1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ДВР стриминг на таблет

Дискусија во форумот 'Компјутерска безбедност' започната од Bile_14, 15 Септември 2014.

 1. Bile_14

  Bile_14
  Intern

  16
  4
  2 Септември 2014
  Женско
  Имам таблет Prestigio multipad 7.0 со оперативен систем Андроид 4.1.1. На него сакам да следам камери преку апликација (vmeyecloud). Апликацијата дава две опции на логирање: со сериски број на ДВР-от и преку ИП адреса. Се логирам преку сериски број, корисничко име и лозика. Стримот од камерите се вчитува се баферира и треба да почне да се прикажува, но воопшто нема видео на екран. Истата постапка ја правам преку мобилен телефон со Андроид 4.1.2 и се е во ред. Што треба да направам за да го гледам стримот на таблет?
   
 2. tomi

  tomi
  Guru

  9,830
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Дали пробуваш да се логираш на иста лан мрежа со двр-от каде е закачен ?
   
 3. Bile_14

  Bile_14
  Intern

  16
  4
  2 Септември 2014
  Женско
  Не, моментално не сум во таа канцеларија. Се логирам преку друг рутер.
   
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,830
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  dokolku si na ista lan togas nema da ti pojavuva posto e lokalno, zatoa te prasuvam, dokolku probuvas da se logiras od drugo mesto i nemas slika togas imas nekoj problem so otvaranje na porti ili losa konfiguracija
   

Сподели

Вчитување...