipod-от и следете инструкции. Брзо е и едноставно, не е tethered и мислам дека функционира на сите модели освен најновата верзија на оперативниот ios 4.0.2. Со среќа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,745
Мислења
863,828
Членови
30,079
Најнов член
ramrom
На врв Дно